Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dom ma rowno 300m pow uzytkowej...

Temperatury na pc masz ok, więc prawdopodobnie pompa dobrze działa. Wyłącz grzałki, jak radzili inni. Nie napisałeś jak masz ocieplony dom, bo z parametrów zużycia prądu chyba jednak nie najlepiej i może stąd takie zapotrzebowanie. Nie grzejesz garażu lub jakichś innych problematycznych pomieszczeń ? czy wszędzie podłogówka jest dobrze zaizolowana od gruntu ? Grzejniki zawsze będą takie jak są, bo jak sam zmierzyłeś pompa grzeje do 35 stopni i tak ma być - podłogówce tyle w zupełności wystarczy. Przemyśl włączenie 2 taryf, ale sprawdź u swojego operatora jakie są różnice w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego tematu.

Chciałbym zapytać i mam nadzieję, że nie wsadzę tym pytaniem kija w mrowisko, czy od ogrzewania podłogowego nie puchną stopy?

Być może jest to trochę obok tematu ale podłogówka i pompa to nierozłączna para.

Edytowane przez Yesko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego tematu.

Chciałbym zapytać i mam nadzieję, że nie wsadzę tym pytaniem kija w mrowisko, czy od ogrzewania podłogowego nie puchną stopy?

Być może jest to trochę obok tematu ale podłogówka i pompa to nierozłączna para.

Mi przy podlogowce, w stopy .......jest za zimno :-/

Tzn marzne w stopy. Jak siedze przez kilka godzin w samych skarpetach, to zwyczajnie marzne w stopy.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego tematu.

Chciałbym zapytać i mam nadzieję, że nie wsadzę tym pytaniem kija w mrowisko, czy od ogrzewania podłogowego nie puchną stopy?

Być może jest to trochę obok tematu ale podłogówka i pompa to nierozłączna para.

 

No przy temp podłogówki około 25-28oC to puchnięcie raczej nie wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczal sie wlasnie drugi sezon, cyzli od troche ponad roku

7500h pracy to jest 310dni po 24h/dobe (nie liczac tych grzalek). To tak jakby PC nie chodzila tylko w lipcu i sierpniu. A tak nic tylko prze 24h/dobe kotlowala.

Tego sie moim zdaniem nie da wytlumaczyc duzym zapotrzebowaniem domu na cieplo. No chyba ze namiot brezentoway ogrzewasz. Choc z drugiej stony jakos by sie to zgadzalo z mga zuzyciem pradu :-/

 

Zrob troche statystki dzien po dniu.

- Spisuj stan licznika pradu codziennie o tej samej porze

- spisuj ilosc godzin pracy codziennie o tej samej porze

- zrob test, gdy chodzi tylko pompa i absolutnie nic innego w w domu -> sprawdz jak szybko sie kreci (lub mryga) licznik. Z ilosci obrotow badz mrygniec ze stoperem mozna wyliczc moc pdlaczonych urzadzen,

 

koniecznie tez napisz jak grubo masz ocieplony dom (sciany, podloga, dach).

Napisz tez jaka masz temperature w domu.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści z placu boju:

Pompa ruszyła :) dolne źródło odpowietrzone ciśnienie 1.8bar

Teraz hula jednak po kilku godzinach pracy temperatura spada do -2 na zasilaniu, czyli dalej jest coś nie tak.

Aha i chyba mam walniętą grzałkę bo niby grzeje, a pobór prądu znikomy.

Myślę, że się przepaliła, już się umówiłem z serwisem na sprawdzenie.

Tak czy inaczej wczoraj otworzyłem studzienkę z rozdzielaczem, a tam ... całość zalana wodą, temperatura dodatnia bo woda niezamarznięta.

Jak wypompowałem wodę to okazało się, że na rozdzielaczu na 2 powrotach jest lud, a na trzecim nie ??

Myślę, że nie pracują równo, tzn albo ten jeden nie pracuje i przez to nie marznie albo odwrotnie.

Dwa pracują więc powroty marzną, a jeden jest ogrzewany przez wodę w studzience.

Co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeden nie pracuje albo dwa pracują ;). Masło maślane :)

Zależy co traktujesz jako powrót - czy powrót do ziemi czy powrót do pompy :)

Napisz jakie masz temperatury DZ

 

Tak na moje to pracują dwa ale źle - zbyt niska temperatura. Przyczyną jest pewnie to że jeden nie pracuje i brakuje energii z odwiertów.

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...