Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem co macie na celu..

 

Ja wiem co ty masz na celu. Próbowałeś się dowartościować w twoich teoriach ale Ci nie wyszło.

Odnieś się proszę do tych Naszych nieszczęsnych danych w Excellu? Pewnie nie masz do czego bo zużycia Tobie nie pasują.

 

marchab

750 zł w I taryfie to około 1400kWh oczywiście że nie jest mało ale dla 300m2 zupełnej tragedii też nie ma. Niech mario założy podlicznik wtedy coś więcej powiedzieć będzie można.

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wierzę na słowo,chociaż mam wątpliwości co do COP 3,5 wg mnie całoroczny poniżej 3,0.Teraz powiedz ile by to było gdyby grzanie PCi w takim przypadku odbywało się tylko w I taryfie a o czym się tutaj się nie mówi !!

Przypominam,że rozpatrujemy zapotrzebowanie domu na ciepło tylko 20kWh/m2.

Nie roztrząsam się nad kosztami instalacji..

 

 

 

Kolego sam sobie zaprzeczasz dopiero napisałeś że ogrzewanie prądem też liczyłeś dla II taryfy ;) Oj ty z innej bajki jesteś :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę na słowo,chociaż mam wątpliwości co do COP 3,5 wg mnie całoroczny poniżej 3,0.Teraz powiedz ile by to było gdyby grzanie PCi w takim przypadku odbywało się tylko w I taryfie a o czym się tutaj się nie mówi !!

Przypominam,że rozpatrujemy zapotrzebowanie domu na ciepło tylko 20kWh/m2.

Nie roztrząsam się nad kosztami instalacji..

 

Ja mam COP powyżej 4. COP 3,5 to jest całkowite zużycie prau Pci (pompy, sterowanie),

A co ma COP do taryfy ;) ?

Takiego wariata nie znajdziesz co będzie tak ustawiał pracę PCi żeby chodziła tylko w I taryfie :).

Najwyżej takiego co ma jedną taryfę a to co innego. .

 

Tutaj artykuł z mojego regionu jak można skopac instalację z PCi

http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=1696&NrSection=1&NrArticle=191114

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja może i mało wiedzący jestem ,ale Ty z innej bajki to napewno.Już gdzieś na jakimś forum spotkałem takiego "magika" który wszystkim udowadniał swoją rację pod tytułem "prąd tylko prąd i jeszcze raz prąd" zapewne to byłeś Ty!!!! :offtopic:Twoje prawo:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma :)

Ale jestem ciekawy rachunków za grzanie PCi w I taryfie tak jak to robił mario0658.

Dla potomnych,którzy w przyszłości chcą wpakować PCi i nie wiedzą,że tylko w II taryfie może być opłacalna :)

 

Przepraszam bardzo czy wzięcie licznika II taryfowego to przestępstwo? Tak samo grzejący prądem i PCi korzystają z tego dobrodziejstwa.

Ciekaw jestem miny grzejących prądem gdyby przedsiębiorstwa energetyczne zlikwidowały liczniki dwutaryfowe.

 

Co z użytkownikami' date='którzy nie zamierzają korzystać z II taryfy ?[/quote']

 

To taka forma masochizmu ?

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię prąd i tylko prąd !! Dla domów o bardzo dużym zapotrzebowaniu na ciepło pompa ciepła może się sprawdzić ale co z domami o małym i średnim zapotrzebowaniu na ciepło ? Co z użytkownikami,którzy nie zamierzają korzystać z II taryfy ? Dla nich tak samo odpowiednia i jedynie słuszna będzie PCi ??

Przykład macie powyżej...

 

 

No cos ty do ciebie zadzwonia i zrobisz im ogrzewanie na prad:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ja to wiem i inni grzejący prądem to wiedzą,ale użytkownicy PCi tego nie wiedzą,że gdyby mieli grzać w I taryfie

Czyli uważasz, że grzejący prądem są inaczej inteligentni. Mario pisał że ma prąd od sąsiada - dyskusja nie ma sensu gdyż jesteś nie przygotowany do lekcji ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec uscisle :)

 

prad od sasiada na kabelku raczej lichym (pewnie dosc wysokiei na nim sa straty)

to jest calkowity koszt pradu i tylko w tej drozszej taryfie

Sasiad pokazuje rachunek z energetyki , odlicza ok 3 stowki bo tyle zuzyl (tu wrozy z fusow) i wychodzi ile ja mam zaplacic ....

Jest to caly prad jaki zuzywam a wiec akwarium non stop laptop i tv i pare pierdol :) wczesniej w bloku przy podobnym sprzecie bylo to ponizej 2 stowek miesiecznie

Wiem ,ze teraz mam raczej duze rachunki bo jest ,jak jest - czekam na przylacze i od razu biore 2 taryfowy licznik

Chatka ma dosc duza akumulacje bo ok 10 cm posadzki.....

garaz to max 15 stopni , owszem przewiewy sa w nim ale petle podlogowki sa skrecone tak aby tylko byl jakis przeplyw (aby nie zamarzly)

 

Ocieplenie robilem sam a wiec najdokladniej jak sie dalo - 20cm na frez z lambda 0,40

welna ciut lepsza min 32cm

fundament 15 styro

i tu wazne temperatura to minumum 22 stopnie (22-23)

 

....a odpowiadalem na pytanie czy PC daje rady w domu 300m2 :)

 

edit:

dodam jeszcze ze zdaje sobie sprawe ,ze teraz to jest masakra wlasnie ze wzgledu na ta nieszczesna taryfe sasiada :)

i powiem krotko w bloku 63m2 placilem 650 zl plus ok 170 prad (no w czynszu byl jeszcze wywoz smieci i fundusz remontowy 80zl) caly rok

Wiec smie twierdzic ,ze juz nie jest zle :) a potem bedzie 2 taryfa i te 10 cm posadzki sie wykaze oraz miesiace letnie =zero ogrzewania

 

nie ma tragedii - i nie zaluje PC a jak zobaczylem rachunek sasiada za gaz to te 1500zl zaplace bez mrugniecia okiem....

Edytowane przez mario0658
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się przysłuchuję :) tej dyskusji i uważam że była trochę bezprzedmiotowa.

Coś w moczu czułem że ten rachunek za prąd jest na "oko", a nie obrazuje faktycznego zużycia energii.

Sasiad pokazuje rachunek z energetyki , odlicza ok 3 stowki bo tyle zuzyl (tu wrozy z fusow) i wychodzi ile ja mam zaplacic ....

mario0658 jeśli w tej cenie za energię są też kW zużywane w życiu codziennym tak jak zauważasz nie ma tragedii.

Domek mały nie jest, więc światła też trochę wymaga żebyś po nim się nie poruszał jak po katakumbach :).

Jak z łaski energetyki będziesz miał już licznik dwutaryfowy to powinno być tylko lepiej.

Znacznie lepiej. :yes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja-grzanie PCi w I taryfie jest droższe od grzania prądem w II taryfie.

Tego tutaj mi brakuje...

 

Jak Ci to wyszlo ? :-) Jezeli 1kWh pradu w jednej taryfie kosztuje 0,45 pln, to koszt wyprodukowania 1kWh pompa ciepla przy COP3 = 0,15 pln / 1kWh. Koszt 1kWh w nocy w przypadku dwutaryfowego licznika to 0,25 pln. 0,25 > 0,15 pln o blisko 70% :-)

 

No i koszt PC to nie 50 tys tylko blizej 15tys (np. dla mnie, kto sobie dolne zrodlo zrobi po kosztach paliwka koparkowego sam ;)

 

Moj przypadek - zuzycie w sezonie 16 tys kWh -> II taryfa 0,25 pln = 4 tys pln. I taryfa pompa ciepla przy COP 3 - 2,4 tys pln. II taryfa pompa ciepla COP3 - 1,3k pln. Jakby nie patrzec grzanie pradem w dowolnej taryfie bedzie drozsze niz grzanie za pomoca pompy ciepla w dowolnej, nawet najdrozszej (jednej) taryfie :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 nie podniecaj się tak. Serwis24 grzał na maksa ile wlezie i sprawdza swój nowy dom pod kątem akumulacyjności. Jakby zużył tyle energii na miesiąc jak piszesz to mógłby wędzarnie zrobić ze swojego domu.

To zadne podniecanie ze stroy Arturo.

To normalne dla nie - wyrywanie z kontekstu tego kawlaka wypowiedzi, ktory mu pasuje, czytaj takiego ktory "udowadnia" ze PC jest be.

To oszlom bez najomosci tabliczki mnozenia, nie warto czytac.

 

pozdr,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ogrzewanie PCi zapłacimy-800zł(w obu przypadkach mówimy tylko o II taryfie),PCi I taryfa 2400zł,

 

Prośba o douczenie się ;)

Alez Ty potrafisz koloryzowac i naciagac. Arturo - idz do PISu. Przyjma Cie z otwartymi rekami ;-)))

Tania taryfa 3 razy tansza od drogiej ? Gdzie. Przeprowadze sie.

hehe. i kto tu mowi o douczaniu sie ;-)

 

marcin

P.S.

Powtorze po raz kolejny. Won, wypad stad. Idz buduj ten swoj dom 20W/m2 ogrzewany pradem. Co Cie obchodza ludzie ktorzy "wyrzucaja pieniadze" na PC. Nie Twoje pieniadze. Cos Ty taka siostra milosierdzia i o cudza kieszen sie martwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma :)

Ale jestem ciekawy rachunków za grzanie PCi w I taryfie tak jak to robił mario0658.

Dla potomnych,którzy w przyszłości chcą wpakować PCi i nie wiedzą,że tylko w II taryfie może być opłacalna :)

 

cześć,

ja w zeszłym roku grzałem tylko w I taryfie, był to pierwszy sezon grzania, dom bez drzwi wewnętrznych (nieszczelności itp.) Od grudnia 2009 do końca kwietnia 2010 coś ok. 2000 zł w sumie było rachunków za prąd, nie mam podlicznika na pompę więc trzeba odjąć normalne zużycie prądu, delikatnie licząc 100 zł/miesiąc, zostaje 1500 zł na ogrzewanie za 5 miesięcy. Kominkiem nie dogrzewam, sporadycznie napalone w sobotę itp.

W tym sezonie dopiero wczoraj pierwszy raz kominek rozpalony, jakoś tak świątecznie się robi to i chce się przy ogniu winka napić :).

W tym roku przy drugiej taryfie, do początków grudnia, średnio wychodziło 12 KW/doba, ale już tylko II taryfie.

Przy mrozach -10 C do -18 C można liczyć zużycie 25 KW w II taryfie + 5 KW w taryfie (licząc ilość godzin pracy pompy na dobę). Gdyby takie mrozy były cały miesiąc to rachunek za ogrzewanie w granicach 340 zł powinien wyjść. A jeżeli tylko jedna taryfa to coś ok. 500 zł.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja pompa ciepła to 6,4 kW. Zużycie 67 kWh na dobę było duże ale teraz już drugi dzień po wyłączeniu ogrzewania temp. nie może spaść do 21. Z drugiej strony taki grzanie do 25 po to aby dwa dni nie grzać to lekka głupota, bo komfort żaden przy takich różnicach temperatur. Dodatkowo COP idzie w kosmos bo temp. zasilania strasznie wysokie. Nie wiem czy warto mi zmieniać na dwie taryfy kosztem komfortu. Jeśli wahania temperatur będą niewielkie to jeszcze jest to do przyjęcia ale jeśli miałbym dużą różnicę temp. to wolę trochę większe rachunki niż żyć bardzo oszczędnie i ciepło :) Różnica będzie pewnie mniejsza niż kwota jaką niektórzy na fajki wydają. Teraz grzeję nawet nie I taryfą tylko budowlaną :) i raczej nikt tu nie podaje zużycia w złotówkach tylko w kWh bo tak jest bardziej porównywalnie.

Rachunek mario za 300 m2 ogrzawanej powierzchni i mierzony okiem sąsiada to raczej taki mały jest niż duży i przy temperaturach mocno komfortowych. Po nowym roku zacznę utrzymywać stałą temperaturę na poziomie 21 stopni i zobaczymy co się okaże.

Fanatykiem pompy ciepła nie jestem, wolałbym ogrzewanie gazowe ( nawet z zapasowym kotłem w razie awarii :) ale gazu u mnie brak a płynny kosztuje drogo więc z oszczędności padło na pompę ciepła.

Z drugiej strony aby było tanio to najlepiej domek 30m2 i wtedy ogrzewanie niewiele będzie kosztowało. Zależy od priorytetów, dla jedngo tanio dla drugiego wygodnie ( dla mnie wygodnie jest ważniejsze :)

pozdr adam

 

adiqq jaką powierzchnię ogrzewasz bo zużycie mam podobne i mogłbym trochę porównać ?

Edytowane przez aadamuss24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Powtorze po raz kolejny. Won, wypad stad. Idz buduj ten swoj dom 20W/m2 ogrzewany pradem. Co Cie obchodza ludzie ktorzy "wyrzucaja pieniadze" na PC. Nie Twoje pieniadze. Cos Ty taka siostra milosierdzia i o cudza kieszen sie martwisz.

 

Co za przyjacielski wątek, naprawdę chcecie się wzajemnie poklepywać po plecach w amwayowskiej atmosferze potęgi sukcesu ???

Nic refleksji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...