Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co za przyjacielski wątek, naprawdę chcecie się wzajemnie poklepywać po plecach w amwayowskiej atmosferze potęgi sukcesu ???

Nic refleksji ??

Sorry ale albo nie przesledziles tego watklu i dokonac np Arturo, albo sam nalezysz do amwayowskiego kolka wzajemnej adoracji anty-PC.

Tu sie ludzie wymieniaja spostrzezeniami i doswiadczeniem co jest cenne i pomocne dla wielu osob.

 

Ale od czasu do czasu wpada tu taki oszlom jak Arturo, manipuluje liczbami udawadniajac na sile ze PC jest do dupy w kazdej sytuacji.

Czepia sie tylko przypadkow szczegolnych, spieprzonych instalacji, mocno naciaga dane.

Czyli nie pomaga, wprowadza tylko chaos i generuje pyskowki.

 

Nie poslucha jak ladnie go poporosic zeby sobie poszedl, jesli nie ma nic konstruktownego do dodatnia w temacie.

A nie ma. Nie zbudowal jeszcze domu. PC zna z internetu i folderow. A zawsze wie najlepiej.

On na precyzyjnie pokazane dane i trafne argumenty poprostu nie odpowiada.

Z trolem sie nie da inaczej jak pogonic, bo proba dyskusji i pokazywania ze czasem jednak nie ma racji, prowadzi tylko do kolejnej pyskowki.

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy według ciebie wszystkie domy da się zbudować dwu litrowe?

 

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie. :)

 

Nigdy i nigdzie nie napisałem, że się da.

Ba mało tego, wiele razy powtarzałem, że graniczną pow. dla grzania prądem jest ok. 150 m.kw (netto), w miarę prostego, zwartego budynku. I to pod warunkiem, że od początku (najlepiej od projektowania) zrobi się założenie, że będzie on 3-5 litrowy.

 

Odgrzebałem swoją wycenę na Ziriusa jaką dostałem z Thermogolv. Na gotowo ok. 42.000 zł. (po moje stronie tylko koszt koparki) razem z podłogówką. Był to koniec 2007 r.

Oferta dla mojego domu z ociepleniem jak w projekcie: ściana jednowarstwowa Ytong 36,5 cm, wełna 25 cm., went. grawitacyjna, podłoga 8 cm (pewnie przy podłogówce byłaby to grubsza warstwa). ścian fund. 6 cm. foamglasu, okna 2 szybowe.

Ja szacowałem taki budynek na 12 litrów plus ok. 3000 kWh na CWU. Razem: ok. 20.000 kWh

Mam dobry, mokry grunt (woda na 1 - 1,2 m.), więc COP pompy byłoby w granicach 4.

Zatem 5000 kWh z sieci. Przy tym ociepleniu nie da się zejść tylko do taniej taryfy. Zakładając szacunkowo koszt kWh na 0,4 zł. Byłoby to 2000 zł. Co zgadzałoby się mniej więcej z informacją od właściciela Thermogolv, który podawał ogólny, roczny koszt na 10 - 12 zł./m2 ogrzewanej powierzchni.

 

 

pzdr

 

PS. Tak przed Świętami, trochę więcej tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale albo nie przesledziles tego watklu i dokonac np Arturo, albo sam nalezysz do amwayowskiego kolka wzajemnej adoracji anty-PC.

Tu sie ludzie wymieniaja spostrzezeniami i doswiadczeniem co jest cenne i pomocne dla wielu osob.

 

 

marcin

 

Szanowny, szlachetny Jastrzębiu vel Marcinie.

 

Naprawdę uważasz mnie za bezrefleksyjnego agitatora ? Wskaż proszę te moje wypowiedzi. Może pochylę się nad nimi i w zadumie przemyślę jeszcze raz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy i nigdzie nie napisałem, że się da.

No ty może i nie ale dla Arturo72 pewnie innej drogi nie ma jak budowanie tylko takiego więc dyskusja z nim nie ma sensu. I w dodatku nie odpisał mi jak będzie grzał CWU i ile go to będzie kosztowało.

PS. Tak przed Świętami, trochę więcej tolerancji.

Topór zakopany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny, szlachetny Jastrzębiu vel Marcinie.

 

Naprawdę uważasz mnie za bezrefleksyjnego agitatora ? Wskaż proszę te moje wypowiedzi. Może pochylę się nad nimi i w zadumie przemyślę jeszcze raz.

 

pzdr

Szlachetny ProStaś'u, ;-)

 

Nigdzie nie napisalem, ze jestes agitatorem.

 

A jesli moja probe pogonienia Troll'a Arturo, uwazasz za Amwayowskie poklepywanie po plecach, to tak, podtrzymuje: albo nie przesledziles radosnej tworczosci Arturo, albo co gorsza zgadzasz sie z jego wielce kontrowersyjnymi i jednostronnie naciganymi "wywodami". A wtedy faktycznie sugerowalbym zadume ale nad calym watkiem, zwlaszcza pod katem zestawienia teoretyzmow Arturo z wypowiedziamy faktycznych posiadczy i uzytkownikow pompa ciepla.

 

pozdr,

marcin

 

P.S.

Plsssss. Rozmawiajamy o Pompach Ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Plsssss. Rozmawiajamy o Pompach Ciepla.

 

W duchu szlachetności ? Rozmawiajmy. Prawmy o zaletach i wadach. Nie uciekajmy przed wadami, chwalmy zalety. Dajmy możliwość wypowiadania się i zwolennikom i przeciwnikom.

Czyż nie ?

 

Napisałem poprzednio ile by mnie kosztowała PC. Moje extra ocieplenie to koszt ok. 16.000 zł. (nie chcę przekłamywać, dokładnie nie pamiętam). Dotychczasowe moje wskazania co do zużycia prądu na ogrzewanie wskazuje, że (PRAWDOPODOBNIE) udało mi się zbudować dom 5 litrowy i zużyję 7000 kWh/rok.

Gdybym miał pieniądze nie wahałbym się zainstalować Ziriusa. Gdybym je miał i nie musiał liczyć każdego grosza uwzględniając masę innych czynników.

COP = 4

CO = 1750 kWh x 0,28 zł. (bez problemów tylko tania taryfa) = 490 zł.

CWU = 3500/4 = 875 kWh x 0,28 zł. = 245 zł.

Razem 735 zł.

 

Byłoby pięknie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duchu szlachetności ? Rozmawiajmy. Prawmy o zaletach i wadach. Nie uciekajmy przed wadami, chwalmy zalety. Dajmy możliwość wypowiadania się i zwolennikom i przeciwnikom.

Czyż nie ?

100% Racja.

Ale jak przeciwnik PC mi pisze ze PC w taniej taryfie zuzywa 800PLN, albo w drogiej 2400PLN (i krzyczy OJ JAK DROGO!), to nie jest to uczciwe postawienie sprawy i dyskusja o waletach i zadach PC. Bo prad tani i drogi to u mnie nie ma sie nawet jak 2:1, ze o 3:1 nie wspomne.

 

Albo jak pisze ze PC jest be bo:

XXX PLN miesiecznie za ogrzewanie PC "danego domu" to jest drogo, bo jakbys zbudowal dom pasywny to bys zaplacil mniej za grzanie samym pradem.

to sorry, ale bede prostestowal bo to nie jest rzetelne dyskutowanie, a na pewno nie jest to dyskutowanie o PC, tylko udawadnianie na sile wyzszosci jednych swiat nad drugimi.

 

Napisałem poprzednio ile by mnie kosztowała PC. Moje extra ocieplenie to koszt ok. 16.000 zł. (nie chcę przekłamywać, dokładnie nie pamiętam). Dotychczasowe moje wskazania co do zużycia prądu na ogrzewanie wskazuje, że (PRAWDOPODOBNIE) udało mi się zbudować dom 5 litrowy i zużyję 7000 kWh/rok.

Gdybym miał pieniądze nie wahałbym się zainstalować Ziriusa. Gdybym je miał i nie musiał liczyć każdego grosza uwzględniając masę innych czynników.

COP = 4

CO = 1750 kWh x 0,28 zł. (bez problemów tylko tania taryfa) = 490 zł.

CWU = 3500/4 = 875 kWh x 0,28 zł. = 245 zł.

Razem 735 zł.

Byłoby pięknie.

pzdr

Mi sie osobiscie bardzo podoba koncepcja tak docieplonego domu, zeby sie w nim oplacalo grzac pradem. Ale tak to ja zbuduje 3 dom (wlasnie postawielm pierwszy, zgodnie z powiedzeniem dla wroga lub tesciowej ;-) Bo juz pierwsza zima pokazala, ile dziur pozostawialy ekipy od ocieplenia. Nie wiem czy wszystkie dam rade zalatac. Wiec do kosztow dodatkowych materialow ociepleniowych ja bym dolozyc koszt takiej ekipy, ktora tego nie spitoli. Z mojego doswiadczenia budowlanego wynika, ze taka ekipa nie istnieje ;-)

 

Z tego co piszesz nawet majac b. cieply dom, zaoszcedzilbys rocznie z PC (na CWU i CO) 3/4 z 10500kWh, liczac wsio po 0,28 wychodzi 2200PLN.

Przemnozyc to przez 10lat.......

Ja majac mozliwosc, wzialbys kredyt o te 15-20tys wiekszy i robil to z PC.

Ale to jest moje zdanie.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis24

Właściwie to jakie Tobie wyszło zapotrzebowanie na energię/litrowość budynku? Czytając Twój dziennik myślałem,że będzie blisko pasywniaka.Masz chyba mocną PCi,II taryfa powinna wyrobić choć do pełni komfortu lekkie pociągnięcia w I powinny wystarczyć.Ale wszystko zależy od trybu życia,preferencji czy odczuć komfortu cieplnego no i akumulacyjności. To są rzeczy których każdy doświadcza u siebie zanim coś optymalnego wybierze.Ja walczyłem połowę pierwszego sezonu,ale właściwie dopiero w drugim byłem przygotowany.

 

Zatwierdzono nowe stawki w URE.Niestety nie tylko energia skoczy,dystrybucja lekko też.Rachunki wzrosną więc tak jak to obserwuje od 3 lat, dobre 5% rocznie a konkretnie od 3,8 do 7,4%,zależnie od dystrybutora i operatora.Na wyrok :) czekają klienci RWE Stoen - nie podano ostatecznych stawek.

Muszę zerknąć czy II taryfa posdkoczy bardziej niż całodobowa -ostatnio tak było nie wiedzieć dlaczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was użytkuje pompę Buderusa Logatherm WPS11 ?

Mam problem z ustawieniem pracy w II taryfie (tańszej). Sterownik umożliwia ustawienie jednego przedziału dobowego ze zmienioną (zwiększoną) temp.

Dogrzewacz na sztywno wypięty.

Kilka istotnych danych PCI:

- pompa Buderus Logatherm WPS 11

- kolektor pionowy 2 x 115m

- p.u. 215m2 (100% - podłogówka)

- bufor c.o. 500l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit74 na świadectwie wyszło mi 35 kWh/m2 - jaka to litrowość ? w praktyce się okaże jak będzie ale to chyba po drugiej zimie jak już przestanę kombinować. Cały sprzęt grzejący mam w podziemnym nieogrzewanym garażu gdzie jest dosyć ciepło 5-7 stopni i nie wiem czy to straty od ogrzewania czy ciepło z ziemi ?

 

bob12 ze sterownikami do pomp ciepła to jest jedna wielka niewiadoma :( nawet producenci do końca nie wiedzą po co są wszystkie cuda, jak je ustawić i jaki to będzie miało wpływ na pracę i inne kodowania. Dodatkowo wszystkie wprowadzone zmiany są słabo widoczne i wymagają masy czasu aby coś zauważyć.

Buderus to Junkers a Junkers to IVT więc może tak szukaj ? pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku (pierwszy, nie zamieszkaly sezon grzewczy) "wyciagnalem" z gruntu ok. 8 000 kWh energii -nie ma znaczenia ile pradu poszlo, ale gdybym te wartosc mial przeliczyc na kWh "czystego" pradu to wyszlo by mi min. 3 000 zl wiecej na ogrzewanie.

Nie wiem jak mocno trzeba sie starac zeby udowadniac a takich sytuacjach ze grzanie pradem jest bardziej oplacalne niz PCi?

Teraz gdy sobie analizuje to PCi szybciej by mi sie zwrocila niz myslalem, gdybym w tych kategoriach tylko operowal!

Mam ok. 215 m2 podlog do ogrzania (ok. 175m2 pow. uzytkowej), 20cm styro na scianach, 30cm PUR w dachu, 30cm styro w podlodze na gruncie i 10cm w podlodze na poddaszu, wszystkie okna o wsp. ok. 0,9 i "przegwizdy" w lukarnie i drzwiach wejsciowych

 

Proponuje w ten sposob dodatkowo szacowac koszty - energia z gruntu, ile by to dodatkowo kosztowalo z innego zrodla ciepla?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty Arturo72 w energooszczędnym domu będziesz miał kominek??? I chcesz w nim palić od czasu do czasu? Już to widzę. Kominek to olbrzymi mostek termiczny i wiem że w moim przypadku (palenie tylko w okresach przejściowych i to sporadyczne) powoduje tylko straty. Będziesz palił często, idę o zakład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...