Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i żaden kominiarz nic tutaj nie ma do gadania

Nie w każdej sytuacji opinia kominiarza się liczy.

Jeżeli budynek jest np. ogrzewany elektrycznie, pompą ciepła, albo jest to budynek pasywny - bez ogrzewania i posiada wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, to kominiarz nie ma w nim czego szukać.

pisaliśmy o kotle kondensacyjnym,

nie wyrywaj zdań z kontekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ja trochę odbiegnę od tematu...Dostałam ofertę na wykonanie PC z bezpośrednim parowaniem i jednocześnie planowane koszty rocznego zużycia energii na rok...

Dom 300 m2, okna drewniane, ściana 2-warstwowa ( 24 gazobeton+15 styropian ), ogrzewanie podłogowe,4 osoby...Czy to realne, że wyliczono mi koszt 1800zł/rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program doboru sprężarek Copelanda zawiera zakładkę "audytora energetycznego" z pomocą , którego mozna obliczyc koszt ogrzewania z pompy ciepła , zakładając temperatury pracy , koszt jednostkowy prądu i geograficzne położenie budynku. Ciekawa jest informacja ile godzin pracuje pompa ciepła w poszczególnych temperaturach zewnętrznch. Zamiast kosztu ogrzewania pytał bym o gwarantoway COP i możliwośc jego weryfikacji : np poprzez zainstalowanie na okres gwarancji ciepłomierza i licznika prądu.

a tu wspomiany link

http://www.copeland.pl/copeland/index.php?dzial=download&kat=rozw&kategoria=program%20doboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz trochę odbiegając od tematu...kilkakrotnie kontaktowałam się z Climakomfort...również drogą mailową...i NIC !!!Tłumaczą się "urlopem kolegi" i innymi równie profesjonalnie brzmiącymi wymówkami...Czy można w związku z tym zaufać firmie, która już z założenia olewa, na razie potencjalnych klientów ? ...jednak jestem zawiedziona...No cóż...chyba zdecyduję się na ofertę konkurencji... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz trochę odbiegając od tematu...kilkakrotnie kontaktowałam się z Climakomfort...również drogą mailową...i NIC !!!Tłumaczą się "urlopem kolegi" i innymi równie profesjonalnie brzmiącymi wymówkami...Czy można w związku z tym zaufać firmie, która już z założenia olewa, na razie potencjalnych klientów ? ...jednak jestem zawiedziona...No cóż...chyba zdecyduję się na ofertę konkurencji... :)

 

Mialem ostatnio to samo. Kolejna trudnosc to umowienie sie na "wizje lokalna". Zostawiasz im 60-80 kPLN, a nie moga zainwestowac w przyjazd i ogledziny domu. Znaczy takie mialem wrazenie, ale juz mi przeszlo.

Chyba faktycznie mieli urlopy i urwanie glow...

 

Ich oferta wydaje sie lepsza niz IVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system mieszany zawsze będzie gorszy od podłogówki. Biorąc pod uwagę teoretycznie wyższą efektywność bezpośredniego parowania w systemie mieszanym może być podobny efekt jak przy podłogówce i wymienniku glikolowym. Popatrzecie sobie live jak pracuje pompa ciepła z bezpośrednim odparowaniem. Zwracam uwagę na bardzo niskie temperatury czynnika i temperatury w pomieszczeniu, a czasem jest tak że w pomieszczeniu jest wyżej niż temp. czynnikia - czyli dogrzewają się kominkiem. Energia włożona i wyprodukowana sa liczone - mozna śledzic zmiany COP

http://www.klima-innovativ.de/pages/onlineanlage_nebelberg.php

Proszę się zanadto nie podniecać bo Niemcy są bardzo oszczędni i nie pogrzewają ciepłej wody aby nie popsuć COP. Z ciepła wodą spadnie co najmniej o 1, a bez centralnego będzie 3.5

O kurcze, przestali odświeżać dane , może zaczną to popatrzcie sobie na zupełnie odlotowe rozwiązanie z pompą ciepłą i sondą CO2 , tym razem c.o. i c.w.u na dwu różnych PCi

http://www.klima-innovativ.de/pages/onlineanlage_bensheim.php

tylko nie żądajcie od swoich wykonawców takich wyników - to pokazówka , w specjalnych wykonaniach i warunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz trochę odbiegając od tematu...kilkakrotnie kontaktowałam się z Climakomfort...również drogą mailową...i NIC !!!Tłumaczą się "urlopem kolegi" i innymi równie profesjonalnie brzmiącymi wymówkami...Czy można w związku z tym zaufać firmie, która już z założenia olewa, na razie potencjalnych klientów ? ...jednak jestem zawiedziona...No cóż...chyba zdecyduję się na ofertę konkurencji... :)

Miałem to samo: od stycznia czekam na ofertę (a raczej od stycznia nie otrzymałem oferty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No właśnie...jeśli problemem jest dla firmy Climakomfort przygotowanie oferty, to jak to wróży na przyszłość ? Mam na myśli jakiekolwiek reklamacje w czasie użytkowania...Sorry, ale dla mnie to źle wróży ... Tym bardziej, że tłumaczenia w stylu " pani Basia zachorowała..." są co najmniej niepoważne...

Od konkurencji oferty dostałam po kilku dniach, z godnie z zapewnieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest zastanawiające: chcesz u kogoś zostawić kilkadziesiąt tys. pln. W moim przypadku na kilkanaście zapytań o ofertę otrzymałem ok. 10, czyli jakieś 30-40% nie wykazało w ogóle zainteresowania :o

Nawet renomowana firma niemiecka na V......

Co do jakości ofert - tak naprawdę tylko kilka było rzeczowych, reszta - folder ze strony (a prosiłem o ofertę podając szczegóły, tj. pow. domu, ilość osób, pow. działki itp). Niektóre firmy ograniczyły się do 1 zdania w stylu: "Do pana domu pompa kosztuje x kpln". Nawet nie wiem, jaką moc dobrali, typ pompy nic !!!!!

:x

Co do zaangażowania sprzedawców: tylko jeden (no dwóch) wykazało jakiekolwiek zainteresowania dalej, po przesłaniu oferty. Reszta - jak amerykańskie rakiety powietrze-powietrze: wyślij i zapomnij :wink:

Cóż, widać, że ten rynek musi jeszcze trochę dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo bronic, sam jestem klientem, ale... pewne zawirowania w kontaktach zawsze sie zdarzaja (moze np. mail nie dotarl...).

Ja dostalem naprawde profesjonalna oferte od CK. Dobrze rozpisana, czytelna, etc. To co mnie zdziwilo, w negatywnym tego slowa znaczeniu, to to, ze nikt do mnie nie zadzwonil. Szkoda, bo to naprawde dobre pompy. No ale coz, duzy popyt rozpieszcza dostawcow...

Ja mimo wszystko nie odrzucilem CK. Nie znam negatywnych opinii nt. jakosci pomp i serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No właśnie...jeśli problemem jest dla firmy Climakomfort przygotowanie oferty, to jak to wróży na przyszłość ? Mam na myśli jakiekolwiek reklamacje w czasie użytkowania...Sorry, ale dla mnie to źle wróży ... Tym bardziej, że tłumaczenia w stylu " pani Basia zachorowała..." są co najmniej niepoważne...

Od konkurencji oferty dostałam po kilku dniach, z godnie z zapewnieniami...

 

Troche to dziwne, bo do tej pory "CLIMA" wymieniana była jako najdroższa, ale również jako jedna z najlepszych - pod kazdym wzgledem.

Ja osobiście najlepszą (pod wzgledem rzeczowosci i profesjolalnosci) oferte na PC dostałem właśnie od nich i to szybko bo w przeciagu kilku dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No właśnie...jeśli problemem jest dla firmy Climakomfort przygotowanie oferty, to jak to wróży na przyszłość ? Mam na myśli jakiekolwiek reklamacje w czasie użytkowania...Sorry, ale dla mnie to źle wróży ... Tym bardziej, że tłumaczenia w stylu " pani Basia zachorowała..." są co najmniej niepoważne...

Od konkurencji oferty dostałam po kilku dniach, z godnie z zapewnieniami...

 

Troche to dziwne, bo do tej pory "CLIMA" wymieniana była jako najdroższa, ale również jako jedna z najlepszych - pod kazdym wzgledem.

Ja osobiście najlepszą (pod wzgledem rzeczowosci i profesjolalnosci) oferte na PC dostałem właśnie od nich i to szybko bo w przeciagu kilku dni.

Pozdrawiam

 

To racja. CK byl wzorem kontaktu z klientami, zarowno w zakresie sprzedazy, jak i serwisu (nawet zima!).

Co do ceny, to IVT jest chyba drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo bronic, sam jestem klientem, ale... pewne zawirowania w kontaktach zawsze sie zdarzaja (moze np. mail nie dotarl...).

Ja dostalem naprawde profesjonalna oferte od CK. Dobrze rozpisana, czytelna, etc. To co mnie zdziwilo, w negatywnym tego slowa znaczeniu, to to, ze nikt do mnie nie zadzwonil. Szkoda, bo to naprawde dobre pompy. No ale coz, duzy popyt rozpieszcza dostawcow...

Ja mimo wszystko nie odrzucilem CK. Nie znam negatywnych opinii nt. jakosci pomp i serwisu.

Dwa razy wysyłałem prośbę do tych, którzy nie przysłali oferty, też brałem pod uwagę, że mail nie dotarł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwa razy wysyłałam prośbę o wycenę i dwukrotnie dzwoniłam...Za każdym razem uspokajano mnie, że w przeciągu 2-3 dni ją otrzymam...Niestety...

To, że jest duży popyt nie jest żadnym uzasadnieniem...Konkurencja, pewnie nie mniej "oblegana", była w stanie zaproponować ( dobrać ) mi odpowiedni zestaw wraz z różnymi wariantami i oczywiście wyceną...

Ważne : nie krytykuję samych PC, tylko firmę...Pewnie wybiorę tę, gdzie parametry samego urządzenia nie odbiegają jakością od Tych z Climakomfort, a przy tym niezależnie od popytu jednak dbają o klientów ( choćby mieli być tylko potencjalni )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do doboru PC. Dla mojego planowanego domu (215 pow. ogrzewanej, 583m3 kub., 4 osoby) rozstrzał mocy pomp był od 7kW do 16kW :o

Po spotkaniu z jednym producentem zeszliśmy do 12kW, co wg mnie jest wartością słuszną (przynajmniej tyle wychodzi mi z wyliczeń: 10750W+1000W na CWU). Większość proponowała 14kW. Jak myślicie, nie są trochę przewymiarowane te propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...