Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość krewetka
Moim zdaniem to lustrzane odbicie w waszym przypadku nie będzie najszczęśliwsze ale nie wiem dlaczego właśnie na nie się zdecydowaliście. Ok, zostawmy to. W waszym regionie faktycznie poszedłbym w pompę grunt-woda. Niedaleko was znajduje się producent PC którą sam posiadam więc nic tylko pojechać i pogadać;)

http://ppcpompy.eu/page15.php

 

dlaczego lustrzane odbicie jest złe? dom bedzie stal bokiem do drogi wiec wjazd ( strona północno-zachodnia) jest po łuku, na dodatek na działce stoi stary dom co nas troche ogranicza( drzewa, skarpa), jezeli bylaby wersja podstawowa to wjazd bylby bardzo ciasny. Kolektor poziomy ze wzgledu na powierzchnia działki ( 50ar)

Edytowane przez krewetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie co sadzicie o tej wycenie i tej firmie ???

 

Tez mam wycene od Thermogolv i musze powiedziec, ze na 10 otrzymanych wycen (powaznych, niepowaznych jest wiecej) cenowo jest ona trzecia od konca z Cirusem 14kW. Wyglada naprawde ciekawie ale troche mi nie pasujeplytkie gorne zrodlo o duzej powierzchni. Ochsner z pompa 12kW, razem z odwiertami pionowymi (8x75mb) jest "tylko" o 3tys drozszy. Nie mowiac o pozostalych 8 wycenach. Chyba opaska na oczy i losowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego lustrzane odbicie jest złe? dom bedzie stal bokiem do drogi wiec wjazd ( strona północno-zachodnia) jest po łuku, na dodatek na działce stoi stary dom co nas troche ogranicza( drzewa, skarpa), jezeli bylaby wersja podstawowa to wjazd bylby bardzo ciasny. Kolektor poziomy ze wzgledu na powierzchnia działki ( 50ar)

 

Nie no spoko, nie wiedziałem nic w tej sprawie więc nie ma problemu. Zimą z grzaniem nie będzie problemów tylko latem sypialnie mogą się wam mocno nagrzewać. Spróbujcie zejść tak nisko z okapami by latem jak słońce jest wysoko nie wchodziło wam do pomieszczeń a zimą przeszywało je całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem dotychczasowe zużycie wg nowych cen. Za poprzedni sezon wyszłoby 213zł drożej w porównaniu do cen grudniowych.

W obecnym sezonie od września wyszłoby 72zł więcej. Generalnie w G12 I taryfa wzrosła o 6,7%, II o 8,4%(kanalie). G11 wzrosła o 6,9%. Dostawca: Enea.

Jesli dobrze licze, to PGE Warszawa, ceny sie zmienily:

0,34 -> 0,37 (8,8%)

0,59 -> 0,63 (6,8%)

Czyli podobnie :-/

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liwko. Uwazam, ze ryzykownym jest odwodzic kogos od wybudowania sobie komina. A co jesli sie kiedys zmienia realia i komin jednak bedzie potrzebny? U mnie docelowo ma byc PC a mimo to kominy mam az dwa.

 

Ja bym zbudowal komin ale tylko do dachu - tj. nie wystawialbym go nad dach. No i oczywiscie uwazal z budowa wiezby aby nie bylo ew. pozniej konfliktu typu komin/krokwia. W razie czego dobudowanie takiego komina to maly problem, a poki co - nie bedzie stanowil mostka cieplnego i bedzie tani w budowie (najdrozsze jest jednak wykonczenie nad dachem - klinkierka etc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ;)

 

policzylem sobie kaloryferki tak oczywiscie mocno orientacyjnie na podstawie danych z purmo

liczylem dla tz 45 i 40oC, dla 35 nie maja wspolczynnikow korekcyjnych

 

i tak orientacyjnie dla pokoju 15m2 wychodzi mi:

dla t=45oC grzejnik: 1600x60 CV22

dla t=40oC grzejnik 2300x60 CV22

 

male nie sa ale to jeszcze nie tragedia :D na sciane sie zmieszcza

 

co do wykonczenia domu to calosc bedzie w drewnie wiec ogrzewania plaszczysnowe na poddaszu nie wchodza w gre

 

czekam teraz na wyceny az mi poschodza wszystkie no i trzeba bedzie decyzje podjac

 

zapytam jeszcze raz ale juz tylko o jedna pompe

co sadzicie o junkersie? ktos ma moze na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbudowal komin ale tylko do dachu - tj. nie wystawialbym go nad dach. No i oczywiscie uwazal z budowa wiezby aby nie bylo ew. pozniej konfliktu typu komin/krokwia. W razie czego dobudowanie takiego komina to maly problem, a poki co - nie bedzie stanowil mostka cieplnego i bedzie tani w budowie (najdrozsze jest jednak wykonczenie nad dachem - klinkierka etc :)

pozdr.

Ewentualnie dla strachliwych jest to jakiś pomysł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagmar24 - jak masz nieocieplony dach, to nic dziwnego że nie możesz dogrzać, bo całę ciepło ci dachem ucieka....ja miałem podobną sytuację rok temu, tzn dogrzewałem dom kozą (sciany i dach bez ocieplenia) i to miało tylko taki efekt, że po robocie można się było troche przy piecyku ogrzać, ciepła z tego wiele nie było...wszystko schło (świeżo po tynkach) i całe ciepło od razu uciekało na zewnątrz...

Ja dla PC 8KW mam około 550mb kolektora poziomego i jest ok, ale 2 petle musialem przykręcic trochę, bo były dużo słabsze niż te 2 pozostałe - i od razu poprawiły mi się temperatury na DZ...nie ważna jest ilość mb DZ ale jakość gruntu, a ja np. wiem, trochę metrów mam straconych, bo np. wkopaliśmy się koparką w pyły (wybrana glina, zasypane pyłami i troche ziemi na gorze), pozniej szybko z tego uciekalismy, ale kilkanascie mb jest w takim gruncie, czyli same straty, do tego momentami jest piach na działce....planowałem 3 nitki po 150mb, ale jak zobaczylem co w ziemi siedzi, to od razu dorobiłem 4 - wyszło 550, bo na każdej petli trochę trzeba było uciąć...

 

Dagmar, skoro nie mieszkasz, to ustaw naprawe temperatury na niższą, po co dodatkowo płacić?!?

ja podczas wykonczeniowki mialem nastawione duuużo niższe temperatury niż teraz jak mieszkam, bo po co?

 

dzięki

dogrzewamy na razie kominkiem i dlatego mamy tak wysoko ustawione temp wyjściowe bo inaczej czujniki wyłapywały temp od kominka i pompa się wyłączała, a to też powodowało zamieszanie bo instalacja się wychładzała, jak kominek nie grzał to zanim pc się rozhulało to znów paliliśmy w kominku, i baliśmy się o podłogówkę żeby tam przy tych mrozach coś nie zamarzło

 

co do gruntu to też mam kiepski, piasek taki sypki, potem ten taki brunatny i trochę czarnoziemu, tak że niestety jedna nitka wyszła prawie cała w piasku, ale mi mówiono że to w zupełności wystarczy te 470mb przy tym gruncie na 170m^2 podłogówki, pod koniec styczna ocieplimy dach to zobaczymy jaka będzie różnica o ile będzie :) Gooorąco w to wierzę

 

Pozdfrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbudowal komin ale tylko do dachu - tj. nie wystawialbym go nad dach. No i oczywiscie uwazal z budowa wiezby aby nie bylo ew. pozniej konfliktu typu komin/krokwia. W razie czego dobudowanie takiego komina to maly problem, a poki co - nie bedzie stanowil mostka cieplnego i bedzie tani w budowie (najdrozsze jest jednak wykonczenie nad dachem - klinkierka etc :)

pozdr.

 

Tak czytam o tych kominach i jest to dla mnie dziwne, my zrezygnowaliśmy z jednego ale jeden został pod kominek, co do mostków cieplnych to przy nieogrzewanym poddaszu nie ma to dużego znaczenia, a co do wykończenia komina, to moga to być grosze, nasz komin jest wykończony styro siatka klej i tynk mozajkowy (kamyczki drobne), blacha na górę wygięta przy okazji przez dekarzy, koszt 550 całość, nie wiem czy nie drożej wyjdzie wcinanie się później w dach szukanie odpowiedniej blachy lub dachówki do zakończenia i wystawianie tego komina wyżej , ale decyzja należy do każdego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbudowal komin ale tylko do dachu - tj. nie wystawialbym go nad dach. No i oczywiscie uwazal z budowa wiezby aby nie bylo ew. pozniej konfliktu typu komin/krokwia. W razie czego dobudowanie takiego komina to maly problem, a poki co - nie bedzie stanowil mostka cieplnego i bedzie tani w budowie (najdrozsze jest jednak wykonczenie nad dachem - klinkierka etc :)

pozdr.

 

A ja mam zupełnie na odwrót :D. Fakt że komin miałem już wybudowany kiedy zapadła decyzja o PCi.

Wywaliłem komin z domu a została sama góra podwieszona na konstrukcji stalowej - przeszkadzał mi w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzufik1 a czy moglbys napisac jaka masz pompe , jaki dom i jak sie maja wielkosci kaloryferow do wielkosci pomiesczen?

 

hm. o pompie i domku już pisałęm.. ale powtórze. PW Fujitsu Highpower 11.2kW ( trójfazowa).

co do wielkości pomieszczeń i grzejników to największe ... 2300x60 cv33 znajdują się w pokojach blisko 20m2; w piwnicy 2300x60 cv22w podobnym pomieszczeniu

.a tak to kilka mniejszych wsumie jest ich 12 szt.

mam 6 okien dachowym wiec to też powód dla którego pojawiły sie grzejniki. chciałęm aby jednak skraplanie mnie omineło... udało się częściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RWE Warszawa nowy cennik na energie elektryczna.

 

G11:

* koszt 1 kWh: 0,4736 zl/kWh

* rozliczenie w cyklu 6-cio miesiecznym: 0,59 zl/m-c

* licznik trojfazowy: 9,90 zl/m-c

* stala oplata: 5,54 zl/m-c

* oplata handlowa w cyklu 6 -m-cy: 4,29 zl/m-c

 

G12:

* koszt 1 kWh:

- taryfa dzienna: 0,5064 zl/kWh

-taryfa nocna: 0,3390 zl/kWh

* rozliczenie w cyklu 6-cio miesiecznym: 0,59 zl/m-c

* licznik trojfazowy: 9,90 zl/m-c

* stala oplata: 5,54 zl/m-c

* oplata handlowa w cyklu 6 -m-cy: 5,58 zl/m-c

 

Koszty stale za m-c:

G11: 20,32 zl/m-c

G12: 21,60 zl/m-c

 

Roznica w taryfie G11 i G12 dziennej: -0,0328 zl/kWh

Roznica w taryfie G11 i G12 nocnej: 0,1346 zl/kWh

 

Zdrozalo w 2011 roku:

G11:

oplaty stale: + 0,40 zl

kWh: +0,018 zl

G12:

oplaty stale: +0,40 zl

kWh:

I taryfa: +0,0197 zl

II taryfa: +0,0054 zl

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie pytanie dotyczące pomp ciepła powietrze powietrze

Z wypowiedzi jakie czytałem wynika, że spisują się znacznie gorzej niż np. powietrze-woda. Generalnie ogrzewanie nadmuchowe raczej słabo się spisuje (może bardzo trudno je dobrze wykonać). Nie mówię tu o DGP, lecz o ogrzewaniu niskotemperaturowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...