Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Czy mógłby mi ktoś rozszyfrować ile u mnie kosztuje kWh ? czy to jest cena osbobna czy wszystko razem podzielone przez liczbę kWh ? Czy ta kWh to jest energia czynna ????

http://img3.imageshack.us/img3/5944/scannedimage3nz.jpg' alt='scannedimage3nz.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sumujesz wartości które mają w rubryce "J.M" kWh i mnożysz przez ilość kilowatogodzin. Do tego masz te opłaty stałe, niezależne od zużycia, za odpowiednią ilość miesięcy (tutaj 2)

Na szczęście nie naliczają nam jeszcze za energię bierną ;)

Edytowane przez wihajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RWE Warszawa nowy cennik na energie elektryczna.

 

G11:

* koszt 1 kWh: 0,4736 zl/kWh

* rozliczenie w cyklu 6-cio miesiecznym: 0,59 zl/m-c

* licznik trojfazowy: 9,90 zl/m-c

* stala oplata: 5,54 zl/m-c

* oplata handlowa w cyklu 6 -m-cy: 4,29 zl/m-c

 

G12:

* koszt 1 kWh:

- taryfa dzienna: 0,5064 zl/kWh

-taryfa nocna: 0,3390 zl/kWh

* rozliczenie w cyklu 6-cio miesiecznym: 0,59 zl/m-c

* licznik trojfazowy: 9,90 zl/m-c

* stala oplata: 5,54 zl/m-c

* oplata handlowa w cyklu 6 -m-cy: 5,58 zl/m-c

 

Koszty stale za m-c:

G11: 20,32 zl/m-c

G12: 21,60 zl/m-c

 

Roznica w taryfie G11 i G12 dziennej: -0,0328 zl/kWh

Roznica w taryfie G11 i G12 nocnej: 0,1346 zl/kWh

 

Zdrozalo w 2011 roku:

G11:

oplaty stale: + 0,40 zl

kWh: +0,018 zl

G12:

oplaty stale: +0,40 zl

kWh:

I taryfa: +0,0197 zl

II taryfa: +0,0054 zl

 

Pzdr.

 

Czyli jak się to ma np. do tych cen. Czy tu kWh jest już po dodaniu dodatków czy przed ? Czy moja kWh godzina jest tańsza niż kWh w G12 nocna taryfa ? Coś mi tu nie gro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tak bardziej łopatologicznie, JM to jednostki mam :( pozdr adam

 

U Ciebie wychodzi 0,53192 PLN brutto za kWh jeśli mnie kalkulator nie kiwa.Ale ty masz G11 czy budowlaną? Poza tym to chyba rachunek z grudnia,więc już ceny inne. 7tonik podał wcześniej o ile wzrosła energia w Enea -bo stąd ją chyba masz w wlkp ,coś koło 6,9%. Piwopijca ma innego sprzedawcę RWE i inne ceny,ale wychodzi że I taryfa w G12 u niego jest tańsza niż uciebie w Enea całodobowa - dziwne.Zmieniać sprzedawcę,zmieniać:)

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa koszty stale i za kWh brutto .

Mozna dowiedziec sie dzwoniac na infolinie RWE i podaja calkowity koszt 1kWh brutto dla wybranej grupy (G11,G12)

 

U innych dostawcow nalezy zsumowac wszystkie koszty za 1kWh zeby sie nie oszukac.

Podobno w Warszawie RWE nie jest najdrozsza, ale nie sprawdzalem u innych dostawcow.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po kilkudniowej pracy PC się wyłączyła co było spowodowane zmianą krzywej grzewczej a nie wzrostem tem. która przez jakiś czas praktycznie nie ulegała zmianie. Po 2 godzinach tem. w obiegu spadła o kilka stopni i pompa ponownie pracuje już kilkanaście godzin podbijając tem. w obiegu bardzo powoli. Czy to nadal prawidłowe działanie?

Czy kolektory pionowe można łączyć w układzie z poziomymi (jeśli tak to co z długościami pętli)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy lepiej zastosować solary czy pompę ciepła powietrze powietrze, bo w zasiedzie chodzi mi o dogrzewanie wody użytkowej w lato co będzie lepsze, aczkolwiek pompa to do 6stopni powinna grzać

Wiesz, ze wlozyles tym pytaniem kij w mrowisko??

Ponizej moj punkt widzenia.

 

Pompa powietrze-woda do CWU:

zalety:

- w miare przewidywalny koszt, staly przez caly okres uzytkowania

- mozna grzac caly rok, nie potrzebuje dogrewania samym pradem, chyba ze zle zwymiarowana do potrzeb

wady:

- halasuje

- potrzebuje powietrza w miare cieplego

- idealnie gdy chodzi w taniej taryfie (wtedy wymaga odpowiedniego do zapotrzebowania zasobnika)

 

 

Solar:

Wady:

- nie grzeje gdyu brak slonko, wiec tez w okresach wiosennym i jesiennym skotecznosc spada, wtedy trzeba sie dogrzewac pradem - nie dajace sie przewidziec koszty

- nawet w okresie letnim nie pokrywa 100% zapotrzebowania CWU, i zawsze trzeba sie dogrzewac prudem,

- CWU jest wtedy gdy swieci slonko a nie gdy ta woda jest potrzeba, wiec tez trzeba miec jakis duzy zasobnik

 

Zalety:

- jak juz swieci Slonce to CWU b. tania

 

 

Zdecydowac musisz sam.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary z ostatniej chwili :-) Zasobnik cwu 120 litrów podgrzany pompą ciepła do 45-46 stopni. Prysznic z głowicą teromostatyczną. Na początku pomiaru cwu o tem. 43 stopni, po 6 minutach temp. 38 stopni-( da się jeszcze wytrzymać pod prysznicem) po 10 minutach 34 stopnie ( nie da się wytrzymać pod prysznicem :( ) Na kolejną wodę o temp. 45 stopni trzeba poczekać pewnie z godzinę :) Większy zasobnik poprawiłby trochę sprawę ale jak więcej osób do kąpieli i wyższe temperatury to średnio dobrze to widzę. Wkrótce porównam to z podgrzewem przepływowym przez wężownicę w buforze, ciekawe jak wyjdzie ? pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi jakie czytałem wynika, że spisują się znacznie gorzej niż np. powietrze-woda. Generalnie ogrzewanie nadmuchowe raczej słabo się spisuje (może bardzo trudno je dobrze wykonać). Nie mówię tu o DGP, lecz o ogrzewaniu niskotemperaturowym.

 

Ja mam takie ogrzewanie i ciężko mi powiedzieć (i tobie pewnie też) czy jest gorsze bo nie mam porównania do systemu powietrze woda. Ale jesli chodzi o to ogrzewanie to sprawdza się u mnie nawet do -22 st, - takie były temperatury u mnie w tym roku i pompa jeszcze hulała. Czemu sądzisz że ogrzewanie nadmuchowe słabo się spisuje to nie wiem. U mnie wszystko działa aż milo. A latem kiedy u ciebie bedzie wieczorem 26-28st u mnie będzie 23-22 st i się dobrze wyśpie. Także ja ogólnie polecam to ogrzewanie. Mam system ogrzewania klimatyzacji i wentylacji w jednym. Jeżeli grzegorzsto masz jakieg pytania to na priv lub zapraszam na watki o ogrzewaniu nadmuchowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troszkę już jestem mądrzejszy tak myślałem, że z solarami to trochę u nas jest kłopot zbyt mało słońca a pompa może być alternatywą.

Rzeczywiście poczekam na porównanie poczekam aż SERWIS zrobi porównanie zz wężownicą.

A powiedzcie bo będzie rekuperator czy to jeszcze lepiej współpracuje z pompą i co powiedzie na taką którą tu sprzedają

http://allegro.pl/pompa-ciepla-grzeje-nawet-przy-25c-evi-scroll-i1386089768.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator nie ma nic wspólnego z grzaniem a grzejąc pompą prawdopodobnie nigdy się nie spłaci, za to komfort mieszkania w domu z rekuperacją jest wart wydania tych pieniędzy. Jeżeli jeszcze raz się będę budował to WM jest jedną z rzeczy które na pewno zrobię jeszcze raz.

Co do pompy z allegro to może jednak lepiej którąś z tych

http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html

http://ppcpompy.eu/page13.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...