Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Wlasnie dostalem wycene z firmy PPC Pompy Ciepła podalem im projekt budynku ( Muza 2 ) i tam mam dodatkowo pod polowa domu piwnice i o tym nie wspomnialem i zrobili mi wycene na 120 m2 .Jak myslicie moze sie duzo zmienic wycene ,piwnica ma okolo 40 m2 /??

 

I pytanie najwazniejsze co sadzicie o cenie ???

 

W nawiązaniu do Pana(i) zapytania przesyłam ofertę na wykonanie instalacji pompy ciepła Ecopower C9 glikol/woda o mocy cieplnej 8,8kW, kotłownia CO/CWU, kolektor poziomy

 

 

1. Oferta została sporządzona szacunkowo na podstawie otrzymanych parametrów:

 

Typ obiektu: Dom mieszkalny

Powierzchnia użytkowa obiektu: ok.120m2 garaż 30

Zapotrzebowanie na moc dla ogrzewania: 52[W/m2] garaż 25

Ciepła woda użytkowa: tak

Rodzaj dolnego źródła: kolektor poziomy 600mb

Rodzaj instalacji CO: podłogowe

Ilość użytkowników CWU 4

 

2. Opis przygotowanego zakresu oferty

 

Dane techniczne instalacji

Zalecana moc grzewcza pompy: 9kW]

Pobór mocy elektrycznej przez pompę ciepła: 2,3[kW]

Dolne źródło ciepła: kolektor poziomy

Zapotrzebowanie ciepła na CO 7,0 kW

Zapotrzebowanie ciepła na CWU 1,0kW

Zapotrzebowanie łączne CO+CWU 8,0kW

Grzałka CO/CWU 0/1,5kW

 

Maksymalna temperatura górnego źródła CO do 45 [°C]

Temperatura ciepłej wody użytkowej CWU do 50 [°C]

 

3. Wycena pompy ciepła i elementów kotłowni

 

W skład instalacji wchodzą:

pompa ciepła dwu wymiennikowa o mocy cieplnej 8,8kW – Ecopower C 9( sprężarka typu scroll, wymienniki płytowe SWEP, osprzęt Danfoss, z regulatorem pogodowym RX910)

pompy obiegowe, zasobniki CWU 300ltr

zbiorniki wyrównawcze,pompki obiegowe, zawory .

 

 

Cena pompy ciepła Ecopower C9 – 14600 zł netto

Cena kotłowni – 7200 zł netto

 

4. Dolne źródło kolektor poziomy 600m2- 9900zł/netto

 

- wykonanie 4 pętli po 150m rura PE 40

- wykonanie rozdzielacza 4x + studnia z kręgów betonowych

- zalanie alkoholem /glikolem 30%

 

 

 

5. Łączny koszt inwestycji netto

 

Kotłownia z pompą ciepła 9kW glikol/woda.............……………..……..21800,00 zł/netto

Dolne źródło poziome ..............................................................9900,00zł/netto

Kwota łączna ....................…….………………………………………… 31700,00 zł/netto

 

 

6. Zakres usług i urządzeń nie ujęty w ofercie:

 

- doprowadzenie instalacji elektrycznej do pomieszczenia kotłowni

 

 

 

 

7. Termin ważności oferty: 90 dni

 

8. Termin realizacji oferty: rok 2011

 

9. Terminy i warunki płatności:

- przedpłata w wysokości 10 [%] wartości oferty w dniu podpisania umowy

- dopłata do pełnej wysokości faktury w dniu uruchomienia instalacji

 

10. Okres gwarancji:

- pompa ciepła (kotłownia) 24 miesiące + 12 (po wykonaniu przeglądu instalacji)

 

Uwagi Końcowe:

 

- dopłata do soft startu sprężarki -700zł/netto

- wykonanie 1m2 ogrzewania podłogowego z materiałami -80zł/netto

- w przypadku zamówienia instalacji pompy ciepła i ogrzewania podłogowego udzielamy rabatu 4% na całość- wykonanych prac.

Edytowane przez kany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dalsza czesc postu

 

 

Kwota łączna ....................…….………………………………………… 31700,00 zł/netto

 

 

6. Zakres usług i urządzeń nie ujęty w ofercie:

 

- doprowadzenie instalacji elektrycznej do pomieszczenia kotłowni

 

 

 

 

7. Termin ważności oferty: 90 dni

 

8. Termin realizacji oferty: rok 2011

 

9. Terminy i warunki płatności:

- przedpłata w wysokości 10 [%] wartości oferty w dniu podpisania umowy

- dopłata do pełnej wysokości faktury w dniu uruchomienia instalacji

 

10. Okres gwarancji:

- pompa ciepła (kotłownia) 24 miesiące + 12 (po wykonaniu przeglądu instalacji)

 

Uwagi Końcowe:

 

- dopłata do soft startu sprężarki -700zł/netto

- wykonanie 1m2 ogrzewania podłogowego z materiałami -80zł/netto

- w przypadku zamówienia instalacji pompy ciepła i ogrzewania podłogowego udzielamy rabatu 4% na całość- wykonanych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałbym podziękować Liwko oraz sledz98 którzy pomogli mi na PW. Wczoraj rozesłałem oferty na PC do kilku firm. Dzisiaj jednak żadna nie wysłała mi oferty więc pewnie jutro. Jednak zniecierpliwiony zadzwoniłem do jednej z nich czyli do ppc pompy ciepła (eco power) i porozmawiałem. Szczegółową ofertę mam dostać jutro, a oto co usłyszałem dzisiaj.

 

Na mój dom tzn http://www.dobredomy.pl/projekt/ambrozjaII pompa ECOPOWER C9. Dolne źródło jeszcze nie wiadomo, ja wolałbym poziomy ale nie wiem dokładania jaka jest ziemia na działce. Działka ma 11 arów więc chyba się da.

Cenę mniej więcej oczywiście przy źródle dolnym poziomym wraz z podłogówką w całym domu dał około 44tyś. Przy pionowym około 50tyś.

Wiem że to nie jest strasznie drogo ale ciekaw jestem czy da się z tego coś urwać. Poczekam jeszcze na oficjalną ofertę na maila i tu przedstawię.

 

Z kolei kilka godzin później zadzwonił do mnie konsultant z Viessmann bo do nich też wysłałem zapytanie i jego cena mniej więcej to 65-70 tyś przy poziomym kolektorze.

 

Oczywiście z tej oferty na pewno nie skorzystam ale co dziwne jak duże są rozbieżności bądź niewiedza konsultanta. Zapytałem go ile m2 na kolektor poziomy to powiedział że przy domu ok. 150m2 będzie to około 250m2.

 

Z tego co ja wyczytałem na forum i w rozmowie z ppc pompy to raczej jest to 3x wielkość domu. Ale może ja czegoś nie wiem.

 

Kolejna sprawa to cena za odwierty pionowe. W tej chwili znam 2 ceny:

65netto za metr - ppc pompy

95netto za metr - Viessmann oraz u mnie lokalna firma która zakłada pompy.

 

Skąd taka rozbieżność?

Edytowane przez fanta001
zapomniałem dopisać że ceny odwiertów podane za metr oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to cena za odwierty pionowe. W tej chwili znam 2 ceny:

65netto ppc pompy

95netto Viessmann oraz u mnie lokalna firma która zakłada pompy.

 

Skąd taka rozbieżność?

A który samochód firmowy w oczach sąsiadów będzie lepiej wyglądał? :D

A poważnie, szacować wielkość DZ według powierzchni podłóg można tylko zgrubnie.

Podstawowym kryterium jest zapotrzebowanie na moc grzewczą, a co za tym idzie na moc PCi.

Do niej się dobiera wielkość DZ i to zależnie od warunków gruntowych.

Lekkie przewymiarowanie jest wskazane, ale robienie "tak na wszelki wypadek" generuje tylko niepotrzebne koszty.

A'propos kosztów. Możesz znacznie zejść z ich wielkości decydując się na samodzielne wykonanie kolektora poziomego DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie się na konsultacjach telefonicznych mija się z celem :( Lepiej rozmawiać z konkretnymi firmami które montują urządzenia danej firmy i wycenią wszystko jako całość i wykonają wszystko od początku do końca. Tania firma jak trafi na problem to się szybko zwinie, przy droższej/może lepszej/ ryzyko jest mniejsze. Czasami możę trafić na taką wodę, że zaleje okolicę i kto ma się z tym bujać dalej ? Inwestor ? Rożnice w cenie mogą wynikać z zastosowanego osprzętu, jedna firma coś uwzględnia inna nie, naczynia, manometry, armatura i inne pierdoły które można założyć lub nie.

Jani 63 samodzielne wykonanie czegokolwiek może skutkować tym, że jeśli coś nie zagra to nikt nie będzie szukał przyczyny bo ktoś sobie sam radzi. Na takie pcoś trzeba być przygotowanym bo to może robić dodatkowe koszty. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja rozmawiałem z konkretnymi firmami do których wysłałem zapytanie mailem. Pełne oferty mam otrzymać do środy najpóźniej.

Z tego co wyczytałem na forum i zapytałem na PW to po prostu płaci się dużo za firmę/naklejkę i stąd wynikają te różnice cenowe. Trochę bardziej mnie dziwi sama cena za odwiert bo różnica 30pln na metrze to naprawdę dużo.

 

W każdym razie na dzień dzisiejszy o ile oferta pełna i szczegółowa będzie rozsądna to wybiorę ECOPOWER C9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój dom tzn http://www.dobredomy.pl/projekt/ambrozjaII pompa ECOPOWER C9. Dolne źródło jeszcze nie wiadomo, ja wolałbym poziomy ale nie wiem dokładania jaka jest ziemia na działce. Działka ma 11 arów więc chyba się da.

Cenę mniej więcej oczywiście przy źródle dolnym poziomym wraz z podłogówką w całym domu dał około 44tyś. Przy pionowym około 50tyś.

Wiem że to nie jest strasznie drogo ale ciekaw jestem czy da się z tego coś urwać. Poczekam jeszcze na oficjalną ofertę na maila i tu przedstawię.

 

Z kolei kilka godzin później zadzwonił do mnie konsultant z Viessmann bo do nich też wysłałem zapytanie i jego cena mniej więcej to 65-70 tyś przy poziomym kolektorze.

 

Oczywiście z tej oferty na pewno nie skorzystam ale co dziwne jak duże są rozbieżności bądź niewiedza konsultanta. Zapytałem go ile m2 na kolektor poziomy to powiedział że przy domu ok. 150m2 będzie to około 250m2.

 

Jakiś kretyn. Albo łowca jeleni. Tak jak piszą koledzy, powinno się wyliczyć moc pompy z zapotrzebowania energetycznego domu, i odpowiednio dobrać kolektor uwzględniając też warunki glebowe.

 

Przeciętnie dla przyzwoicie izolowanego domu tej wielkości z poddaszem użytkowym powinna wystarczyć pompa 7-8 kW, kompaktowa lub z zewnętrznym zasobnikiem cwu stosownie do zapotrzebowania domowników. Do tego kolektor pionowy ok 120-140 mb albo poziomy 350-400 mb. To tak na moje oko i własne doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyznam szczerze zaczynam się gubić. Bo wcześniej tutaj na forum czytałem że dla poziomego kolektora to powinna być powierzchnia domu x 3 i tak mi zasugerowano w ppc pompy więc uznałem że jest ok. Najlepiej jak poczekam na oficjalne oferty i tutaj je przedstawię. Później i tak będą musieli przyjechać ewentualnie aby zobaczyć dom, jego usytuwanie i jaka jest ziemia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyznam szczerze zaczynam się gubić. Bo wcześniej tutaj na forum czytałem że dla poziomego kolektora to powinna być powierzchnia domu x 3 i tak mi zasugerowano w ppc pompy więc uznałem że jest ok. Najlepiej jak poczekam na oficjalne oferty i tutaj je przedstawię. Później i tak będą musieli przyjechać ewentualnie aby zobaczyć dom, jego usytuwanie i jaka jest ziemia.

 

Jak rozumiem przy pionowym DZ olałeś sprawę badań gruntu.

Ujdzie bo to jaką masz na działce glebę będzie miało wówczas marginalne znaczenie.

 

Ale jak zastanawiasz się nad poziomym kolektorem, to jest ono (badanie gruntu) nieodzowne i to w kilku miejscach działki.

 

I odpowiadając Ci na pytanie, grunt może dać skromne 10W/m, a może i max. 40W/m. Ten pierwszy to suchutki piasek, ten drugi to solidna warstwa gliny na ok. 1,5 m. i płynącą tamtędy podwodna rzeka, w której leży kolektor.

 

No to jaki kolektor dla Ciebie ?

 

1. oceń zapotrzebowanie domu na ciepło i CWU

2. zbadaj grunt i przyjmij określony parametr jego wydajności cieplnej

3. dobierz GZ

4. wybierz samą PC

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem przy pionowym DZ olałeś sprawę badań gruntu.

Ujdzie bo to jaką masz na działce glebę będzie miało wówczas marginalne znaczenie.

 

Ale jak zastanawiasz się nad poziomym kolektorem, to jest ono (badanie gruntu) nieodzowne i to w kilku miejscach działki.

 

I odpowiadając Ci na pytanie, grunt może dać skromne 10W/m, a może i max. 40W/m. Ten pierwszy to suchutki piasek, ten drugi to solidna warstwa gliny na ok. 1,5 m. i płynącą tamtędy podwodna rzeka, w której leży kolektor.

 

No to jaki kolektor dla Ciebie ?

 

1. oceń zapotrzebowanie domu na ciepło i CWU

2. zbadaj grunt i przyjmij określony parametr jego wydajności cieplnej

3. dobierz GZ

4. wybierz samą PC

 

pzdr

 

A ja jak mam ze 3m margielu potem dużo wody i znowu margiel to jak by to u mnie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje temp. latem to się nie pytaj. Nie miałem do reku wkładu letniego i nie miałem zrobionego GWC. Zapytaj za kilka miesięcy.

 

Interesuje mnie ten wkład letni do rekuperacji.Czym on się charakteryzuje...ale taki jaki chcesz zastosować u siebie?Te okresy przejściowe to według ciebie jakie?Uściślij to proszę.Piszesz ,że domu nie da się schłodzić tylko powstrzymać jego nagrzewanie w zależności od akumulacji budynku.Jak według ciebie przebiegać ma ten proces?Czy reku może być zapachowe?Wyciąga zło wonne-wilgotne powietrze a wpompowuje świeże np o zapachu wanilii.Czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pionowego bez większego znaczenia, dla poziomego woda na 3 m. też jest bez znaczenia (chyba że chcesz mieć odkrywkę na działce).

Jak na tym marglu 20 w/m. wyciągniesz to wszystko.

Pytanie tylko po co pytasz ?

 

Temat PC spostrzeżenia i uwagi więc chciałem zapytać czy i u mnie PC przy takim stanie ziemi będzie wydajna-wydolna.Jakie osiągnięcia przedstawi przyszłemu nabywcy PC sprzedający znając tylko takie parametry ?No i co to jest ta odkrywka na działce?

Edytowane przez niktspecjalny
był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem przy pionowym DZ olałeś sprawę badań gruntu.

Ujdzie bo to jaką masz na działce glebę będzie miało wówczas marginalne znaczenie.

 

Ale jak zastanawiasz się nad poziomym kolektorem, to jest ono (badanie gruntu) nieodzowne i to w kilku miejscach działki.

 

I odpowiadając Ci na pytanie, grunt może dać skromne 10W/m, a może i max. 40W/m. Ten pierwszy to suchutki piasek, ten drugi to solidna warstwa gliny na ok. 1,5 m. i płynącą tamtędy podwodna rzeka, w której leży kolektor.

pzdr

 

Hej

Nie tyle olałem badania gruntu co jeszcze tego po prostu nie robiłem bo nie wiedziałem że trzeba. Ile takie badania gruntu kosztują?

Na razie wysyłam zapytania cenowe bo i tak PC byłaby montowana wiosną więc jeszcze trochę czasu jest.

A grunt na działce jest raczej gliniasty bo podczas wykopu pod fundamenty było dość dużo gliny. Podoba sytuacja miała miejsce podczas kopania pod ogrodzenie. Ale rzeczywiście najlepiej będzie zbadać grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie tyle olałem badania gruntu co jeszcze tego po prostu nie robiłem bo nie wiedziałem że trzeba. Ile takie badania gruntu kosztują?

Na razie wysyłam zapytania cenowe bo i tak PC byłaby montowana wiosną więc jeszcze trochę czasu jest.

A grunt na działce jest raczej gliniasty bo podczas wykopu pod fundamenty było dość dużo gliny. Podoba sytuacja miała miejsce podczas kopania pod ogrodzenie. Ale rzeczywiście najlepiej będzie zbadać grunt.

 

Jak glina wysoko, to i wody gruntowe wysoko.

Q-wska robota, wspaniały efekt. COP całoroczny nie mniej niż 4.

 

Ale zrób badanie, koszt różny, od 300 zł. w górę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ziemia będzie wydolna, o ile instalator dobierze Ci odpowiednią (do "mocy" gruntu) długość kolektora poziomego lub zrobi odpowiedniej długości odwiert.

Moc po stronie DZ nie powinna być mniejsza niż zapotrzebowanie na ciepło domu.

 

Jakie osiągnięcia ? Załóżmy, że Twój dom potrzebuje 10 kW mocy szczytowej, grunt daje 20W/m, stąd poziomy kolektor o dł. ok. 500 m.

 

Odkrywka ? No cóż zakopanie 500 m. kolektora na głębokości 3 m. to nie lada wyczyn finansowy i organizacyjny pozostawiający po sobie mega bałagan, a w trakcie działka będzie wyglądać jak otoczenie kopalni odkrywkowej z imponującymi hałdami.

 

Przecież kuźwa li mówi ,że to da się wszędzie i każdy sobie może sobie pozwolić na taką inwestycję która obecnie na rynku według niego i jego wyliczeń jest inwestycja na długie lata i jest jak najbardziej trafiona z pośród wszystkich inwestycji tu na FM prezentowanych.16 ar działka ma się zamienić w kopalnie odkrywkową?Powiedz mi ...czy jak przyjedzie do mnie ekspert to mogę z jego ust usłyszeć ,że PC u mnie na posesji będzie nieopłacalna i ,że wsadzę pieniądze jak psu w .....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten wkład letni do rekuperacji.Czym on się charakteryzuje...ale taki jaki chcesz zastosować u siebie?Te okresy przejściowe to według ciebie jakie?Uściślij to proszę.Piszesz ,że domu nie da się schłodzić tylko powstrzymać jego nagrzewanie w zależności od akumulacji budynku.Jak według ciebie przebiegać ma ten proces?Czy reku może być zapachowe?Wyciąga zło wonne-wilgotne powietrze a wpompowuje świeże np o zapachu wanilii.Czy tak można?

 

Wkład letni do reku Dospel Daytona to nic innego jak kasetka wkładana zamiast wkładu rekuperacyjnego. Strumień powietrza nawiewanego i wywiewanego mija się z sobą bez odzysku ciepła. Latem nie ma sensu odzyskiwać ciepła z wewnątrz domu. Jeżeli w domu zrobi się 25oC a na zewnątrz zrobi się 20 (szczególnie w nocy) to aby schłodzić dom nie może być odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Dobre rekuperatory mają tzw. bypass automatyczny. (pożałowałem kasy i mam jak mam:()

Okres przejściowy to taki w którym w domu jest temp. niby dobra ale ogrzewanie jeszcze nie pracuje więc temperatura odczuwalna jest niekomfortowa. Tak u mnie było we wrześniu. Niby 21oC ale przy działającej podłogówce te 21 jest odczuwane jak 23. Każdy dom ma taki okres a im bardziej dom energooszczędny tym ten okres trwa dłużej.

W tym momencie idealnie u mnie się sprawdza zwykły kominek.

To tak prosto opisując te zjawisko.

Co do nawiewu z zapachem wanilli to nie mam takich pomysłów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...