Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przecież kuźwa li mówi ,że to da się wszędzie i każdy sobie może sobie pozwolić na taką inwestycję która obecnie na rynku według niego i jego wyliczeń jest inwestycja na długie lata i jest jak najbardziej trafiona z pośród wszystkich inwestycji tu na FM prezentowanych.16 ar działka ma się zamienić w kopalnie odkrywkową?Powiedz mi ...czy jak przyjedzie do mnie ekspert to mogę z jego ust usłyszeć ,że PC u mnie na posesji będzie nieopłacalna i ,że wsadzę pieniądze jak psu w .....???

 

Chcesz przerabiać czy szukasz zaczepki? Bo w jednym i w drugim przypadku nie radzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak mi tak nagadałeś to zaczepiać cię nie chcę bo dziwny gościu i nieraz nie kumasz o co cię pytam.Nie strasz nie strasz bo się ....itd.Wiesz co ja to bym chciał takiego fachmana jak ty.Przyjechałbyś do mnie ocenił środowisko zagłębił się co można w tym konkretnym przypadku zrobić itd.....cały czas mowa o PC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi tak nagadałeś to zaczepiać cię nie chcę bo dziwny gościu i nieraz nie kumasz o co cię pytam.Nie strasz nie strasz bo się ....itd.Wiesz co ja to bym chciał takiego fachmana jak ty.Przyjechałbyś do mnie ocenił środowisko zagłębił się co można w tym konkretnym przypadku zrobić itd.....cały czas mowa o PC.

 

:D

Dawaj namiary, chętnie cię poznam:D

Nigdy nikomu nie radziłem by przerabiał już coś istniejącego na PC bo to zwyczajnie się już nie kalkuluje. Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć. Wydałeś raz pieniądze i teraz chcesz je wydać jeszcze raz? To bez sensu. Ale jak nie masz co z pieniędzmi robić a nie chce ci się palić w kominku by nie wskoczyć na W-3 to oczywiście że możesz, z tym że gdybyś pomyślał o tym wcześniej to pewnie jakieś 20-30tyś byś miał w kieszeni. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zasobnik CWU 300l? Piwnica ma być ogrzewana? Coś w niej będziesz robił czy raczej na graty i słoiki, piwko?

 

Witam

 

Co do piwnicy to raczej tam bedzie owa kotlownia , pralnia z suszarnia i pomieszczenie gospodarcze sadze ze troszke ciepla sie przyda.Zasobik 300l poprostu taki dali w wycenie ,czyli zbyt wielki czy zamaly ??

 

Ogolnie co sadzicie o tej wycenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Dawaj namiary, chętnie cię poznam:D

Nigdy nikomu nie radziłem by przerabiał już coś istniejącego na PC bo to zwyczajnie się już nie kalkuluje. Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć. Wydałeś raz pieniądze i teraz chcesz je wydać jeszcze raz? To bez sensu. Ale jak nie masz co z pieniędzmi robić a nie chce ci się palić w kominku by nie wskoczyć na W-3 to oczywiście że możesz, z tym że gdybyś pomyślał o tym wcześniej to pewnie jakieś 20-30tyś byś miał w kieszeni. Twój wybór.

 

Kuźwa z podchodami wreszcie zatrybiłeś i wiesz gdzie kaman.Zrozumiałeś ,że jak już wier....pieniądze i mam to co mam to se teraz będę płakał bo przeróbka mi się nie opłaci.Tyle skakania po topikach aż wreszcie Pan Liwko doszedł do wniosku ,że ci którzy mają w domu wszystko oprócz PC są skazani tylko na te pomysły ,które to 5 lat temu łyknęli z rynku jak gąsiory.

 

:D 20-30tyś byś miał w kieszeni. Twój wybór.

Przecież ta inwestycja kosztuje według twoich obliczeń dużo taniej.Przeróbka wyniosła by mnie drożej???Nie kumam czaczy i nie wiem o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do pana Liwko sadze ze murator powinien Cie nagrodzic i przyjac na etat jako doradca PC i zalozyc ifolinie w twoim domu :cool:

Eee, to wtedy zaczną pisać że mam w tym jakiś interes:) Mi wystarczy satysfakcja z zadowolonych inwestorów. Poza tym spłacam dług wdzięczności bo to forum również mi wiele pomogło w podejmowaniu decyzji. Aż się boje pomyśleć co bym wybudował gdyby nie FM;)

Moja rada; czytać, czytać i pytać. Nawet z kłótni często się coś dobrego wyciśnie:)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie nikt, nie mam już siły na pana. Czy ja kiedyś napisałem ci byś wywalił to co masz i wstawił PC? Chyba nie. To forum czytają ludzie którzy dopiero chcą się zacząć budować i twój przykład jest idealny do pokazania jak nie należy robić i tyle. Znowu cię zdołowałem? Trudno, taka jest prawda. Czyli co mam pisać ludziom by robili tak jak ty? Podłączyli się do gazu, wstawili kominek z płaszczem i dokupili solary??? Nigdy tak nikomu w życiu nie doradzę bo to jest bez sensu. No powiedz czy dzisiaj sam inaczej byś tego nie wymyślił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 2 pytania o podlogowki Wasze.

 

1. Jaka macie orientacyjna dlugosc rurek od podlogowki i jaka pompa obiegowa to pedziecie (wysokosc podnoszenia, wydajsnoc)

2. Maci jedna centralna pompe obiegowa, czy osobno dla jkazdego rozdzielacza.

 

Chce ustalic czemu mi to troche niedomaga (petle na pietrze troche mi gorzej grzeja - maja mniejsze przeplywy).

 

dzieki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb mam około 2000 metrów i pompa Alpha 40 dawała radę jednak nie było widać ruchu na przepływomierzach. Założyłem Alpha 60 też daje radę, też nie widać ruchu na przepływomierzach :) ale więcej prądu bierze :) Jedna pompa na parter i piętro. pozdr adam

Dzieki za odzew.

Ja mam tez w okolicach 2000m rury w 24petlach. (parter i pietro plus 4 petle w 2/3 wysokosci.

Pompa 25/7,5. Przeplywy na rotametrach widac, generlanie w okolicy 1l/min. Ale na kilku petlach na pietrze jest gorzej, i nie mam juz czym krecic zeby to doregulowac.

Pomysly moje sa dwa:

1. wsadzic jeszcze mocniejsza pompe (taka 25/10 czy 30/10 jeszcze mozna kupic za ludzkie pieniadze), lub

2. do rozdzielacza na gorze dolozyc mniejsza pompke.

 

Druga wersja ma 1 zasadnicza wade. Musze z kotlowni podciagnac kabel zasilajacy, a dom juz wykonczony w wiekszosci i nie mam za bardzo jak tego zrobic choc by sie pewnie dalo :-/.

 

Nie wiem ktora opcja jest lepsza ze wzgledu na regulacje przeplywowo przez poszczegolne petle.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie nikt, nie mam już siły na pana. Czy ja kiedyś napisałem ci byś wywalił to co masz i wstawił PC? Chyba nie. To forum czytają ludzie którzy dopiero chcą się zacząć budować i twój przykład jest idealny do pokazania jak nie należy robić i tyle. Znowu cię zdołowałem? Trudno, taka jest prawda. Czyli co mam pisać ludziom by robili tak jak ty? Podłączyli się do gazu, wstawili kominek z płaszczem i dokupili solary??? Nigdy tak nikomu w życiu nie doradzę bo to jest bez sensu. No powiedz czy dzisiaj sam inaczej byś tego nie wymyślił?

 

Napisałem ci abyś założył temat dla przyszłych inwestorów dla tych którzy kuźwa maja tylko działkę i tam im wkładaj w łeb ,że tylko PC i nic więcej rozumiesz drobny ludziku???????????Pieprzysz mi już od kilku dni ,że PC ok ,że solary do dupy ,drzesz ryjka i domagasz się by wszyscy skupili się nad PC a solary i inne badziewie wyrzucili z myśli.Nie zdołowałeś mnie tylko sam się zapętlasz.Masz PC to se miej ale nie odbieraj ludziom nadziei ,że jak zainwestowali kilka lat temu w inne źródło bo wtedy było "trendi".to co teraz mają się porżnąć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, tak mi się wydaje że jak dasz większą moc na górę to spadnie na dolę. Ja miałem odwrotny problem. Na dole nie chciało dogrzać za to na górze nie miałem problemów. Przykręciłem nieco górę i podniosłem ogrzewanie o 1oC i teraz jest ok. Zanim coś kupisz sprawdź czy u ciebie to zda egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, tak mi się wydaje że jak dasz większą moc na górę to spadnie na dolę. Ja miałem odwrotny problem. Na dole nie chciało dogrzać za to na górze nie miałem problemów. Przykręciłem nieco górę i podniosłem ogrzewanie o 1oC i teraz jest ok. Zanim coś kupisz sprawdź czy u ciebie to zda egzamin.

 

Na dole nic nie spadnie. Jak wiecej ciepla by poszlo na gore, to PC bedzie tylko dluzej pracowac, bo jest sterowana czujnikeim temperatury na dole w salonie wlasnie.

Problem stanowia opory przeplywu w podlogowce ktore sa na tyle duze, ze nie moge wyregulowac przeplywow a gorze (juz nie moge bardziej przykrecic dolu zeby wiecej poszlo na gore).

 

Nadal aktualne pytanie:

3 rozdzialcze. Jedna pompa obiegowa centralnie zamontowana.

Czy lepiej dac:

- wieksza pompe obiegowa

- czy dolozyc mniejsza pompke tylko do jednego rozdziealacza.

 

2 opcja jest mieszana troche i nie wiem czy poprawna. Jedna centralna pompa plus jedna w rozdzialczu. Rozumiem, gdyby byly 3 mniejsze pompki (dobrane do potrzeb) w kazdym rodziealczu, bez tej jednej centralnej to wtedy OK.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...