Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ty....... no nie cukruj se sam ,nie dorabiaj tu swojej ideologi bo nie za takimi się chadzało bo mądrze gadali.To ty li jesteś jak wrzód ...wszędzie cie pełno.Musisz to przyjąć z honorem jeśli go masz.

Nie wiem o co ci człowieku chodzi, ale strasznie zasmiecasz to forum, jak ci sie nie podoba co ktoś wypisuje to dowidzenia. I strasznie wulgarnie piszesz i myślę że moderator powinien cię w końcu zbanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem o co ci człowieku chodzi, ale strasznie zasmiecasz to forum, jak ci sie nie podoba co ktoś wypisuje to dowidzenia. I strasznie wulgarnie piszesz i myślę że moderator powinien cię w końcu zbanować

 

PC jest złą inwestycją.Bardzo droga i to jeszcze nie w każdym miejscu może być.PC jest dla ludzi zamożnych ,dla tych którzy lubią luksus i nic nie robienie.Moje spostrzeżenia są takie: gdyby przed kupnem działki(2006) ktoś mi powiedział ,że PC to super rozwiązanie na przyszłość zapewne bym ją zakupił.Ale kurna bym się później obudził i staną przed dylematem dlaczego przy -30 stC jest mi w domu zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest dla ludzi zamożnych ,dla tych którzy lubią luksus i nic nie robienie.

Czyli nie mozna byc biednym i nie-lubić noszenia opalu i popiolu? Aha.

 

Ale kurna bym się później obudził i staną przed dylematem dlaczego przy -30 stC jest mi w domu zimno.

Ja tam przy -25C mialem cieplo. A -30C jak zyje nie pamietam w moich terenach.

 

marcin

P.S.

Niespecjalnie rozumiem o co Ci chodzi. To jest watek o wymianie doswiadczen. Czyli pomagaja sobie tu ludzi ktorzy juz wdepneli w to gowno, i dali sie namowic na tą zla i droga inwestycje. Wzglednie "leniwi bogacze", ktorym Twoje dylematy lataja kolo dupy. Wez se idz stad, i zostaw ich wlasnemu marnemu losowi. Ani jednym ani drugim nie pomozesz w zaden spodob juz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie najwazniejsze co sadzicie o cenie ???

31700,00 zł/netto

 

To pierwsza wycena z tego co piszesz, więc cena jest wejściowa, negocjuj, ja za niewiele wyższą kwotę dostałem C9 z odwiertami pionowymi, które są przecież znacznie droższe.

Edytowane przez dekar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za pompa i skąd firma która to instalowała. Nie bój się o tym napisać na forum, może coś wymyślimy wspólnymi siłami.

Piszesz że nie działa ale co nie działa? Pompa nie pracuje czy jest za zimno? Dlaczego twierdzą że to wasza wina? Więcej informacji.

 

Nie chcę podawać nazwy firmy, by nie narobić sobie dodatkowych problemów. Pompa po prostu nie działa. Skierowałem zapytanie do http://szukajeksperta.com/ i zostawiłem ogłoszenia na innych forach. Jeśli pojawi się ktoś, kto może to sprawdzić i wystawić odpowiedni dokument to proszę o informacje (najlepiej przez PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można być biednym i nie-lubić noszenia opalu i popiołu? Aha.

 

 

Napisałem ,że PC jak dla mnie jest do dupy????Napisałem.Napisałem ,że dla zamożnych ....???Napisałem.Jak na dworze będzie -30 stC to się nie sprawdzi przy domu np.200m2....Napisałem.Biednych zostaw w spokoju .Wyraziłem swoją opinię na temat pompy bo jej nie mogę mieć i tyle.Podałem co mam w glebie to mi odpowiedziano.....Też tego nie rozumiesz....

 

 

 

To jest watek o wymianie doswiadczen. Czyli pomagaja sobie tu ludzi ktorzy juz wdepneli w to gowno,.

 

To jest wątek o PC-spostrzeżenia,uwagi

Wymieniać się doświadczeniami można na wiele sposobów.

 

leniwi bogacze", którym Twoje dylematy latają kolo dupy.

 

Moje dylematy to solary to nie PC i powiem ,że większość bogaczy jak ich tu nazywasz czytają to i wcale nie mają tego w dupie

 

 

Weź se idź stad, i zostaw ich własnemu marnemu losowi.

 

Topik jest o uwagach wiec uważam ,że nie mogę stąd pójść dopóki nie zrozumie ,że PC była w 2006 r dla mnie najbardziej intratnym interesem.

 

poniał????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrywka ? No cóż zakopanie 500 m. kolektora na głębokości 3 m. to nie lada wyczyn finansowy i organizacyjny pozostawiający po sobie mega bałagan, a w trakcie działka będzie wyglądać jak otoczenie kopalni odkrywkowej z imponującymi hałdami.

Nie przesadzajmy z tą demolką i kosztami, ja zakopałem 800m rury w 3 dni z ułożeniem i wyrównaniem działki. Żadna filozofia. 1 koparkowiec, koło 20 koparkogodzin wtedy po 75zł/h + 3 osoby (wraz ze mną) układające rurę pe40. Fakt, że kolektor spiralny łatwiej się zakopuje, ale też dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza czesc postu niewiem dlaczego tam nie bylo widac

 

 

Kwota łączna ...........…… 31700,00 zł/netto

 

 

6. Zakres usług i urządzeń nie ujęty w ofercie:

 

- doprowadzenie instalacji elektrycznej do pomieszczenia kotłowni

 

7. Termin ważności oferty: 90 dni

 

8. Termin realizacji oferty: rok 2011

 

9. Terminy i warunki płatności:

- przedpłata w wysokości 10 [%] wartości oferty w dniu podpisania umowy

- dopłata do pełnej wysokości faktury w dniu uruchomienia instalacji

 

10. Okres gwarancji:

- pompa ciepła (kotłownia) 24 miesiące + 12 (po wykonaniu przeglądu instalacji)

 

Uwagi Końcowe:

- dopłata do soft startu sprężarki -700zł/netto

- wykonanie 1m2 ogrzewania podłogowego z materiałami -80zł/netto

- w przypadku zamówienia instalacji pompy ciepła i ogrzewania podłogowego udzielamy rabatu 4% na całość- wykonanych prac.

Edytowane przez kany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałem pierwszą oficjalną ofertę która mnie przeraziła.

 

 

System ogrzewania wewnątrz budynku: 14.850

Kompletna kotłownia pod klucz (w tym pompa, kolektor, kotłownia pod klucz, studnia zbiorcza dolnego źródła): 48.135

Posadzki: 10.235

 

Łącznie : 73.220 + vat

 

Tutaj wpisałem w wielkim skrócie ofertę ale mam wszystko element po elemencie.

 

Cena mnie zniechęciła trochę ale mam nadzieję że inne oferty będą bardziej przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałem pierwszą oficjalną ofertę która mnie przeraziła.

 

 

System ogrzewania wewnątrz budynku: 14.850

Kompletna kotłownia pod klucz (w tym pompa, kolektor, kotłownia pod klucz, studnia zbiorcza dolnego źródła): 48.135

Posadzki: 10.235

 

Łącznie : 73.220 + vat

 

Tutaj wpisałem w wielkim skrócie ofertę ale mam wszystko element po elemencie.

 

Cena mnie zniechęciła trochę ale mam nadzieję że inne oferty będą bardziej przyjemne.

 

Masz dom 140m2 i za posadzki wołają Ci 10 235 - przecież to złodziejstwo. Ja za 170 m2 w czerwcu 2010 zapłaciłem: 1800 za styropian, 3000 za robocizne, 2000 za materiały. Razem 6800.

Tak wogóle to skąd jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb przy kilku pompach powinno być już sprzęgło inaczej do ładu możesz nie dojść i będzie gorzej niż na jednej. pozdr adam

 

Dzieki za podpowiedz. Rzeczywiscie czegos takiego sie obawiam, ze kilka pomp sie ze soba tak po prostu nie zegra.

 

Jako ze problemem (niedogrzanym) jest poddasze, to zrobie rzecz nastepujaca.

 

Zakrece przeplyw na dole i na pol-pietrze. Cala wysokosc podoszenia pompy (obecnie 7.5) powinna pojsc na gore. Zobacze czy uda mi sie zrownowazyc przeplywy przez petle wtedy i ustawic na jakims sensownym poziomie.

Jesli sie uda, to beda z powrotem wlaczal po jednej petli na dole i patrzyl co sie dzieje na gorze. Mam nadziej, ze da mi to pewien obraz tego ile mocy mojej pompce brakuje.

 

Bo niestety kupic pompe o wysokosci podnoszenia 10m. to koszt 1500PLN

Ale 12m, to okolo 3000PLN.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posadzki " co to obejmuje ? za mało chyba danych aby oceniać czy drogo czy tanio.

 

Jastrząb jak już zamkniesz wszystko i zostawisz tylko górę to musisz tam ustawiać bardzo MINIMALNE przepływy, jak ustawisz tam za dużo to na dole nie wyregulujesz. pozdr adam

 

za duża pompa wypłucze Ci rury :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom 140m2 i za posadzki wołają Ci 10 235 - przecież to złodziejstwo. Ja za 170 m2 w czerwcu 2010 zapłaciłem: 1800 za styropian, 3000 za robocizne, 2000 za materiały. Razem 6800.

Tak wogóle to skąd jestes?

 

Doliczono jeszcze 36m2 nad garażem i garaż i wyszło 190m2.

 

WEWNETRZNA INSTALACJA GRZEWCZA

148,5 m2 posadzki grzejnej - 14.850 zł

 

POSADZKI MASZYNOWE

Oferta przewiduje rozłożenie izolacji przeciwwilgociowej, twardego styropianu podkładowego (10cm EPS 100

dół, 5 cm EPS 100 góra, 10cm EPS 200 garaż), siatki zbrojeniowej i wykonanie kompletnej posadzki z robocizną pod

klucz. W cenie uwzględniono koszt wszystkich niezbędnych materiałów i sprzętu. Posadzka w garażu dodatkowo

wzmacniana.

Parter – 74m2 x 55zł = 4.070zł netto

Piętro – 81m2 x 45zł = 3.645zł netto

Garaż – 36m 2 x 70zł = 2.520zł netto

Razem - 191m2

= 10.235zł netto

 

POMPA CIEPŁA

Pompa ciepła Alpha-InnoTec WZS 81H - 28.500 zł

Kolektor poziomy (600mb) - 8.400 zł

Studnia zbiorcza dolnego źródła - 3.235 zł

Montaż kotłowni z materiałem 8.000

 

Tak to wygląda ze szczegółami. Nie biorę tej oferty w ogóle pod uwagę, bo najzwyczajniej mnie na to nie stać.

 

Czekam nadal na szczegółowe oferty od 3 innych firm.

 

Jestem ze Szczytna (40km od Olsztyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doliczono jeszcze 36m2 nad garażem i garaż i wyszło 190m2.

 

WEWNETRZNA INSTALACJA GRZEWCZA

148,5 m2 posadzki grzejnej - 14.850 zł

 

Taka jedna uwaga.

Mialem robione tzw sucha posadzke. Maja taka maszyne z podajniekime, na budowie mieszaja cement z piaskeim i woda i tacha pol-sucha mase podaje do pomieszczen, rozgarniaja i zacieraja.

Dzisiaj bym zrobil wylewke anhydrytowa. Bo taka wylewka jest plynna i latwiejsza w ypozimowaniu. Co moje fachamny mi zrobily z ta polsucha wylewka to tragedia. Podlog sie na tym nie dalo potem poukladac.

Ludzie od pompy odradzali zas wylewani na gore wylewek samopoziomujacych, bo przy rozgrzewaniu po czasie jakims lubia takie wylewki zlazic.

Sa wylewki ktore gwarantuja ze to bedzie sie trzymac, ale sa drogie jak nieszczescie i trzeba to robic w bardzo cwany spososb:

- gruntowanie zywicami celem zwiazania i wzmocnienia

- na swiezy grunt sypanie piasku zeby powierchnia byla chropowata

- potem siatka jakas plastikowa i na to drooga wylewka

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pompy ecopower z ppc pompy nie są firmowe? Są firmowe ale produkowane w Polsce co nie znaczy że gorsze.

A wyceny chciałem aby zobaczyć jak duże są różnice i w którym momencie się przepłaca i za co.

Nie jestem zdziwiony ale 100tyś brutto (bo podane ceny są netto) to nawet jak na firmową jak nazywasz trochę przegięcie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...