Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gaz ziemny nie jest paliwem stałym :), chyba ze zmieniła sie defynicja paliwa stałego :)

Nie kumama o co Ci chodzi.

 

Chcesz porownac koszt instalcji 4 opcji (prad, PC, wegiel i gaz ziemny).

No to pisze, jak to u mnie wyglada.

- wegla nie wolno - wiec odpada

- koszt instalacji PC

- koszt instaalcji Gazu (PC - 10000PLN)

- pradu nie biore pod uwage bo to kosmos cenowy w uzytkowniu

 

 

Chcesz dyskutowac/porownywac czy za slowka lapac?

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to biawar to jedyna firma?

 

marcin

 

Pewnie ze nei jedyna, ale jesli sa tansze to jestem ciekaw alternatyw, jezeli sa tansze.

 

Zgadzam sie z tym ze jezeli nie ma gazu to PC jest swietna alternatywa, jezeli zalezy nam na komforcie i bezobslugowej kotlowni.

 

I nie przesadzajmy z kosztami budowy komina :) napewno nie sa takie jak podaja producenci rekuperatorow :)

Edytowane przez filus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia taryfy nocnej i dziennej, jeżeli chcemy wykorzystywac urzadzenia aby dziaało w nocy to potrzebujemy dodatkowego zbiornika akumulacyjnego czyli dodatkowe koszty. Komfort tego typu rozwiązania powinnien zapewnić jego użytkowanie przez 24h.

Tu tez jestes w bledzie.

PC jest niskotemperaturowa. Z moich wyliczen, 500l bufor zmagazynowalbym mi cieplo wyprodukowane przez PC przez 2h. Wiec zaden to bufor.

A podloga stanowi bufor rownowazny pewnie jakim paru tysiacom litow wody.

W przypadku PC i ogrzewania podlogowego bufor to wyrzucone pieniadze.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejti30 jeśli wykonawca jest dobry to bez trudu poda Ci namiary na dwie, trzy osoby u których wykonywał instalację. Naprawdę warto się przejechać o posłuchać jak w całości przebiegały prace. Kiedyś było trudno o pokazanie poprzednich prac bo firmy dopiero zaczynały, teraz już robią coraz więcej. Warto też popytać czy Ci sami pracownicy będą wykonywali pracę, jeśli co chwilę zmieniają się pracownicy to też nie za dobrze.

Badanie gruntu robiłem w cenie 400-600, słabo pamietam bo kwota mała :) Odwierty ok. 100 pln to dobrze pamiętam :) ale firmy mogę polecić śmiało. I badanie i wiercenie wszystko ok.

Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze posty o awaryjności pomp ciepła :) i wtedy się okaże, że ...... :( pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz?

Pzeciez pompa podaje ile energii pobrano z gruntu, mozna sprawdzic w kazdym miesiacu ilosc owej energii jak i codziennie ile przybylo od poczatku.

Ja mam Vaillant geoTherm ale chyba w wiekszosci pomp tak jest..

 

Dobre :)

Masz najbardziej wypasioną pompę i myślisz że wszystkiei tak mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby porownc pompy IVT i Alpha Innotec?

Czy to prwda ze tam sa te same sprezarki?

A co ze sterownikami? ktora ma lepszy, przyjemniejszy czy jakby to powiedziec prostszy w obsludze?

dodam jeszcze ze w domu bedzie podlogowka na parterze, grzejniki na poddaszu i cwu jak tym sterowac czy to bez roznicy ktora pompa, ktory sterownik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tez jestes w bledzie.

PC jest niskotemperaturowa. Z moich wyliczen, 500l bufor zmagazynowalbym mi cieplo wyprodukowane przez PC przez 2h. Wiec zaden to bufor.

A podloga stanowi bufor rownowazny pewnie jakim paru tysiacom litow wody.

W przypadku PC i ogrzewania podlogowego bufor to wyrzucone pieniadze.

 

marcin

 

Tak podloga jest buforem, ale jednoczesnie oddaje cieplo bo takie jest jej zadanie

angrzewanie domu w trakcie godzin nocnych i uzwanie podlogi jako budfora to nieporozumienie!!!

 

To tak jak kiedys w grzejnikach mielismy 200-300litrow i palilismy w piecuu 4-5godzin a potem kilka godizn trzymalo cieplo, Tylko nie tedy droga, bo takim tokiem rozumowania cofamu sie w rozmwoju i trocimuy kontrole nad temperatura w budynku. Bufor w postaci zasobnika wodnego to bufor w dokladnym slowa tego znaczeniu, bo mozemy nim dowolnie zarzadzac. Jeszcze raz podloga to nie jest bufor, to grzejnik co najwyzje o zdolnosciach ograniczonego kumulowania ciepla. No chyba ze mamy podloge z cegly szamotowej :).

 

Jezeli porownujemy rozne systemy, to porownyjmu je dla rownych parametrow. A tutaj parametr komfortu i precyzji sterowania temperatura mija sie z zalozeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podloga jest buforem, ale jednoczesnie oddaje cieplo bo takie jest jej zadanie

angrzewanie domu w trakcie godzin nocnych i uzwanie podlogi jako budfora to nieporozumienie!!!

:o

To Twoje zdanie, czy dysponujesz jakimiś materiałami w których to jest udowodnione (wyliczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

To Twoje zdanie, czy dysponujesz jakimiś materiałami w których to jest udowodnione (wyliczone).

 

Jak bediesz mial podlogowke do sprawdzisz empirycznie tak jak ja. Grzejnik bo ogrzewa pomieszczenie, a bufor, bo ma duza powierzchnie o kubature grzewcza i w tym snsie jest buforem - czyli po odloczeniu zasilania stopniowo oddaje zgromadzone cieplo. tera zjuz wszystko jasne ? Czy moze potrzeba jakiegos opracowania naukowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego pojechałeś, nie pisz tak więcej o podłogówce bo cię zmielimy na mielone razem z budą:)

Podłogówka to jest pierwsza z rzeczy jakie chciałbym mieć w każdym następnym domu i to bez jakiegokolwiek bufora. Wahania temp. w ciągu doby 0,3 0,5oC

 

Możesz mielić, ale nie miel maszynką tylko argumentami :) Podlogowke mam i ma ona swoje plusy i minusy, o ktorych mozna dyskutowac w nieskonczonosc, ale jedno jest pewne nie jest to bufor, a jesli juz sie upierasz ze bufor to niech to jest bufor, ale istota ogrzewania podlogowego nie jest jego nagrzewanie i wychladzanie a ma to miejsce jesli bedzieuzywac tego jak bufora.

Edytowane przez filus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istota ogrzewania podlogowego nie jest jego nagrzewanie i wychladzanie a ma to miejsce jesli bedzieuzywac tego jak bufora.
Mam ogrzewanie podłogowe współpracujące z pompą ciepła. Przez większość sezonu grzewczego pompa ciepła działa wyłącznie w 2 taryfie (do 10h w ciągu doby, maksymalne przerwy w ogrzewaniu to 7h) i wahania temperatury w pomieszczeniach nie przekraczają 0,5K. Przy większym zapotrzebowaniu na ciepło pompa ciepła działa także w 1 taryfie. Skracają się wtedy okresy przerw w ogrzewaniu, ale nadal wahania temperatury nie przekraczają 0,5K. Temperatura w moim domu waha się od 21,5 do 22 st. C.

Bufor ciepła, a właściwie dwupłaszczowy podgrzewacz ciepłej wody wykorzystuję do zasilania jedynego grzejnika w domu - grzejnika-suszarki w łazience. On zresztą także jest podgrzewany wyłącznie w 2 taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tez jestes w bledzie.

PC jest niskotemperaturowa. Z moich wyliczen, 500l bufor zmagazynowalbym mi cieplo wyprodukowane przez PC przez 2h. Wiec zaden to bufor.

A podloga stanowi bufor rownowazny pewnie jakim paru tysiacom litow wody.

W przypadku PC i ogrzewania podlogowego bufor to wyrzucone pieniadze.

 

marcin

 

pojemność 1m3 wody = 5 m3 betonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumama o co Ci chodzi.

 

Chcesz porownac koszt instalcji 4 opcji (prad, PC, wegiel i gaz ziemny).

No to pisze, jak to u mnie wyglada.

- wegla nie wolno - wiec odpada

- koszt instalacji PC

- koszt instaalcji Gazu (PC - 10000PLN)

- pradu nie biore pod uwage bo to kosmos cenowy w uzytkowniu

 

 

Chcesz dyskutowac/porownywac czy za slowka lapac?

 

marcin

Koszt montażu kotłowni z wkładem kominowym to około 10000 zł (kondensat 24 kW)

Koszt montażu pompy ciepła typ16 25000-27000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...