Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten tani wyrzut boczny musi fajnie wyglądać jak ktoś ma kotłownię od frontu :)

I pomyśleć że niektórzy płacą ładnych kilka złoty za sztukaterię, bonie i inne pieprzoty :)

 

Jak ktos ma problem z wyrzutem bocznym i zaklada ze kotlownia zawsze jest od forntu to cyba mam problemy z osobowością.

 

Ten tani to złe stwierdzenie. Bo tu nie chodzi oto czy tani czy drogi, chyba ze ktos lubi sie dowartoscowac to moze najdrozszy. Rozwiazanie z wyrzutem bocznym to alternatywa do komina, i riposta dla tych którzy twierdza ze przy tradycyjncyh kotlowniach niezbedny jest komin, otoz nie jest on niezbedny. To tak samo jakbym sie czepial do wyrzutni od wentylacji oraz do tego ze przy wymienniku poziomym nie mozemy sadzin drzew i krzewow :)

Edytowane przez filus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma problem z wyrzutem bocznym i zaklada ze kotlownia zawsze jest od forntu to cyba mam problemy z osobowością.

Egzamin z czytania ze zrozumieniem to chyba w gimnazjum się zdaje.

Zresztą nieważne. Grunt to dużo czytać. Zrozumienie przyjdzie z czasem. Głowa do góry. :)

Żeby przyśpieszyć ten proces.

Nie każdy ma możliwość zastosować tani wariant komina, więc nie należy przytaczać tego rozwiązania jako argument że koszty budowy komina są rozdmuchane.

Że się da to jedno, ale często się właśnie nie da i wtedy koszty postawienia kanału spalinowego mogą bez problemu sięgnąć 10 tysi, tym bardziej, że część inwestorów nie dopuszcza innego rozwiązanie jak wykończenie części zewnętrznej klinkierem.

A ta może mieć wysokość bardzo różną.

To tak w skrócie, żeby Cię nie przemęczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin z czytania ze zrozumieniem to chyba w gimnazjum się zdaje.

Zresztą nieważne. Grunt to dużo czytać. Zrozumienie przyjdzie z czasem. Głowa do góry. :)

Żeby przyśpieszyć ten proces.

 

Czasami zanim coś się napisze lepiej pomyśleć. A jeśli ktoś nie znam podstawowych wzorów z matematyki to ma duży problem.

Prosże bardzo, komin systemowy: http://allegro.pl/pustaki-komin-systemowy-leier-pustaki-fi-20-10-m-i1399786977.html Kwota 3000tys, czy wykonczenie klinkierem i robocizna to 7tys ? Bo jeśli tak to chyba fuga będize pozłacana. Ja potrafie liczyć i dgyby komin kosztował mnie 10tys zł to nie decydowałbym sie na jego budowe, a mam w domu 3 kominy. I jeszcze raz, jeśli nie potrafi ktoś czytać to nie jest tani komin, tylko alternatywne, bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porównywanie ile kto zużył itp nie ma sensu, bo to żadne pkt odniesienia. Punkt odniesienia jest koszt wytworzenia 1 kwh energi plus koszty instalacji. To jest miarodajna miara.

 

Właściwie to o co konkretnie Tobie chodzi? To jest wątek o PCi i wszystkim co z nią związane.Ma ona służyć do utrzymywania komfortowej temp w domu i grzać CWU. Dlaczego by nie podawać jak w tabeli zużyć informacyjnie danych o domu,położeniu i właśnie tych KWh? Być może każdy porównuje swoje wyniki do innych,ale to nie po to by ustawiać się w wyścigu o zwycięstwo z innymi.To są dane użytkowników takie prawdziwe,nie wyczytane,dla siebie i tych bez PCi którzy także porównują......porównują z różnych względów.Czy jesteś kolejnym który chce wykazać ,że PCi się nie opłaca w porównaniu do np: gazu jeśli się go ma?To też już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie Twój średni koszt. Podaj proszę koszty samego przesyłu.

 

A jak nie, to ja Ci podam, dla Łodzi i grupy W3.

To 70 zł./miesiąc. Przez 12 miesięcy, a to 840 zł.

Tyle płaci mój znajomy, który się wykańcza tzn. dom wykańcza.

 

Od 30.09. do 07.01 wydałem na ogrzewanie dokładnie 20 zł. więcej, bo 860 zł.

A Ty ?

 

No wiec poszukałem i mam :)

 

Abonament: 3,06PLN

Dystrybucja 5,27PLN

Gaz: 1,11PLN z m3

 

czyli stale koszty miesieczne: 8,33 :) jesli nie wierzysz zadzown do GEN Gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to porównanie na poziomie dizeci w szkole pdostawowej kto ma lepszy telefon. Nie da sie w ten sposob porownac bo kazdy dom jest inny, inna technologia powierzchnia wykonannie izolacja, temp utryzmywana w pomieszczeniu (bo nie kazdy lubi 22 ) itp, zby wiele czynników. Koszt wytworzenia energi danym systemem jest najbardziej miarodajny przy dezycji o wyborze PC i to wedlug mnie jest niepodwazalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec poszukałem i mam :)

 

Abonament: 3,06PLN

Dystrybucja 5,27PLN

Gaz: 1,11PLN z m3

 

czyli stale koszty miesieczne: 8,33 :) jesli nie wierzysz zadzown do GEN Gaz

 

Hmm aż sprawdziłem czy rzeczywiście gdzieś w PL można tak tanio dostać gaz. Sprawdź dokładnie w cenniku bo ja widzę przy W-2 1,0682 (gaz) + 0,6713 (dystrybucja) w sumie 1,74zł/m3 netto - 2,14zł/m3 brutto (23%VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filus

 

Ale o jakim konkretnie porównaniu ty piszesz.Kogo z kim czego z czym?Chodzi Tobie o wspólną tabelę czy jakieś wpisy?Oczywiście,że ta sama PCi w innym domu w innym miejscu będzie pracować inaczej.Tym bardziej różne PCi,ale już wiele razy pisano,że nie one decydują o wyniku ale wiele elementów.Nieczego tu nie odkryłeś,mało tego wiedzą o tym także ci którzy nadal swe dane podają.Widać jak to różnie może być właścnie z powodu tych różnych czynników,to daje spory obraz czego można się spodziwać po instalacjach z PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm aż sprawdziłem czy rzeczywiście gdzieś w PL można tak tanio dostać gaz. Sprawdź dokładnie w cenniku bo ja widzę przy W-2 1,0682 (gaz) + 0,6713 (dystrybucja) w sumie 1,74zł/m3 netto - 2,14zł/m3 brutto (23%VAT)

 

No widzisz a jednak mozna, fakture mam od 04,10 do 22,11 z tym ze orzewanie ruszylo od 20 pazniernika a to byly jeszcze cieple dni.

Wartosc faktury 64zł za 38m3 gazu w tym abonament za 2 miesiace. czyli (64-3)/38 daje na okolo 1,6zł za m3 . Co ma skan faktury przeslac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do razu widać że masz niewielkie pojęcie o grzaniu gazem - skoro nie doliczyłeś kosztów dytrybucji/m3 a może i vatu (gazownie lubią podawać ceny netto)..a koszty stałe które podałeś, to dla taryfy W-1, czyli dla zużycia<600m3

 

podaj może fajkturę za listopad/grudzien lub grudzien/styczen...a najlepiej podaj jak ci gazownia wg zużycia zmieni z automatu taryfe na W-2 lub W-3 (mogą to zrobić) - wtedy pewnie się zdziwisz....

 

 

Powatarzam faktura: 61zł za 38m3 co daje nam 1,6 brutto za 1m3 - duzej filozofi tutaj nie ma. Ja mam taka umowe a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz nam pokazać,że w Twoim i innym przypadku( może w każdym?) inwestycja w PCi nie jest opłacalna.U mnie średni koszt KWh brutto z wszystkimi opłatami dystrybucyjnymi wychodzi 0,386PLN ale to ze zużycia za całą energię w domu.Dla samej PCi to jest jeszcze taniej.Ale weżmy te 0,386 COP 3,5-4 to około 0,11-0,0965 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...