Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zerknij na stronę wcześniej,dwie wyceny na PPC i każda powyżej 40tys.zł(bliżej 50)

 

Ja tam widze co innego.. Ale ja potrafie zauwazyc, ze tam tez jest wliczona np. podlogowka za 14k pln ;) Wiem wiem, napiszesz ze Ty jej nie potrzebujesz. To ja napisze jak Ty -> "wiekszosc jednak woli wodne centralne" ;)

 

No dobra, nie wiem po co wywolalem te dyskusje (wybaczcie pozostali ;) ). Bedziesz uparcie trwal przy swoim. Nie wiem tylko co robisz w tym watku skoro tak PC Ci sie nie podoba. Jak sam tytul mowi - spostrzezenia, uwagi. Ty nie mozesz zadnych uwag wniesc bo ich nie masz :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla myślących ;)

Nie napiszę,bo będę tutaj zaraz zjechany,zresztą nie poraz pierwszy :)

Widzę,że przeważają tutaj ludzie,którzy ok..40-50tys.zł wolą dać innej,obcej osobie niż zrobić coś dla siebie,dla WŁASNEGO domu,dla polepszenia komforu :)

 

Ja ciebie też szanuję jako rozmówcę.

Ale proszę ja was przeciwnicy, w tej sprawie utwórzcie osobny wątek.Tam będziecie pisać i udowadniać co chcecie.Mnie osobiście coraz mniej chce się tu zaglądać i pisać.To był i chciałbym by tak było nadal wątek dla tych co mogą coś o PCi powiedzieć.Rok temu tak przyjemnie, bo w temacie się to czytało.Wy jesteście teoretykakami tylko w kwestii opłacalności wyboru PCi.To tak jak bym wyszedł do mojego sąsiada i powiedział mu,że z całym szacunkiem ale wtopił z tymi dwoma Mercedesami bo mógł kilka razy tańsze Peugeoty czy coś tam jeżdzącego fajnego ale tańszego.Jego wybór jego kalkulacja.Prowokujecie posiadaczy PCi sami porównując się do nich we własnym dokonanym lub nie wyborze.Nie rozumiem dlaczego taka zawiść, bo inaczej już nie mogę napisać.Czepcie się może też tych co budują 250 i więcej m kw,przecież to nie uzasadnione ekonomicznie - chyba ,że tam 10 osób ma mieszkać.Czepcie się tych co mają marmury,włoskie meble, urzadzenia w klasie A+++,inteligentne domy.........to się nie zwróci.Już o tym pisałem nie raz , gdybym zaoszczędził na PCi wydałbym na energooszczędność w innym rozumieniu,to wszytko dla komfortu i niższych póżniejszych rachunków.Nawet jeżeli wybrałem tak, to w dobrym tonie jest nie wytykać,negować mi i innym.

Może Pci jest dla bogatych,może dla tych co przekalkólowali,może dla naiwnych,może dla tych co nie mieli za bardzo wyboru,może dla tych co wybrali świadomie i przekalulowali - nie wiecie kto czym się kierował.Ale zawsze się czymś kierował.

Żegnam i witam mam nadzieję w nowym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit74 - zajrzyj na wątek o solarach. Tam posiadacze PC tak samo negują tych co postawili na kolektory słoneczne. Szczególnie aktywny jest tam kolega Liwko.

 

Cały czas byłem przeciwny stwierdzeniu z forum "właściciele PC to bufony", ale już zaczynam zmieniać zdanie. Bo na innych forach/wątkach właściciele PC nachalnie się wciskają i udowadniają jakie to wspaniałe i "ekonomiczne" urządzenia a reszta to be. Akurat posiadamy w firmie PC do CWU Vitocal-160A i wiem co to za shit i na wiosnę dokupujemy 2 panele do układu.

Ale na wątku o PC to nikt inny już niech się nie wypowiada co ich nie posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

PC mam do CWU i jestem z niej zadowolony. Mój egzem. ma wady, ale ogólnie OK.

 

Jestem przeciwnikiem kosztów inwestycyjnych PC do ogrzewania.

Więc grzeje prądem bezp. bo dla mnie było to bardziej opłacalne.

 

I b. proszę nie zapominać co pogrubiłem.

 

pzdr

 

Masz PC tylko do CWU? a dlaczego nie do CO i ile za nią zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz PC tylko do CWU? a dlaczego nie do CO ?

:DAle się uśmiałem. Zadajesz pytanie do postu w którym padła na nie odpowiedź.

Jestem przeciwnikiem kosztów inwestycyjnych PC do ogrzewania.

Więc grzeje prądem bezp. bo dla mnie było to bardziej opłacalne.

 

I b. proszę nie zapominać co pogrubiłem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DAle się uśmiałem. Zadajesz pytanie do postu w którym padła na nie odpowiedź.

 

No to czego się tak hihrasz???Ta odp. jest nie kompletna ,nie wystarczająca.Na przyszłość nie skracaj cytowanej wypowiedzi bo na nią też chciałem co nieco usłyszeć.Jest przeciwnikiem kosztów do CO ale ja zapytałem dlaczego?Gdybyś mnie np zapytał? .Masz PG tylko do CWU? a dlaczego nie do CO i ile za niego zapłaciłeś?To tobie wystarczyłoby : Jestem przeciwnikiem kosztów inwestycyjnych PG do ogrzewania.

Więc grzeje KZPŁW bo dla mnie było to bardziej opłacalne.Kapelusz???

 

A już zaczaiłem cię ty lubisz krótko.Ile kosztowała twoja PC i jak ci się sprawdza w opłatach itp?????? Odp......trochę....dobrze. ech.szkoda gadać bo się zagalopuje.

Edytowane przez niktspecjalny
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

PC mam do CWU i jestem z niej zadowolony. Mój egzem. ma wady, ale ogólnie OK.

 

Jestem przeciwnikiem kosztów inwestycyjnych PC do ogrzewania.

Więc grzeje prądem bezp. bo dla mnie było to bardziej opłacalne.

 

No wlasnie! Skoro grzejesz pradem wiec masz na pewno dom bliski pasywnemu (lub poprostu bardzo energooszczedny). Czemu nie wykorzystujesz tej juz posiadanej pompy takze do grzania CO ? Przeciez nawet jakby miala grzac z COPem 1,5 to i tak byloby to 1,5x taniej niz pradem! No, chyba ze masz elektryczne maty i nie masz tej pompy w co wpiac.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCi jest tansze w eksploatacji od pradu 3-4 krotnie

 

To są tylko koszty bezposrednie, do ktorych doliczamy koszty amortyzacji. TO tak jak porownywmanie zarowki tradycyjnej do swietlowki (pseudo ekologicznej z beznadziejnym światlem).

 

Koszt obslugi kredytyu 30tys zł rocznie to okolo 1800zł, czyli w prosty sposob mozna stwierdzi ze rocznie dokladamy do kosztow grzania 1800zł (900m3 gazu, 10m3 drewna opalowego, 3 tony ekogroszku - czyli w domu o pow 140m2 to okolo roczne zapotrzebowanie). Jeszcze gorzej wypada ta relacja jesli inwestycje realizujemy z wlasnych srodkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko koszty bezposrednie, do ktorych doliczamy koszty amortyzacji. TO tak jak porownywmanie zarowki tradycyjnej do swietlowki (pseudo ekologicznej z beznadziejnym światlem).

 

Koszt obslugi kredytyu 30tys zł rocznie to okolo 1800zł, czyli w prosty sposob mozna stwierdzi ze rocznie dokladamy do kosztow grzania 1800zł (900m3 gazu, 10m3 drewna opalowego, 3 tony ekogroszku - czyli w domu o pow 140m2 to okolo roczne zapotrzebowanie). Jeszcze gorzej wypada ta relacja jesli inwestycje realizujemy z wlasnych srodkow.

 

nie wiem jak to polczyłes, ale mnie wychodzi 84zl rata kapitalowa + 95 zł odsetki - piszę o hipotecznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko koszty bezposrednie, do ktorych doliczamy koszty amortyzacji. TO tak jak porownywmanie zarowki tradycyjnej do swietlowki (pseudo ekologicznej z beznadziejnym światlem).

 

Koszt obslugi kredytyu 30tys zł rocznie to okolo 1800zł, czyli w prosty sposob mozna stwierdzi ze rocznie dokladamy do kosztow grzania 1800zł (900m3 gazu, 10m3 drewna opalowego, 3 tony ekogroszku - czyli w domu o pow 140m2 to okolo roczne zapotrzebowanie). Jeszcze gorzej wypada ta relacja jesli inwestycje realizujemy z wlasnych srodkow.

 

Ale bzdury wypisujesz. Czyli tamte systemy co wymieniłeś nic nie kosztują? Jak już będzie jakaś różnica w kosztach to raczej niewielka. Znowu mamy to liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie do wszystkich "pompiarzy" :) Czy możecie mi polecić jakis zasobnik do c.w.u. (rodzina 3 osobowa na razie:) ) - producent, pojemność, typ. Będę bardzo wdzięczny.

 

Ja mam takie dwa połączone szeregowo bo by mi jeden duży nie wszedł i dla 3 osób jest ok.

http://allegro.pl/biawar-bojler-120l-wymiennik-dwuplaszczowy-120-24-i1382835100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72

 

Mnie nie musisz przekonywać.

Teraz to będą dwie głowy do ścięcia i to w takim wątku.....

 

pzdr

 

Panowie "antypompiarze", z całym szacunkiem, zamierzacie się tu tak wpier... między wódkę a zakąskę w nieskończoność ;-)? Czy jak lubicie grać w kręgle, to zamiast do kręgielni chadzacie uparcie na pole golfowe i tam przekonujecie wszystkich że golf jest do d... bo przecież gra w kręgle jest o wiele tańsza a sportowe emocje tak samo wysokie?

 

Nie mówię, że jesteście tu niemile widziani, ale trochę umiaru proszę, bo jak dla mnie to wygląda jakbyście mieli jakąś obsesję na punkcie pomp ciepła. Uczestnicy tego wątku, którzy użytkują lub zamierzają użytkować pompy ciepła chcieliby sobie móc w spokoju podyskutować zamiast poszukiwać wpisów na temat pomiędzy długotrwałym biciem piany co chwilę.

 

P.S. Moje powyższe uwagi w najmniejszym stopniu odnoszą się do ProStasia, który umie się tu odnaleźć i nie prowadzi osobistej krucjaty, o innych niestety nie da się tego powiedzieć.

 

EDIT: Jak widzę ProStaś jest "świadomym pompiarzem antyekonomicznym" :-) - nie zauważyłem wcześniej.

Edytowane przez a&zb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...