Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja tez jestem szczesliwy :) - ciesze sie twoim szczesciem Kociol:)

 

a teraz pytanko do ogolu:

ogrzewanie dziala juz tylko w 2 taryfie - ale jest poblem : 2-3 razy na dobe zalacza sie podgrzewanie cwu - jestesmy rodzina(3os), ktora ma zroznicowane potrzeby na kąpiel :ja rano(ok 10) prysznic, reszta rodzinki (ok 19) wanna.

Ma ktos patent jak to wyregulowac zeby grzalo sie raz w 2 taryfie - cos pisal o tym 7tonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napalenie w kominku nie świadczy o kłopotach w instalacji, ale rysunek kotła na paliwo stałe jest bardzo sugestywny i nie wpadłem na to, ze to tylko kominek. Zmienia to znaczączo postać rzeczy, więc mogli by trochę dopracować rysunki wizualizacji i umieścić jakiś sensowny komentarz. W takim przypadku jaki jest teraz, osoba patrząca na wizualizację stwiedza, że do pc potrzebny jest dodatkowy kocioł, a gdy on jeszcze działa, to wydaje się, że jest niezbędny. Zwłaszcza, że ktoś pofatygował się i napalił w kotłowni, zamiast korzystać z bezobsługowego i taniego źródła ciepła.

 

nic dodać nic ująć...

tak jak mówisz, wystarczyło lekko "podrasować" schemat i byłby bardziej czytelny, a w zasadzie objaśnić, że to kominek (z płaszczem wodnym i elektronicznym sterowaniem mocą grzania)

przy okazji zwrócę koledze uwagę, coby nie było wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać śledzą forum ludzie z Viessmana :)

 

a ja mam pytanie z innej beczki:

wiosną będę zakładał u siebie pompę powietrze-woda Toshiba

 

mam dylemat odnośnie umiejscowienia jednostki zewnętrznej, a mianowicie z tyłu domu gdzie stanie pompa p-w jest rzeka (w granicy działki), zastanawiam się czy przesunięcie jednostki zewnętrznej w jej kierunku może polepszyć sprawność ze względu na większą wilgotność powietrza

hmm... dobrze kombinuję?

 

może ktoś z Was użytkuje takową pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem przed chwila - chyba dodali opisy - po najechaniu na kociol pisze że jest to:kociol zgazowujacy drewno Vitoligno 100-S lub kominek z płaszczem wodnym...+parametry technicze..wczoraj tego chyba nie bylo ;)

Ten opis był cały czas, ale co to znaczy kocioł lub kominek? Przecież to jest wizualizacja konkretnej instalacji, więc nie może być tu alternatywy (no chyba, że zainstalowane są oba te źródła i przełączane są ręcznie).

Natomiast na stronie Viessmanna opisującej tą instalację nadal nic nie wspominają o dodatkowym źródle ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Althermy zimą jest to nie lada wyzwanie. Obawiam się, że bez grzałki się nie obejdzie. Ja grzeję Althermą CO i CWU tylko w tańszej taryfie, ale na razie mam wyłącznie prysznic. Przy wannie z hydromasażem, która czeka na drugą łazienkę będzie trzeba zimą grzać CWU również w droższej taryfie, przynajmniej w okresach mroźnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać śledzą forum ludzie z Viessmana :)

 

mianowicie z tyłu domu gdzie stanie pompa p-w jest rzeka (w granicy działki), zastanawiam się czy przesunięcie jednostki zewnętrznej w jej kierunku może polepszyć sprawność ze względu na większą wilgotność powietrza

hmm... dobrze kombinuję?

 

może ktoś z Was użytkuje takową pompę

 

No wilgotność powietrza może wpływać negatywnie na pracę pompy PW przy temperaturach ujemnych następuje oszranianie wymiennika,co za tym idzie

automatyka może częściej załączać automatyczne odszranianie ,tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

nastawie na 47 i roznice temp na 11 - zobaczymy co sie stanie

 

Dla Althermy zimą jest to nie lada wyzwanie. Obawiam się, że bez grzałki się nie obejdzie. Ja grzeję Althermą CO i CWU tylko w tańszej taryfie, ale na razie mam wyłącznie prysznic. Przy wannie z hydromasażem, która czeka na drugą łazienkę będzie trzeba zimą grzać CWU również w droższej taryfie, przynajmniej w okresach mroźnych.

 

nie mam nic przeciwko dogrzewaniu grzalka,

tylko po co tyle razy na dobe:)

mnie wystarczyłoby 2x na dobe - ale uklad chce wiecej:)

musze to jakos ustawic zeby bylo jednak 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rzeka zimą zamarza?

 

ani tej ani zeszłej zimy rzeka nie zamarzła

a skoro energia skumulowana w wilgotnym powietrzu jest zdecydowanie większa to powinno to zdecydowanie pomóc

nie wiem faktycznie tylko czy z kolei nie wpływa to negatywnie na elektronikę tudzież inne podzespoły pompy, ale tak sobie dumam, że przecież to nie wilgoć jak w łaźni parowej tylko trochę wyższa...może taka jak na Pomorzu :) gdzie ludzie tak sobie chwalą klimat panujący dla pracy pompy p-w

Edytowane przez kemot72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Toshiba? czy dlaczego powietrze-woda?

Toshiba Estia bo mam dobrą cenę zakupu wraz z montażem

a powietrze-woda bo na inną nie mam warunków (za mała działka)

natomiast woda-woda z dolnym źródłem woda z rzeki odpuściłem po zagłębieniu się w gąszcz niejednoznacznych przepisów ad korzystania z wód państwowych... niestety rzeka nie jest moja :) a woda zrzucana traktowana jest jako odpad przemysłowy itd, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Toshiba? czy dlaczego powietrze-woda?

Toshiba Estia bo mam dobrą cenę zakupu wraz z montażem

a powietrze-woda bo na inną nie mam warunków (za mała działka)

natomiast woda-woda z dolnym źródłem woda z rzeki odpuściłem po zagłębieniu się w gąszcz niejednoznacznych przepisów ad korzystania z wód państwowych... niestety rzeka nie jest moja :) a woda zrzucana traktowana jest jako odpad przemysłowy itd, itp

 

Ale nie musi nic być zrzucane, wystarczy że zatopisz w niej rurę kolektora z glikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...