Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję Waszej pomocy, po wizycie serwisanta moja pompa szaleje... Coś przestawił nie wiem czemu, nie wiem co, mówiłam mu że wszystko jest ok.

Powiedział mi że przestawił krzywą, ale krzywa miała takie parametry jak przed jego wizytą POZIOM 1,0 NACHYLENIE 0,5. .

 

To znaczy że przestawił coś innego. Ja chyba zacznę doradzać aby sobie zapisywać wszystkie ustawienia przed wizytą serwisu i potem sprawdzać, bo już któryś raz słyszę podobną historię.

 

Złożyłaś reklamację? Serwis podlega gwarancji tak samo jak serwisowany produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To masz szczęście, bo ja się pospieszyłem, jako "półświadomy" inwestor i w ogóle nie brałem pod uwagę PC w 2008 roku, a powinienem, bo jestem pewien, że wybrałbym to rozwiązanie, zwłaszcza, że mam kupę wolnego terenu pod kolektor poziomy. Ale mądry Polak po szkodzie. Teraz zapieprzam z ekogroszkiem po prawie tysiąc zł za tonę i co tydzień worek żużla wywalam :) W następnym domu będzie tania PC, może nawet jakaś uszkodzona sprowadzona z zachodu (czemu by nie), 2 odwierty, bo na poziomy średnio z miejscem na nowej działce, rekuperacja i jeden cieniutki komin do kominka "rekreacyjnego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 5 groszy.

Ja wiedzialem od poczatku budowy ze urzadzenie grzewcze to PCi.

Zaplanowane juz miejsce na kolektor pionowy, GWC zwirowe i centrale rekuperatora. Komin jeden z 4 szybami zostawilem poniewamam kominek w salonie i kratke do niego, wyrzutnie wentylacji i jeden szyb do garazu.

Zlikwidowalem dwa pozostale kominy (z projektu) a pom. gospodarcze mialo byc od poczatku na centralke wentylacyjna, PCi, zbiornik wody pitnej od hydroforu i skrzynke elektro-techniczna oraz techniczne przejscie do garazu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...martadela sprawdź jak masz ustawioną histerezę... ona decyduje w dużej mierze o częstotliwości załączeń i wyłączeń pompy... ustaw na wyższą wartość to pompa nie będzie co chwila się włączać...

 

Mogę tylko przestawiać krzywą i nachylenie. Nie mam dojścia nigdzie głębiej. (chyba że przy ich pomocy moge wpłynąć na histerezę?)

 

To znaczy że przestawił coś innego. Ja chyba zacznę doradzać aby sobie zapisywać wszystkie ustawienia przed wizytą serwisu i potem sprawdzać, bo już któryś raz słyszę podobną historię.

 

Złożyłaś reklamację? Serwis podlega gwarancji tak samo jak serwisowany produkt.

 

Na szczęście ja spisałam sobie wcześniejsze ustawienia.

Faktycznie ewidentnie widać że coś było dłubane przy histerezie, tylko po co???

 

Chyba złożę reklamację., a napewno zadzwonie do gościa. Najgorsze jest to że z mojego dostępu do programatora wszystko wygląda jak wcześniej, tylko PC wariuje. IO na str producenta uboga do bulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie zgadzam się z podejściem prezentowanym przez Sławek...

 

Moim zdaniem FM powinno służyć radą i wiedzą nie tylko tym co się budują ale i tym co planują się budować.

Brak wyboru źródła ogrzewania przed rozpoczęciem budowy to nie norma, którą powinno pomijać się milczeniem tylko patologia.

Dlatego zwracanie uwagi na ten często jak widać z Waszych postów błąd powinno mieć jak najczęściej miejsce, m.in. właśnie poprzez wskazywanie oszczędności lub dodatkowego kosztu jaki trzeba ponieść w konsekwencji wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z serwismanem cytuję:

- "Tak on "coś" przestawił ale żeby mi nie tłumaczyć, bo to dość skomplikowane, powiedział że krzywą, której tak naprawdę nie ruszał"

Wytyczne od serwisanta:

- "mam sobie ustawić poziom na 1,0, krzywą na 0,5 i regulować temperaturę tylko pokręcadełkiem na panelu. Na rozbieżność między wskazaniem termometru w domu a ustawieniem temp zadanej na PC mam nie zwracać uwagi, bo to chodzi o mój komfort cieplny a nie wskazania temperatury które się zmieniają wraz ze zmianą wilgotności."

 

Przecież to jest kpina jakaś.

Przy takim ustawieniu jakie zaleca i temp na PC 21oC w domu mam 23oC. Skąd mam wiedzieć jak ustwaić temp zadaną na czas wyjazdu z domu skoro jest taka rozbieżność.

Już wiem że przestawił definicję "temp zredukowanej" i "temp normalnej" co spowodowało zmianę zaktresu temperatur na "pokręcadle":

- wcześniej na środkowym ustawieniu na pokręcadle było 20oC , teraz pokazuje 21 dla temp. normalnej

To akurat kosmetyka ale po co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martadela czy to już długo trwa? jak podniesiesz poziom to będziesz miała jeszcze cieplej. Środkowe ustawienie na pokrętle ? w pompie czy na regulatorze ? Wyraźnie za wysokie masz parametry. Jeśli masz regulator temp. w pomieszczeniu to może gość wyłączył pomiar ? pozdr adam

 

Od środy 26.01 ale reakcja PC była natychmiastowa.

Nie mam regulatora pokojowego, na panelu pompy są pokrętła - to taki regulator podstawowy by w ustawieniach nie mieszać.

To jest mój drugi sezon na PC, nic w instalacji nie zmieniałam, wszystko było super do tej felernej środy.

Facet w ogóle traktuje mnie jak idiotkę jak się go zapytałam czy grzebał przy histerezie to mi powiedział że chyba IO czytałam że takich fachowych słów używam. Kazał wrócić do ustawień standardowych (poziom 0,0 krzywa 0,6 i wtedy przy temp.zadanej na PC 22oC w miałabym na podłodze 35oC)

W tej chwili:

Poziom -1,0, Krzywa 0,5.

Temperatura na zewnątrz -1oC

Temp zadana 22oC na regulatorze na PC - w domu 23,5oC

Jak wejdę w schemat układu z temperaturami to mam w tej chwili na podłogówce 32oC a zadaną 34oC.

 

Dzięki za odzew.

Edytowane przez martadela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martadela nie zmieniaj tak często bo reakcja trwa dobę albo dwie. Moim zdaniem powinnaś zacząć regulację od poziomu 0 i krzywej 05 i na regulatorze 21 aby zobaczyć w ciągu dwóch, trzech dni co się bedzie działo. Częstsze zmiany nic nie pokażą. pozdr adam

 

Jaki masz regulator na pompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Ustawię poziom na 0,0 , krzywą na 0,5 i zadaną na 21oC. (na schemacie pokazuje na tym ustawieniu zadaną na zasilaniu podłogówki 34oC przy -2oC na zewnątrz)

Zobaczymy co będzie.

 

"Sterowany pogodowo regulator pompy ciepła CD 70"

Edytowane przez martadela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martadela ale masakra z tym gościem z viessmana :(

 

jestem dopiero na etapie wyboru PC ale odnoszę wrażenie że rzeczywiście dystrybytorzy/instalatorzy traktują inwestorów, a już niestety b czesto inwestorki jak idiotów, ja zaczęłam z nimi rozmawiać po przeczytaniu tego wątku więc co-nieco wiedziałam ale jak rozmawiałam z dystrybutorami pomp to mi ręce opadały jak słyszałam dobierane moce, ceny, usilne namawianie na kolektory pionowe itp. Przykre to niestety, na szczescie jest kilku porządnych ale to naprawde mała grupa.

a co do podejmowania decyzji nt ogrzewania to wydaje mi się, że jednak ludzie myślą nad tym troche wczesniej niż po SSZ, to jednak spory wydatek (niezależnie od tego czym grzejemy no chyba ze prądem) i nie wyobrazam sobie podejmowac decyzji na podstawie 3 rozmów z przedstawicielami i opinii sąsiadów :o - nie doceniacie siły tego wątku chyba :) myślę że jest wiele osób które czyta ale sie nie uaktywnia, obyyyy w każdym razie :yes:

Jeszcze instalatorom trzeba doradzić zeby je czytali OBOWIĄZKOWO hehe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja mam świadomość że nie wiele wiem. Wydaje mi się jednak że pan serwisowy powinien mi powiedzieć co ma zamiar przestawić i czemu - znaczy się jak krowie na rowie wytłumaczyć jakie parametry chce zmienići jakie ma mi to przynieść korzyści. W końcu przed jego przeglądem wszystko działało jak należy...

Poza tym kupując sprzęt za prawie 30tys, po kontakcie z Panem który sprzęt uruchamiał, który wszystko wyjaśnił jak trzeba i dostroił do naszych potrzeb, ufałam że i tym razem jestem w dobrych fachowych rekach.

 

Ehh teraz test, zobaczymy co będzie tak jak napisał aadamuss24(serwis24).Potem wniski, a na końcu działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak że pan serwisowy powinien mi powiedzieć co ma zamiar przestawić i czemu - znaczy się jak krowie na rowie wytłumaczyć jakie parametry chce zmienići jakie ma mi to przynieść korzyści.

Jest prostsze rozwiązanie - zeszyt (książka) przeglądów instalacji. Warto coś takiego założyć i wyegzekwować od serwisanta wpisanie tam zmian jakie dokonał.

W końcu serwisanci także się mogą zmienić i przy takiej "partyzantce" nikt nie będzie wiedział jaka jest przyczyna niewłaściwego działania instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy 26.01 jak się go zapytałam czy grzebał przy histerezie to mi powiedział że chyba IO czytałam że takich fachowych słów używam. .

 

...zadzwoń do niego jeszcze raz i zażądaj ponownej wizyty i ustawienia poprzednich parametrów pracy pompy, które były dla Ciebie komfortowe...

jeżeli byłby problem to spytaj czy firma Viessmann wymieni Ci sprężarkę gdy ta się zużyje szybciej niż powinna przez to, że pompa załącza się kilkanaście razy na dobę podczas gdy powinna to robić dosłownie kilka... możesz wspomnieć, że właśnie doczytałaś , że częste cykle załączania i wyłączania sprężarki znacznie zmniejszają jej żywotność i chcesz mieć na piśmie, że Viessmann bierze na siebie wszystkie skutki złej regulacji pompy przez serwisanta....

może pomoże, czego Ci życzę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martadela !

Napisz i wyślij listem poleconym zatytułowanym : reklamacja na podstawie prawa konsumenckiego " . Zażądaj ponownej wizyty i ustawienia poprzednich parametrów pracy pompy, które były prawidłowe i zażądaj oświadczenia

czy firma Viessmann wymieni Ci sprężarkę gdy ta się zużyje szybciej niż powinna przez to, że pompa załącza się kilkanaście razy na dobę podczas gdy powinna to robić dosłownie kilka... możesz wspomnieć, że właśnie doczytałaś , że częste cykle załączania i wyłączania sprężarki znacznie zmniejszają jej żywotność i chcesz mieć na piśmie, że Viessmann bierze na siebie wszystkie skutki złej regulacji pompy przez serwisanta....

na pewno pomoże, czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...