Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ściągam instrukcję zaraz zatopię się w lekturze.

Wkleję 3 zdjęcia z mojego panelu na PC - nie wiem czy coś wniosą do sparwy, ale podłoga tak mnie "parzy" w nogi że muszę się nimi podzielić:

Krzywa:

http://img96.imageshack.us/img96/3850/dsc07552u.jpg

zadana: (przy ust na PC 21oC)

http://img218.imageshack.us/img218/226/dsc07548x.jpg

Efekt pracy pompy od 9:51-10:30 (w domu 23oC)

http://img151.imageshack.us/img151/8867/dsc07549m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potrafisz to bardziej trafnie ująć??? to proszę, powiedz jak należałoby to określić, bo wyliczyć się nie da o ile zmniejszy się żywotność sprężarki przy kilkunastu cyklach na dobę, ale jedno jest pewne - na pewno się zmniejszy...

 

Pewnie jakieś 10%... czyli zamiast 100 000 h popracuje 90 000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z testem??

Czy już wystarczy??

Jeżeli teraz mam zero na 31 to by zejść do 28, musiałbym mieć poziom -3... Właśnie znowu pompa wystrtowała.... po 40min postoju...

 

Edit:

spróbuję odnaleźć meeega stare zdjęcia,zobacze jak tam wyglądała krzywa - to powinno być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... zasada jest taka: pompa przegrzewa - obniżasz nachylenie krzywej, jeżeli to nie przynosi oczekiwanych rezultatów - obniżasz krzywą - spowoduje to zmniejszenie temperatury w obiegu podłogówki... jeżeli pompa załącza się często - podwyższasz histerezę...

jeżeli histereza jest ustawiona na 1 to oznacza, że pompa załącza się i wyłącza przy temp wynikającej z krzywej +- 1/2 nastawu histerezy czyli zał -0,5 st wył

+ 0,5 st.... jak ustawisz na przykładowo 5 to zał masz przy -2,5 st a wył przy +2,5 st od wartości wynikającej z krzywej , czyli znacznie rzadziej....

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport przy powyższych ustawieniach:

Start PC | Stop PC | temp: zasil podł | bufor: zasil | powrót | zewn. | w domu |

9:06 | 9:23 | 36oC | 36oC | 33oC | -5oC | 23oC |

9:51 | 10:30 | 36oC | 38oC | 35oC | -4oC | 23,5oC |

11:15 | 11:53 | 36oC | 38oC | 35oC | -2oC | 24oC |

 

Od 8:30 do 12 pożarła 3kWh - 1kWh na godzinę...

 

O 12:00 zmiana

poziom na -3, krzywa 0,5 (przy zero na krzywej jest teraz 28 stopni)

reszta ustawień bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pompa załącza się często - podwyższasz histerezę...

jeżeli histereza jest ustawiona na 1 to oznacza, że pompa załącza się i wyłącza przy temp wynikającej z krzywej +- 1/2 nastawu histerezy czyli zał -0,5 st wył

+ 0,5 st.... jak ustawisz na przykładowo 5 to zał masz przy -2,5 st a wył przy +2,5 st od wartości wynikającej z krzywej , czyli znacznie rzadziej....

Nie widzę u siebie możliwości zmiany histerezy - chyba że robi się to pośrednio krzywą. Jeżeli jest to osobny parametr to ja nie mam do niego dostępu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę u siebie możliwości zmiany histerezy - chyba że robi się to pośrednio krzywą. Jeżeli jest to osobny parametr to ja nie mam do niego dostępu...

 

Trzeba wejść na poziom serwisowy (str 82 instr) i sprawdzić nastawienia:

 

> Różnica temperatury ogrzewania - kod 7003 (str 85)

 

oraz ewentualnie

 

> Histereza ogrzewania podgrzewacza buforowego - kod 7203 (str 112)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałam o tym posta. Takie dane udało mi się odczytać:

Pompa Ciepła

- Maks temp zasil 60

- Min temp powrotu 5

- min temp pier. wł -4

- Hist temp pierw 5

- minimalny zas pracy 2:00

- min czas wył spręż 10:00

- zasilanie pompy pierw 2:00

- zasilanie pompy wtórnej 2:00

- optymalny czas pracy 2:00

 

Bufor:

- progr. podgrz bufor TAK (standard NIE)

- temp. stała 50

- Hist. temp. 5.0

- Maks. temp. 60

- Optymalizacja wyłączania NIE (standard TAK)

- Reakcja nadmiaru 2

 

Obieg grzewczy:

- maks temp zasil. 35 (standard 40oC)

- min temp zasil 10

...

- czas pracy mieszacza 0:10

- parametry mieszacza 0

- funkcja jastrychu 0

- pasmo modulacji mieszacza 4

- pasmo nieczynne 1

 

Ps. Większość jest w ustawiona na tzw "standard". Nasuwa się pytanie - czy naciśnięcie przycisku "standard" w panelu użytkownika powoduje zmianę ustawień wprowadzonych przez serwisanta???

Edytowane przez martadela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica ogrzewania < temp. pomieszcz mam 4 (standard)

Temperatura graniczna zredukowanego rodzaju pracy mam -30 (standard)

 

Ps Mam wcześniejszy model 222G - ten z IM i IS 242G i 222G

 

Sama sobie odpowiem na wcześniejsze pytanie:

"Reset włączony przez klienta z poziomu obsługowego powoduje przywrócenie

ustawień do ustawień fabrycznych tylko na poziomie obsługowym klienta. Aby

zresetować wszystkie parametry, należy skontaktować się z firmą instalatorską"

Edytowane przez martadela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie resetuj.

Granica ogrzewania - jeśli na zewnątrz będzie mniej o 4 stopnie od wymaganej pomieszczenia to uruchomi Ci się ogrzewanie jesienią.

Temp. graniczna - Ciebie nie dotyczy - bo nie używasz obniżonej - jest to temp. poniżej której pompa ciepła przestaje stosować podział na temp. wyższą i niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o reset bo serwismen mi go zalecił jeszcze w ubiegły piątek - i się zmartwiłam czy nie przestawiło to jego "grzebania" ale na szczęście nie.

Właśnie się staram zdobyć protokół z pirwszego uruchomienia PC - będzie można go porównać z tymi ustawieniami jakie są teraz... O ile go zdobędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam o reset bo serwismen mi go zalecił jeszcze w ubiegły piątek - i się zmartwiłam czy nie przestawiło to jego "grzebania" ale na szczęście nie.

Właśnie się staram zdobyć protokół z pirwszego uruchomienia PC - będzie można go porównać z tymi ustawieniami jakie są teraz... O ile go zdobędę.

Viessmann chwali się swoją infolinią serwisową : http://www.viessmann.pl/pl/service/kontakt/00.html .

Może warto tam zadzwonić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czytam instrukcję, z tym że tam jest zapis o utracie gwarancji w przypadku ingerencji w poziom serwisowy osoby nieautoryzowanej. Więc czytam dla wiedzy, ale realnie nie mogę nic zmieniać.

Jeżeli uda mi się dostać ten protokół to będę mogła go porównać z tym co spisałam dzisiaj i podałam na poprzedniej stronie. Może wtedy coś się wyjaśni.

Bo jak na razie to nic nie wiem oprócz tego że PC strasznie przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dyskusja i pomoc innym idzie pełną para - szacun, gdyby jednak ktoś spróbował mi pomóc i odpowiedzieć będę niezmiernie wdzięczny...

 

Od niedawna (ok miesiąca) pompa (buderus ) działa na full. Wcześniej ok roku pracowała w trybie wygrzewania. Po zamieszkaniu z ciekawością obserwuje i staram się zrozumieć co z pc się dzieje i jak zoptymalizować jej pracę. Przeczytałem prawie cały wątek ale nie rzuciła mi się w oczy odp na pytanie, dlaczego w pompie kiedy podgrzewa cwu temperatura sprężarki dochodzi np do 90st a przy grzaniu co ok 68 st? czy to normalne?. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...