Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kbab, ja tez mam EP i też 2x w roku, ALE mozesz spisać licznik, zadzwonic do nich i ten stan podać, a oni na tej podstawie wystawią od ręki fakture za realne zuzycie.

nawet co miesiąc możesz sobie zadzwonić i tak zrobić.

 

tak własnie postapiłem na koniec stycznia, gdzie do konca okresu rozliczeniowego miałem jeszcze jakieś 2.5 miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

re kurm28

poczytaj dokładnie, górna tabela faktury jest rozliczeniową za poprzedni okres (zwykle 6 miesięcy) - na podstawie tych danych obliczamy w/w cenę, dolna jest prognozą, która będzie rozliczona dokładnie w następnej fakturze - dokładną cenę tego okresu możemy wyliczyć na podstawie przyszłej (rozliczeniowej) prognozowany okres (bieżące faktury są jedynie zaliczką bieżącego zużycia energii). Mówiąc krótko, o ile bieżące zużycie kWh jest faktem, to cenę poznamy dopiero po rozliczeniu, każda inna jest obarczona błędem.

 

 

 

jezeli mam poczytać tabele, którą załączyłeś, to niestety nie widzę jej.

jezeli mam poczytać fakture, którą mam, to jest dokładnie tak jak piszesz i w własnie tam jest stawka z jednostkę kWh.

zanim bede w stanie dyskutować dalej, musze dostac do ręki fakture i zobaczyc jak sie to ma do tego, co mi sie teraz wydaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PC polskiego producenta, całośc wyszła mnie 34tys, a miałem wyceny i za 60tys...

 

 

czy możesz zdradzić, jaki to producent, jaka pompa i jaki kolektor miałeś w tej cenie?

rozważamy cały czas zainstalowanie pc, ale 60 tyś to dla nas zdecydowanie za dużo, 34 byłoby do przyjęcia :) pewnie już pisałeś o swojej instalacji, ale ten wątek ma milion stron a doba tylko 24 godziny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq

 

wycen miałem troszkę więcej ale postanowiłem wybrać pomiędzy tymi dwoma. i zależy mi właśnie na kompleksowej usłudze.

kwestia tylko ,która będzię lepsza pod względem wydajności jak i żywotności owych kolektorów.

Pozdrawiam :-)

 

zdecydowanie pewniejsze kolektory pionowe... do poziomych najlepsze gleby gliniaste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz zdradzić, jaki to producent, jaka pompa i jaki kolektor miałeś w tej cenie?

rozważamy cały czas zainstalowanie pc, ale 60 tyś to dla nas zdecydowanie za dużo, 34 byłoby do przyjęcia :) pewnie już pisałeś o swojej instalacji, ale ten wątek ma milion stron a doba tylko 24 godziny :)

 

to ja może podzielę się swoją wyceną, bo może ci sie przyda - dla domu 160m2, went mech, ociepl 15/20/25 (fund/ściany/strop), tylko podłogówka.

Kotłownia z pompą ciepła PPC C9 (8,8kW) - 30k netto (w tym kolektor poziomy spiralny 600mb, zasobnik cwu 240l, soft start sprezarki, cyrkulacja cwu, montaz uruchomienie) + podłogówka 12k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może podzielę się swoją wyceną, bo może ci sie przyda - dla domu 160m2, went mech, ociepl 15/20/25 (fund/ściany/strop), tylko podłogówka.

Kotłownia z pompą ciepła PPC C9 (8,8kW) - 30k netto (w tym kolektor poziomy spiralny 600mb, zasobnik cwu 240l, soft start sprezarki, cyrkulacja cwu, montaz uruchomienie) + podłogówka 12k netto.

 

Kejti30 - bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :) czy już masz to wszystko zrobione, czy tylko wycenę na papierze? wentylację masz z reku? a nie masz zbiornika buforowego? ile miejsca działki zajmie/zajął Ci ten kolektor?

 

u nas będzie 142 m powierzchni użytkowej plus 32 pomocniczej (garaż, pralnia itp). działkę mamy sporą ale zastanawiamy się nad kolektorem pionowym, który ma być wydajniejszym tylko cenowo zabija :(

Edytowane przez Tatarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v oko a możesz podać jakiegoś linka gdzie Viessmann podaje, że ma w swojej ofercie pompy NIBE ? pozdr adam

 

niestety nie moge Ci pomoc w tej sprawie, poniewaz rozmawialem z przedstawicielem viessmann o tej inwestycji (tak jest szybciej jesli zalezy na kompleksowej usludze) a na jakich zasadach oni wspolgraja ze soba to tego nie wiem.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Adiqq, no właśnie glinę mam raczej tam, gdzie ma dom stać, a piasek w ogrodzie... a ta woda to nie zamarznie, jak kolektor z niej ciepło odbierze?

 

edit: a guzik, sprawdziłam dokładnie w dokumentach, między 1,1 a 1,8 mam wszędzie piasek, między 1,8 a 2,5 przeważnie piasek trochę gliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbab

 

cena w tym przypadku jak i w kazdym innym jest conajmniej pojeciem wzglednym, jak zapewne wiesz wiele czynnikow wplywa na to

 

Pozdrawiam :-)

 

jeśli to tajemnica to sory, za to widzę, że inni przez ciebie zapytani odpowiadają bez problemu (nawet nie pytałeś o ceny), może nie wiesz ile taka pc kosztuje, ale mieć wyceny i nie wiedzieć???? Szkoda bo jak twierdzisz, że masz sporo wycen i chcesz zachować je tylko dla siebie, a inni niech szukają sobie dalej. Zadałem tylko proste pytanie - ile to kosztuje wg twoich wycen napisałeś, że "wycen miałem troszkę więcej", ale może źle zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...