Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz, to zależy od stylu życia i zgromadzanych odbiorników.

Oszczędny emeryt w mieszkaniu potrafi się zmieścić w 80-90kWh (znam kilku :) )

Dom z marszu generuje większe zapotrzebowanie, a do tego wraz obniżeniem progu wieku wzrasta niechęć do wyłączania wszystkiego co zbędne w danej chwili :D

U mnie tylko TV i komputery "żrą" około 100-120kWh :((to tak ze średniego czasu pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisałem właśnie liczniki

podlicznik PC+obiegówki - od 1.11 do 28.02

1T=1192,6kwh

2T=1831,3kwh

suma=3023,9kwh

2T%=60,5%

koszt=1242zł

 

2T% z licznika głównego=53%

 

a tak apropo uwzględniłeś podwyżkę od 1 stycznia ?

i jak wychodzi cię kWh w taniej i drogiej taryfie?

u mnie było 0.27 i 0.58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.03.2010 założyłem podlicznik na Nibe Fighter 1240 10 kW - dom z poddaszem użytkowym 223 m2 po podłodze ( 2 km rurek,wszędzie podłogówka ) , ściana jednowarstwowa Ytong 36,5,dach 23 cm wełny,podłoga 13 cm styro,okna - szyba 1.0.Kolektor pionowy 4x60 m.

 

Koszt za 12 miesięcy to 1962 zł CO+CWU czyli ok.163 zł średniomiesięcznie.Zużycie prądu łacznie 5521 kWh ( 4006 kWh tania taryfa i 1515 kWh droga ) czyli 73% zużycia taniej taryfy.

Temperatura w domu od 21 do 23 C.Kominek rozpalany kilka razy.

Publikuję te dane do dyskusji bo ciagle na forum pojawia się pytanie - ile kosztuje eksploatacja PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę na kompleksową instalację pompy Danfoss dhp o mocy 6kW. Czy ktoś użytkuje pompę ciepła Danfoss? Cena wydaje się nie najgorsza ale nie mam żadnego doświadczenia z pompami Danfossa i w okolicy nikt takiej pompy nie użytkuje. Będę wdzięczny za informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnego doświadczenia z pompami Danfossa i w okolicy nikt takiej pompy nie użytkuje.

Nie przejmuj się tym, Danfoss to nie firma kogucik, choć i pompy takich firm dobrze działają jeśli są dobrze zrobione, a zwykle są. W instalacji najważniejsze jest dz i gz, bo to można spieprzyć, czy zrobić za małe i cały system będzie wtedy kiepsko działać. Twoja pc nie będzie pierwszą na linii produkcyjnej, więc ktoś ją już sprawdził, a gz i dz będzie robione indywidualnie, więc zapoznaj się z podstawowymi obowiązującymi zasadami przy ich konstrukcji i pilnuj wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym, Danfoss to nie firma kogucik, choć i pompy takich firm dobrze działają jeśli są dobrze zrobione, a zwykle są. W instalacji najważniejsze jest dz i gz, bo to można spieprzyć, czy zrobić za małe i cały system będzie wtedy kiepsko działać. Twoja pc nie będzie pierwszą na linii produkcyjnej, więc ktoś ją już sprawdził, a gz i dz będzie robione indywidualnie, więc zapoznaj się z podstawowymi obowiązującymi zasadami przy ich konstrukcji i pilnuj wykonawców.

 

Dzięki za wskazówki, będziemy jeszcze oglądać dom z zainstalowaną przez firmę od tej wyceny pompą. Ta sama firma ma też zrobić podłogówkę i kolektor poziomy, nie będzie więc spychania winy na kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę na kompleksową instalację pompy Danfoss dhp o mocy 6kW. Czy ktoś użytkuje pompę ciepła Danfoss? Cena wydaje się nie najgorsza ale nie mam żadnego doświadczenia z pompami Danfossa i w okolicy nikt takiej pompy nie użytkuje. Będę wdzięczny za informacje.

 

Użytkuję DHP-C 8kW od 2 lat i można się doczepić do sterownika (nie da się ustawić pracy w określonych godzinach, aby optymalnie wykorzystać 2 taryfę, bez użycia zewnętrznego sterownika np Danfossa CF2) oraz instrukcji która jest bardzo lakoniczna i w każdym przypadku odsyła do instalatora. W firmie są inne osoby od tych sterowania podłogówką i pompy więc samemu trzeba poświęcić mnóstwo czasu aby ogarnąć ten temat jak i ograniczyć załączanie się sprężarki (w okresach +5 - -5 miałem takich załączeń powyżej 20 wg ustawień fabrycznych załączenie na 30min, stop15-30 i znowu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G11 miałem 45gr - produkt z gwarancją ceny, tzn miałem takie ceny w zeszłym roku - teraz są wyższe...ale do końca listopada będę płacić wg tych stawek....

Vattenfall

 

uważam, że każdy inny koszt nie wyliczony prawidłowo z faktury wprowadza w błąd, wg moich faktur za lata 2006/2010 koszt kWh był następujący

http://img850.imageshack.us/img850/5025/capture.jpg

jak widać w 2010 zapłaciłem o 41,46% drożej niż w 2006, tylko kwota z faktury podzielona przez zużyte kWh (nie prognoza, ale za okres rozliczeniowy) określa RZECZYWISTĄ CENĘ 1KWH - i nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skan mi nie potrzebny, ale dostawcy energii nie różnicują tak swoich odbiorców, że w tej samej taryfie jeden płaci 54gr/kWh, drugi tylko 45, aż takich różnic w ubiegłym roku nie było. Wg aktualnego kalkulatora

http://www.eprad.pl/01,04/policz

każdy odbiorca w G11 płaci ponad 50gr/kWh

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co się wysilać i tyle wklepywać, kiedy wystarczy jedynie kwotę zapłaconą na fakturze podzielić przez ilość zużytych kWh - ta i tylko ta jest rzeczywiście zapłaconą kwotą w rachunkach, jest prosta do wyliczenia, jak również nie wprowadza nikogo w błąd, już dożo więcej mówią zużyte kWh, ale niektórzy wolą podać jedynie koszt wyliczony wg własnych zasad - tylko w jakim celu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie liczenia wg taryfy G12 już pisałem wielokrotnie, każdy się zachwyca ceną nocną, ale o haraczu płaconym w cenie dziennej w stos do G11 to już nie wspomina - jaki on jest to łatwo się przekonać w w/w kalkulatorze wystarczy wstawić zużycie w dziennej 100% - wówczas jak na dłoni widać ten haracz - polecam ku uwadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie liczenia wg taryfy G12 już pisałem wielokrotnie, każdy się zachwyca ceną nocną, ale o haraczu płaconym w cenie dziennej w stos do G11 to już nie wspomina - jaki on jest to łatwo się przekonać w w/w kalkulatorze wystarczy wstawić zużycie w dziennej 100% - wówczas jak na dłoni widać ten haracz - polecam ku uwadze.

 

Ale my doskonale o tym wiemy, z tym że jak się okazuje to nawet latem gdy PC nie pracuje prawie wcale 1kWh wychodzi mi o około 20% taniej niż w G11. Zimą jest jeszcze lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz kalkulator co pokaże ci ceny z zeszłego roku, to będziemy mogli wrócić do dyskusji....

EOT

Sęk w tym,że kbab właśnie podał ceny z zeszłego roku :) Ta strona nie jest raczej zaktualizowana

płaciłem 0,25 PLN brutto za kWh w taniej ,składało sie na to:

- składnik zmiennej stawki sieciowej 0,065 PLN brutto

-stawka opłaty systemowej 0,009 PLN brutto

-opłata za energię 0,176 PLN

 

Powyższe razem 0,25 PLN

Teraz płace 0,271 PLN w G12 za kWh w taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...