Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

......przepraszam, że wtrącę dwa słowa jeśli chodzi o opłacalność (bądź nieopłacalność) taniej taryfy... dla mnie sprawa wyliczanek jest oczywista... jeżeli kwota do zapłaty za zużycie jest mniejsza przy dwu taryfach niż wyniosła by przy zużyciu tej samej liczby kWh w jednej taryfie to znaczy, że dwie taryfy się opłacają.... i po co tu dorabiać jakieś ideologie, wyliczać średnie, wymyślać wzory matematyczne, skoro najważniejsze jest ile ubywa z kieszeni....

jak ktoś już tą taryfę ma to też oczywistym jest, że stara się zwiększyć zużycie w taniej jeśli się da i wcale nie oznacza to, że jest niewolnikiem tanich godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznie wtedy grzać :)

 

W każdym razie to jedyny ratunek

 

Aaaa wiecie, ze z tym granulatem, to by może nie było takie złe...... i ocieplenie na poddaszu też...

Macie jakiś pomysł jaki granulat i skąd wziąć?

To by było optymalne, bo w razie Niemca można granulat odessać i komin jak nowy. :)

Tylko coś raczej chyba drobnego niż grubego, żeby wypełniło szczelniej.....

 

Dzięki za pomysła.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę namieszam wtrącając się do wątku ale chyba rozumiem o co wam chodzi.

Niepodważalną racją jest że mając PC opłaca się mieć taryfę G12 i tu nie ma dyskusji.

Natomiast w pozostałych przypadkach ( innym ludziom) używanie tary G12 już nie do końca tak się opłaci. Rachunki będą wyższe niż przy G11.

Wykorzystanie w życiu codziennym (pomijam PC) taryfy 50% na 50% jest raczej mało realne. Zobaczcie po godz 22 w ilu mieszkaniach gaśnie światło. Ja bym tu proporcje odwrócił 80% w drogiej 20% w taniej ( pralka i zmywarka ).Wtedy średni koszt prądu zużyty na dom kosztuje ok 0,60zł. I wydaje mi się że koledze kbab chodzi o to że jeśli dom zużywa powiedzmy 400 kwh miesięcznie ( poza PC) to do kosztów PC powinniśmy dodać różnice tych 3 groszy co przepłaciliśmy na liczniku 2 taryfowym tj 400kwh*0,03zł=12zł.

Taka pierdółka a tyle o nią szumu.

Tak czy siak ja na C11 za grudzień i styczeń zapłaciłem 1600 zł i zaraz lecę załatwiać sprawy meldunkowe żeby przejść na G12 szacunkowo mój rachunek powinien spaść co najmniej o połowę.

Podłoga 100% 220 m2. Nie mam jeszcze drzwi wew.

I jeszcze jedna cenna uwaga. Zeby zrezygnować z taryfy budowlanej nie trzeba mieć odbioru domu wystarczy się tam zameldować i napisać oświadczenie że prąd będzie szedł na cele mieszkaniowe. Mnie brak tej wiedzy sporo kosztował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Kurm28, jak nie masz to zrób drzwiczki rewizyjne na poddaszu i zablokuj tam komin kawałkiem styro i dodatkowo ociepl go na poddaszu (zlikwiduj mostek)

re łos G12 jest dla każdego opłacalna, jeśli w dziennej wykorzystuje do 60%, ale dostęp do niej tylko powyżej 3000kWh zużycia rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie w życiu codziennym (pomijam PC) taryfy 50% na 50% jest raczej mało realne.

 

Też tak myślałem. Ale okazuje się, że wystarczy 1/3 prądu zużyć w taniej taryfie, żeby już zaczynało się opłacać. W praktyce zawsze jest to nieco więcej. No chyba, że ktoś prowadzi zupełnie nietypowy tryb życia.

 

G12 jest dla każdego opłacalna, jeśli w dziennej wykorzystuje do 60%, ale dostęp do niej tylko powyżej 3000kWh zużycia rocznie.

 

Dziwne. Ja do tej pory miałem bardzo marne zużycie, a bez problemu zmieniłem na G12 i nikt się nie spytał, czy zużyję więcej, a z historii miałem grubo poniżej 3000 kWh/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Kurm28, jak nie masz to zrób drzwiczki rewizyjne na poddaszu i zablokuj tam komin kawałkiem styro i dodatkowo ociepl go na poddaszu (zlikwiduj mostek)...

 

też dobry pomysł.....od tego zacznę chyba, bo mimo wszystko łatwiej bedzie niż znaleźć granulat.

i taniej....

chociaz jak nie zabangla to granulat trzeba bedzie poszukać.:(

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

I jeszcze jedna cenna uwaga. Zeby zrezygnować z taryfy budowlanej nie trzeba mieć odbioru domu wystarczy się tam zameldować i napisać oświadczenie że prąd będzie szedł na cele mieszkaniowe. Mnie brak tej wiedzy sporo kosztował.

Pozdrawiam

 

a to można sie zameldować w domu bez odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Alledrogo granulat styropian - groszowe sprawy (ty;lko pewnie transport by był drogi).

myślę, że by się nadało....

 

Taki granulat samemu sobie zrobisz za darmo. Poczekaj aż będą ocieplać domy to odpady chętnie ci dadzą a do zrobienia granulatu wystarczy wiadro, wiertarka i wiertło do wiercenia gniazd na puszki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki granulat samemu sobie zrobisz za darmo. Poczekaj aż będą ocieplać domy to odpady chętnie ci dadzą a do zrobienia granulatu wystarczy wiadro, wiertarka i wiertło do wiercenia gniazd na puszki;)

 

Mam lepszy patent :) znaczy szybszy i bardziej wydajny. Otóż w moim domu mam ściankę kolankową cofnięta do środka budynku i powstała tam pustkę powietrza zamierzam wypełnić właśnie zmielonym styro. Pożyczyłem od kolegi rębak do gałęzi. Taki naprawdę nie wielki dla ogrodnika raczej nie dla drwala. I pięknie mieli styropian. Mało tego założyłem mu taki 2 metrowy rękaw i od razu wdmuchuje mi ten styropian w tę pustkę. Już sprawdziłem że to działa i czekam do wiosny aż się ociepli, a wtedy do mielenia pełna parą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to można sie zameldować w domu bez odbioru?

Bez problemu musisz mieć tylko nadany numer domu a to też robi się bez odbioru.

A wracając jeszcze do zmiany taryfy bez odbioru to jestem pierwszym w moim mieście, no i w jednym urzędzie są różne opinie zależnie od pokoju do którego się wejdzie.

Na szczęście pukałem wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy patent :) znaczy szybszy i bardziej wydajny. Otóż w moim domu mam ściankę kolankową cofnięta do środka budynku i powstała tam pustkę powietrza zamierzam wypełnić właśnie zmielonym styro. Pożyczyłem od kolegi rębak do gałęzi. Taki naprawdę nie wielki dla ogrodnika raczej nie dla drwala. I pięknie mieli styropian. Mało tego założyłem mu taki 2 metrowy rękaw i od razu wdmuchuje mi ten styropian w tę pustkę. Już sprawdziłem że to działa i czekam do wiosny aż się ociepli, a wtedy do mielenia pełna parą :)

 

Nie każdy ma do tego dostęp a kosztuje nie mało. Wiertarkę i wiadro ma prawie każdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie szuka opinii tych którzy je posiadają od 5 czy 10 lat - ich zdanie może być bardziej wartościowe. Natomiast nakłanianie kogoś do rezygnacji z kominów (zwłaszcza, że propozycje takie składają ci co je mają) to trochę przesada, Takie systemy to "nowa technologia" nikt w takich warunkach nie przebywał kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, zatem opinie na ten temat są aż nadto przedwczesne, bo nawet jeśli obniżymy koszt inwestycji, czy potem eksploatacji to nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć utraty zdrowia żyjąc w takich warunkach.

 

Po pierwsze ci, co mają PC już jakiś czas (parę latek), zapomnieli o sprawie. O czym mają pisać, czym się chwalić ? Działa i już. Nie wyobrażam sobie śledzenia tematu przez 2-3-4 lata. Teraz mnie to interesuje, bo zdobywam wiedzę, wybieram rodzaj systemu, itp. Jak wybuduję dom i wystartuję C.O. to po roku też pewnie nie będzie mnie to interesowało i zajmę się innymi wątkami na FM, np. jakie kwiatki sadzić w ogródku :)

Po drugie - do rezygnacji z kominów nakłaniają Ci, co je mają, bo wiedzą, że te kominy do niczego nie są im potrzebne, a tylko powodują ucieczkę ciepła z domu i oskubały ich nieco z kasy podczas budowy. To tak jak ze mną - odradzam ekogroszek, bo go mam :)

Po trzecie - z tą utratą zdrowia to trochę popłynąłeś :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...