Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez problemu musisz mieć tylko nadany numer domu a to też robi się bez odbioru.

A wracając jeszcze do zmiany taryfy bez odbioru to jestem pierwszym w moim mieście, no i w jednym urzędzie są różne opinie zależnie od pokoju do którego się wejdzie.

Na szczęście pukałem wszędzie ;)

To u mnie bylo tak że nie mogłem się zameldować mimo że miałem nr budynku dopóki nie miałem odbioru - w meldunkowym pytali o odbiór, za to na taryfę G11 mogłem przejść bez meldunku i bez odbioru, wystarczyło jedno pismo i dostałem G11 ale to było 4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo wklepałem piec kaflowy - szok - na jakiego klienta liczy sprzedawca pieca za 95tys zł? Ofert na piece po kilkanaście czy kilkadziesiąt tys jest sporo - czy nabywca takiego myśli o zatkaniu komina? Coś w tym systemie ogrzewania jest, paliłem w takich piecach kilkanaście lat, teraz mi tego brakuje - może stąd ten sentyment do palenia w kominku, jak sobie przypominam udręki z paleniem w piecu kaflowym to teraz doceniam ciepło z takiego systemu, było po prostu inne. Tak mnie naszło, bo ktoś wcześniej krytykował piece kaflowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adigg

 

Te stawki to jakby lekko obok tematu, ale tutaj u Ciebie obecna G12 wychodzi II- 0,2957 PLN, I - 0,558PLN Natomiast stawka za G11 jest nieaktualna i wynosi 0,449PLN.Dziś aktualną ma 1igor1 :)

I zdaje się,że gwarancję ceny masz tylko na energię,nie dotyczy to drugiego składnika zm.stawki sieciowej oraz stawki jakościowej( tu akurat inplus).

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki granulat samemu sobie zrobisz za darmo. Poczekaj aż będą ocieplać domy to odpady chętnie ci dadzą a do zrobienia granulatu wystarczy wiadro, wiertarka i wiertło do wiercenia gniazd na puszki;)

 

niby brzmi prosto, ale:

- gdzie znaleźć tyle styropianu?

- trzeba relatywnie długo czekać, żeby uzbierać wymaganą ilość styro (w sumie nie bardzo wiem ile tego potrzebuje - muszę jakos tę objętość policzyć, tylko wymiarów nie mem ;)) ) i sie trochę najeździć (a jak znam życie, to zaraz i tak połowa powie, ze może sprzedać,ale dać to nie ;)))) )

 

Wydaje mi się, że sprawniej i pewnie niewiele drożej wyjdzie kupić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit74 - ale mam fakture na G11 z mieszkania które wynajmuję i tam mam takie same stawki jak tutaj na G11 - tam też mam gwarancję ceny...fakturę mam z lutego..może 1igor1 nie ma gwarancji ceny lub dostał gwarancję ceny już po podwyżkach....

Mam też taryfę komfort online. w tej chwili mam wystawione rachunki prognozowane i tam mam tak 2772kw/h i f-ra wystawiona na kwotę1491zł prognozowane, ale ta kwota odpowiada 2772 kw/h czyli 1 kw/h wychodzi 0,537zł na rok 2011 za 2010 wyszło 0,51, więc nie wiem jak ty to liczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit74 - ale mam fakture na G11 z mieszkania które wynajmuję i tam mam takie same stawki jak tutaj na G11 - tam też mam gwarancję ceny...fakturę mam z lutego..może 1igor1 nie ma gwarancji ceny lub dostał gwarancję ceny już po podwyżkach....

 

Ok.Z wklejonej faktury widzę tylko G11 z Vatem 22% i do 31/12/10 ,nie widać co w tym roku....

Wprawdzie to zmiany kosmetyczne w G12 ale są , tylko składnik energii elektrycznej jest stały 0,2979PLN w I i 0,2085 PLN w II,reszta uległa bardzo małej zmianie.Inaczej: płaciłeś 0,54PLN w I i 0,2910 PLN w II za kWh ,oczywiście Vat też się zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj tą 1 strone, bo z tej nic nie wynika, daj tą gdzie masz kwotę i ilość zużytych kw/h

u mnie stawki sa jeszcze mniejsze niż u ciebie, więc raczej coś źle liczysz

u mnie np, energią kosztuje 0,2533 za kw/h a u ciebie 0,2550 i inne stawki tez mam mniejsze niż ty

chyba że Vattenfall coś .....

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że lubicie sobie proste sprawy mocno komplikować, dostawca energii może dostarczyć o wiele więcej tematów do dyskusji, wystarczy że wprowadzi jakieś "nowe korzystne" taryfy, i zamiast kilkunastu pozycji na fakturze wstawi kilkadziesiąt - to dopiero będzie temat. Z każdej faktury najważniejsze są tylko 2 pozycje tj zapłaciłem/zużyłem, zł/kWh, tylko przy G12 dodatkowa czynność to zsumować NT+WT. G12 ma przewagę nad G11 - można idąc na rękę dostawcy obniżyć koszt energii nawet o kilkadziesiąt %. W Holandii oświetlają autostrady, bo mają "wyjątkową okazję" zrobić coś z prądem, który żeby nie to oświetlenie zmarnowałby się. Czy energia będzie ciągle drożeć - nie musi - społeczeństwa zwykle tylko do pewnego pułapu akceptują podwyżki cen, kiedyś zaczną je obniżać - już Pawlak coś przebąkuje na temat obniżki podatków na nośniki energii. W styczniu wkleiłem link do informacji o małych generatorach prądu testowanych we Włoszech, które wytwarzają bardzo tanio prąd z zimnej syntezy, czy się rozpowszechnią, czas pokaże.

Odszukałem link

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/301716,Wloski-domowy-reaktor-termojadrowy

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - płacisz po prawie 60gr, a podajesz 45, uważasz że ten podawany wcześniej to rzeczywisty koszt bo masz "cenę gwarantowaną"??? Z G12 też łatwo policzysz rzeczywisty koszt, czy będzie to 25 czy 27gr?? TYLKO KWOTA/KWH przy G12 zł/kWh, gdzie kWh to suma NT i WT - nie inaczej. Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już teraz rozumiem skoro "tak czy siak ponosisz" to uważasz, że do oglądania tv doliczasz ten koszt, a już do co i cwu nie - bo go wliczyłeś w tv - czy tak liczysz, dobrze zrozumiałem? To w takim razie do rozliczania kosztów w domu do różnych odbiorników energii stosujesz inną średnią? Nie gubisz się w tym. A z innej strony to licząc w ten sposób zaniżasz koszt co i cwu - wyjaśnij proszę w jakim to celu robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doliczanie kosztow stalych za prad do kosztow co czy cwu nie jest uzasadnione.

Kazdy ma koszty stale za prad, bez wzgledu na to czym grzeje dem a nikt nie dolicza tego do np. kosztow ogrzewania gazem czy ekogroszkiem a przeciez tam pracuje pompki cyrkulacyjne -na prad.

Telewizje kazdy oglada, lodowke czy pralke tez kazdy ma.

Koszty grzania "czystym" pradem czy PCi nalepiej liczyc bez kosztow stalych - te koszty ma KAZDY.

Roznica w kostach stalyc pomiedzy G11 a G12 w RWE w Warszawie wynosi 1,28 zl wiec nie ma o co kopii kruszyc :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla choćby jednej żarowki ponieść muszę:

1.STAŁĄ stawkę opłat abonamentowych,

2.stawkę opłat przesyłowych stała dla zużycia do 500kWh/rok, do 1200kWh/rok i powyżej 1200 różnica 4,16 PLN, dla G11 i G12 to samo

3.STAŁA opłata usług dystrybucji,tutaj jest składnik STAŁY oraz zmienny pomnożony przez ilość kWh w I i II taryfie

4. Cena za kWh energii pomnożona przez ilość w I i II taryfie.

Pkt 1,2 Ponosimy zawsze bo nawet w mieszkaniu limit 1200kWh na rok to abstrakcja

Pkt 3,4 zależą od ilości zużycia i tu mamy dokładne przeliczniki

 

Nie wiem czy na potrzeby co i CWU trzeba doliczać pkt 1,2.Jeżeli tak to czy nie przypadkiem w takim % jaki jest ich udział w całkowitym zużyciu energii w domu...

Ja tych pkt nie liczę bo zakładając ,że nie ma zmian cen energii przy rożnym zużyciu np: listopad a styczeń znając ilość kWh w taryfach wyliczam koszt tego zużycia bez względu na miesiąc.Udział stałych kosztów w całości jest zmienny i musiałbym sporo kombinować tylko nie wiem po co ....nie akceptuje pomysłu dzielenia faktury przez kWh w styczniu i listopadzie by wyliczyć koszt co i CWU, bo mogłoby wyjść ,że w listopadzie ogrzewanie było droższe niż w styczniu - to oczywiście przerysowanie sprawy,ale tak powstaje fałszywy obraz

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze jako koszty stałe kbab określa te elementy z faktury, które tam jako koszty stałe widnieją.

Koszt prądu zużytego na TV, pralkę itp nie sa kosztami stałymi, ponieważ sa zależne od prądożerności, użycia itd tych urządzeń, ale oczywiście nie można ich wliczać do kosztów ogrzewania.

Na fakturze są wyszczególnione koszty stałe np za przesył itd i te należało by proporcjonalnie do kosztów ogrzewania doliczyć.

Osobiście licząc koszt zużycia prądu przez PC doliczam je w całości bo stanowią relatywnie małą część kosztu, a mnie nie chce się bawić w ułamki.

 

Co zaś do samego liczenia z faktury:

Cena za jednostkę na fakturze jest stała i podana netto.

Pozostałe pozycje też sa podane i widać, gdzie należy zużycie pomnożyć a gdzie zastosować miesięcznie stała kwotę.

To pozwala doskonale policzyć sobie ponoszone koszty i nie trzeba nic kombinować z liczeniem jakichś średnich, bo to nic do sprawy nie wnosi.

Przynajmniej dla G12.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast styropianu do zasypania komina proponuję polietylen spieniony - pomielony na zrębkę (kawałki średnio 0,5cm). To taki polietylen z którego są zrobione szare otuliny do c.o. Osobiście pracuję w takiej firmie która robi taki tzw odpad. Nie żeby mi zależało bo zysk żaden ale warto brać takie rozwiązanie pod uwagę. Granulat ze styropianu to odnoszę wrażenie że znika z czasem. Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...