Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W styczniu wkleiłem link do informacji o małych generatorach prądu testowanych we Włoszech, które wytwarzają bardzo tanio prąd z zimnej syntezy, czy się rozpowszechnią, czas pokaże.

Odszukałem link

http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/301716,Wloski-domowy-reaktor-termojadrowy

Hahaha. Dobre z ta fuzja. Ale Tys jest naiwny ;-) To juz lepiej licz te swoje srednie z faktury ;-)

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja zamiast styropianu do zasypania komina proponuję polietylen spieniony - pomielony na zrębkę (kawałki średnio 0,5cm). To taki polietylen z którego są zrobione szare otuliny do c.o. Osobiście pracuję w takiej firmie która robi taki tzw odpad. Nie żeby mi zależało bo zysk żaden ale warto brać takie rozwiązanie pod uwagę. Granulat ze styropianu to odnoszę wrażenie że znika z czasem.

 

dzieki za odp.

 

a możesz podać jakieś detale, namiary czy cenę....?

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już teraz rozumiem skoro "tak czy siak ponosisz" to uważasz, że do oglądania tv doliczasz ten koszt, a już do co i cwu nie - bo go wliczyłeś w tv - czy tak liczysz, dobrze zrozumiałem? To w takim razie do rozliczania kosztów w domu do różnych odbiorników energii stosujesz inną średnią? Nie gubisz się w tym. A z innej strony to licząc w ten sposób zaniżasz koszt co i cwu - wyjaśnij proszę w jakim to celu robisz?

 

Co ma telewizor do ogrzewania? Po co i dlaczego doliczać koszty stałe z faktury do kosztu ogrzewania w domu ? Jaki w tym sens? Jak czytam te bezsensowne dyskusje to mi się nóż w kieszeni otwiera. W takim razie do ceny ekogroszku czy gazu mamy też doliczać koszt stały z faktury za energię elektryczną czy jakieś dziwne średnie liczyć ? Przecież jak zmodernizuję kotłownię (hipotetycznie), to koszt ogrzewania prądem będzie kosztował dokładnie tyle co X zł/kWh energii, czy wzrośnie koszt stały (abonamentowy) ? NIE. Mało tego - porównując koszty ogrzewania, przy PC przeważnie podajemy całe zużycie, łącznie z pompami GZ, CWU, C.CWU, bo tak jest podlicznik podłączony. Przy innych nośnikach - jedynie cenę x za kg czy za m3, prądu już skrzętnie nie wliczając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Dobre z ta fuzja. Ale Tys jest naiwny ;-) To juz lepiej licz te swoje srednie z faktury ;-)

Ja też nie wierzę w takie cuda.

Gdyby to była prawda, sprawa byłaby już mocno nagłośniona, a całe to zjawisko skrzętnie przebadane.

Potem pewnie położyłaby na tym swoje ręce armia i na następnych kilkadziesiąt lat byśmy o tym zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypij sobie każdy piwko i pomyśl - czy potrafię policzyć zużycie prądu przez jakikolwiek odbiornik (w tym również "pompki cyrkulacyjne -na prąd"), jeśli tak to czy potrafię policzyć koszt eksploatacji tego odbiornika, jeśli tak to wg jakiej ceny, czy wg taryfy 1 czy 2, doliczyć koszt stały czy nie, może tylko jego część, jeśli tak to jaką, może tylko wg wybranego składnika faktury - o tak tu sobie nawet wybiorę z jakiej pozycji, teraz dla kogo ten koszt, dla domowników, żeby mniej prądu zużywali, bo tak drogo płacę za faktury, czy dla FM żeby pokazać wszystkim jak tanio ogrzewam dom i cwu, a jako koszt dla skarbówki to po najwyższej stawce. Przy takim podejściu inaczej tego nie można nazwać jak manipulacja, prawidłowo wyliczonym kosztem jest zużycie pomnożone przez cenę (cena dla każdego odbiornika jest równa i jedna) przy czym wg G12 im większe jej zużycie w 2 t tym jest niższa, jeśli ktoś liczy inaczej to niech nie zapomina przy podawaniu "swojego" kosztu o podaniu zużycia w kWh. Z całym szacunkiem ale więcej do tego tematu nie wracam. Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę w takie cuda.

wiara i cuda to nie to forum, jest wiele wynalazków, które są blokowane przed rozpowszechnieniem - przy czym głównym zainteresowanym przed ich upublicznieniem są niestety rządy każdego państwa - wystarczy poczytać o wynalazkach z wolnej energii, głównym problemem dla w/w zainteresowanych jest niemożliwość opodatkowania tej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo wyliczonym kosztem jest zużycie pomnożone przez cenę (cena dla każdego odbiornika jest równa i jedna) przy czym wg G12 im większe jej zużycie w 2 t tym jest niższa, jeśli ktoś liczy inaczej to niech nie zapomina przy podawaniu "swojego" kosztu o podaniu zużycia w kWh. Z całym szacunkiem ale więcej do tego tematu nie wracam.

 

Dlaczego nie możesz zrozumieć jednego? To oczywista oczywistość że im większe zużycie w II tym niższa średnia za kWh ale mając podlicznik mogę tą średnią policzyć i dla PC i osobno dla reszty domu. Dla PC zazwyczaj będzie niższa a dla reszty wyższa i to jest normalne. Zsumowane te średnie dadzą średnią dla całości ale nie będzie to średnia dla pozostałej części domu!!! Gdybym wywalił PC to według ciebie która średnia dla domu będzie bliższa, twoja liczona z PC czy moja liczona bez PC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypij sobie każdy piwko i pomyśl ...

 

Myślę, że prąd w domu miałbym niezależnie od posiadania PC i opłaty stałe ponosiłbym te same, a spór o sposób wyliczanek traktuję z coraz większym niesmakiem. Chodzi o groszowe różnice. Przy takich wyliczankach możnaby raczej porównywać koszty utrzymana budynku sumując wszystkie media, podatki itd.... I też się zacietrzewić.... Ale to nie to forum.

 

Z całym szacunkiem ale więcej do tego tematu nie wracam.

 

Jak najbardziej pochwalam.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o groszowe różnice. :

jeśli liczysz koszt po 45gr/kWh zamiast po 60 - to rzeczywiście tylko grosze, ale zafałszują wynik o 1/3, Liwko podał koszt w wys 1300zł, wyliczony z średniej wyniósł 1489,12zł to już nie są grosze, różnica 15%, ale każdy liczy jak potrafi, najdokładniej liczy się w skarbówce, tam nie ma takiej dowolności, za groszowe różnice są sankcje - dla nich warto umieć liczyć prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypij sobie każdy piwko i pomyśl - czy potrafię policzyć zużycie prądu przez jakikolwiek odbiornik (w tym również "pompki cyrkulacyjne -na prąd"), jeśli tak to czy potrafię policzyć koszt eksploatacji tego odbiornika,
Oczywiscie ze potrafisz. Zainstaluj sobie podlicznik 2-taryfowy. nie trzeba bedzie liczyc. Wystaczy przeczytac z wyswietlacza.

 

teraz dla kogo ten koszt, dla domowników, żeby mniej prądu zużywali, bo tak drogo płacę za faktury, czy dla FM żeby pokazać wszystkim jak tanio ogrzewam dom i cwu.
Tu Cie boli!!

 

Przy takim podejściu inaczej tego nie można nazwać jak manipulacja, prawidłowo wyliczonym kosztem jest zużycie pomnożone przez cenę (cena dla każdego odbiornika jest równa i jedna) przy czym wg G12 im większe jej zużycie w 2 t tym jest niższa, jeśli ktoś liczy inaczej to niech nie zapomina przy podawaniu "swojego" kosztu o podaniu zużycia w kWh.

Manipulacja jest liczenie takie jak Ty piszesz. Kazde urzadzenie w domu w inny sposob pracuje w 1 i 2 tarfie. Liczenie sredniej ze wszystkich urzadzen jest manipulacja wlasnie. Zeby to byl prawidlowy wynik, to kazde urzadzenie powinno miec 2-taryfowy podlicznik.

W praktyce tylko PC maja takie podliczniki. Nikt nie zrobi podlicznika do lodowki. Chyba ze pasjnat jakis. W praktyce masz zuzycie odczytane z licznikow dla PC i dla calej reszty. Co w tym zlego. I prosze nie czepiaj sie tych kosztow stalych, ktroe sa jak kilkanascie zlotych do kilkuset.

 

Juz Ci kiedys pisalem, ale nie odpowiedziales. Przy Twoim liczeniu, uzytkowanie tego samego TV w identycznych godzinach zima (chodzi PC) i latem kosztuje roznie. A jest to wierutna bzdura. TV mnie kosztuje tyle ile zuzyje pradu w 1 i 2 taryfie, bez wzgledu na to, ile w tym samym czasie chodzi PC. To ze nie umiesz zmierzyc ile TV zuzywa w 1 i 2 to inna sprawa. Dla PC majac podlicznik, mozna to latwo ustalic, wiec co w tym zlego?

 

Z całym szacunkiem ale więcej do tego tematu nie wracam.

Trzymam za slowo :p ;-)

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąłeś mi to z gardła,m a dokładniej wystukałeś z kalwiatury.

 

Panowi ja się tu chcę douczyć o PC, poznać odczucia użytkowników, i dobre rozwiązania przy PC i te złe, żeby się poczuć na błędach innych a nie swoich. Tymczasem tylko cena prądu. Pan kbab już mnie tak w cenach prądu wyedukował, że do jego liczenia przy planowaniu PC mi wystarczy wiedzy (nie piszę tego złośliwie).

 

A co do relacji najbardziej ostatnio zażartej ceny prądu, G11 a G12, koszt inwestycji to każdy musi sobie policzyć sam czy mu się opłaca dać 10 tys na system elektryczny czy 36 tys na PC p/w. Skoro ja liczę, że na prąd CO i CWU w sezonie wydam 2 tys z PC to przy prądzie to będzie x COP (liczony oszczędnie 2,7) jakieś 5400 zł. Oszczędzam 3400 zł, wydaję na start o 26 tys więcej, czyli zakładając wzrost cen prądu jak w ostatnich latach to mi się PC wyzeruje za 6 lat.

A to ile pójdzie w g11 a g12 to zakładam, że może to być na poziomie bardzo zbliżonym PC i elektryki. Ocieplenia domu podobne (nawet więcej bym dał przy elektryce). Z resztą ja z planowaną kuchnią na prąd i pracą kobiety zawodowo w domu to może i przy g11 zostanę.

 

i jak pięknie pominąłem temat inwestycji w podłogówkę :) Więc wróćmy do PC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...