Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty chyba nie doczytałeś,nie porównuję nic,po prostu w obecnym domu grzejąc PCi płacisz 1600zł,grzejąc prądem bez inwestycji płaciłbyś 4800zł.Różnica 3200zł i tyle.

 

 

Nie jestem pewien czy nie powinienes policzyc troszke inaczej, tj.:

1 600 + (2,5 x 1 400) = 5 600 [zl]

Bardziej realne koszty Ci wyjda niz te zanizone :)

1kWh placisz a 2,5 kWh dostajesz z gruntu (policz je jakbys mial za nie tez zaplacic) to powinno wyjsc jak powyzej -w uproszczeniu lekkim bo zuzycie jest raczej dynamiczne.moze w waskim zakresie ale jednak.

 

Rozumiem ze w tych 1 600zl jest co i cwu za caly rok kalendarzowy.

Palacy "kopciuchami" powinni doliczyc ewentualne koszty grzania cwu latem w bojlerach itp.

 

Pzdr.

Edytowane przez piwopijca
Zalozylem najnizsze jak dotad cop dla co+cwu wg swojej PCi, tj 3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Liwko, masz tego pecha, że i ja ten wątek podglądam (a i od pokrewnych nie stronię).

 

Pokaż mi więc wycenę dokonaną przez firmę, umieszczoną przez któregoś z użytkowników forum w tym wątku (lub pokrewnym), która nie jest według Ciebie droga.

Tylko proszę o wycenę FIRMY - bez wycieczek, że sam sobie zrobisz podłogówkę, rozłożysz dolne źródło i kupisz PC Ecopolu czy Ecopower.

Całościową wycenę FIRMY. I nie pisz proszę, że to tylko wyceny i trzeba negocjować.

 

Bardzo proszę....

 

Czy ja mam pecha? Raczej nie:)

Po co mam szukać tych wycen, w jakim celu?

To do czego się odniosłeś to moje zdanie na temat łączenia systemów i zdania nie zmienię. Często zwyczajnie inwestycyjnie wychodzą drożej niż PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie doczytałeś,nie porównuję nic,po prostu w obecnym domu grzejąc PCi płacisz 1600zł,grzejąc prądem bez inwestycji płaciłbyś 4800zł.Różnica 3200zł i tyle.

 

13 lat piszesz. inwestycja w piec i kable to 10 tyś. Inwestycja w materiały do ogrzewania podłogowego to 3-4tyś. Zbiornik CWU dodam 500zł bo powinien być przy PC większy. PC mnie kosztowało 10tyś i odwierty 10. Kotłownia 4. Liczę same materiały, choć odwierty robiła firma.

28,5tyś-10tyś=18,5

Mi wychodzi niecałe 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba naleze do tych rozrzutnych bo sredni koszt wyszedl mi za calosc co -kompletna instalacje ok. 65 000zl.

65 000 - 10 000 = 55 000 zl -roznica spora.

Rachunki mam ok. 1 600 zl/rok a mialbym przy "czystym" pradzie 2,5 razy wieksze, tj. o 4 000 zl wyzsze.

Zwrot liczony w ten sposob nastapi jeszcze za mojego zycia, wg statystyk :)

55 000 / 4 000 = 13, 75 roku.

No, ale dodam tylko, ze przy instalacji nic nie robilem sam -wszystko robila firma. Nie wiem jak koszty przy elektrycznym ogrzewaniu, czy sa podane z wlasna robocizna czy wykonane przez firme.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zdrowotnie, cz sa jakies przeciwskazania przy zuywaniu mat elektrycznych np. dla "sercowych" z zastawka lub rozrusznikiem.

Moja sasiadka powiedziala kiedys, ze nie moze miec plyty grzejnej elektrycznej w kuchni wlasnie z tego powodu -to ja pytam czy owe maty nie sa jakas przeszkoda?

Czy nalezy powaznie brac taki argument pod uwage?

Wiem ze byly stereotypy odnosnie wodnego podlogowego, ale to jednak inna juz kwestia ...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie do mnie.

Ale myślę o tym.

Zamiast 6000 kWh na CO i 1000 kWh na CWU, byłoby odpowiednio 1500 i 330 kWh (bo widzę, że liczymy COP 4 dla ogrzewania, jednak dla CWU stawiam na 3).

Zamiast 2100 zł. byłoby 550 zł.

Zamiast 16.000 zł. byłoby 45.000 zł.

29.000 / 1550 zł. = prawie 19 lat (statystycznie też winienem żyć, ale czy będę pamiętał po co się budowałem ??.........)

 

pzdr

 

Doliczałeś do tych kWh drewno?

Idąc dalej z ocieplaniem ta granica się jeszcze bardziej wydłuży jednak to też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zdrowotnie, cz sa jakies przeciwskazania przy zuywaniu mat elektrycznych np. dla "sercowych" z zastawka lub rozrusznikiem.

Moja sasiadka powiedziala kiedys, ze nie moze miec plyty grzejnej elektrycznej w kuchni wlasnie z tego powodu....

 

Chyba tylko wprzypadku indukcyjnej. Inaczej nie mogłaby też prasować. Ale czy ktoś potrafi znaleźć miejsce uskodzenia kabelka w przypadku awarii, czy trzeba zrywać całą podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk - Ty masz chyba blisko do Pucka. Jezeli rzeczywiscie przy -15 COP wynosi 2 to ma to chyba szanse ogrzac niewielki dom.

Gdyby Ci sie chcialo to sprawdzic bylbym bardzo wdzieczny:-)

Pozdrawiam.

Ja bym takiej wiary nie pokładał w to co pisze ten akurat sprzedawca.

Podaje że to PCi Panasonic, a tym czasem Panasonica jest tylko sprężarka.

Pompa jest raczej No Name, a na plus można mu dopisać tylko to, że sprzedaje ją dojść tanio w stosunku do innych oferentów

http://keno-energy.istore.pl/pl/powietrzna-pompa-ciepla-kd20-z-sprezarka-panasonic-7-kw.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takiej wiary nie pokładał w to co pisze ten akurat sprzedawca.

Podaje że to PCi Panasonic, a tym czasem Panasonica jest tylko sprężarka.

Pompa jest raczej No Name, a na plus można mu dopisać tylko to, że sprzedaje ją dojść tanio w stosunku do innych oferentów

http://keno-energy.istore.pl/pl/powietrzna-pompa-ciepla-kd20-z-sprezarka-panasonic-7-kw.html

 

Pozdrawiam

Tez mi sie wydaje, ze to zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe;-) Pobiera 1,8 kW wiec przy COP = 2 grzalaby z moca 3,6 kW co przy domach o malym zapotrzebowaniu na cieplo byloby calkiem OK.

Nawet jezeli trzeba samodzielnie rozwiazac problem odszraniania to przy tej cenie i tak warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, zapominasz o różnicy w kosztach jakie ty musisz dodatkowo ponieść w ocieplenie, bo Liwko(o ile dobrze pamiętam ma dom 9-10 litrowy) ma dom trochę inaczej docieplony a ty celujesz w 5 litrowy. Dolicz to do kosztów ogólnych...wtedy rachunek wyjdzie trochę inaczej. Skoro wszystko liczymy, to wszystko...a COP=3 też trochę zaniżasz IMHO

 

Napiszcie proszę o co chodzi z tymi "litrami" ? Jak to cię ma do OZC ? Jakiś przelicznik dacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się z tym spotkałem, iż jest to ilość litrów oleju opałowego potrzebna do ogrzania metra kwadratowego domu w skali roku.

Dla przykładu:

1kWh = 3,6MJ

Wartość opałowa ok 42MJ/kg

Gęstość oleju to ok 0,83g/cm3 czyli 0,83kg/dm3

Zatem wartość opałowa litra to 34,86MJ tj 9,61kWh.

Dom pięciolitrowy to taki który zużyje 9,61x5=48,05kWh na metr kwadratowy.

 

Dla domu np 120m2 wyjdzie 600l opałowego czyli zapotrzebowanie energetyczne 5766kWh.

/porównianie/ Dla gazu 27MJ/m3 przy sprawności pieca 95% i cenie 1,6zł/m3 wyjdzie ok 1290zł za roczne ogrzewanie. Czyli dom całkiem sympatyczny.

 

Jeżeli coś nie tak policzyłem to proszę o korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octopus pisze u siebie na stronie: "Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie systemu (rurek ogrzewania podłogowego) na warstwie chudego podkładu betonowego - bez poziomej izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie jak i te pokazane powyżej umożliwia nam wykorzystanie 8oC, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu. Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić." Jak widzicie proponuję nie kłaść styro pod posadzkę na gruncie (!?). Może to trochę nie na temat w wątku, ale zaciekawiło mnie to co goście z Octopusa napisali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octopus pisze u siebie na stronie: "Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie systemu (rurek ogrzewania podłogowego) na warstwie chudego podkładu betonowego - bez poziomej izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie jak i te pokazane powyżej umożliwia nam wykorzystanie 8oC, które otrzymujemy w "prezencie" od natury, a które ciągle emituje z gruntu. Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić." Jak widzicie proponuję nie kłaść styro pod posadzkę na gruncie (!?). Może to trochę nie na temat w wątku, ale zaciekawiło mnie to co goście z Octopusa napisali.

 

W nieocieplanym garażu jak najbardziej ale w domu wolę ogrzewać dom a nie grunt. Grunt będzie to ciepło odbierał i schładzał. Dla mnie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...