Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czerpnie należy umieścić jak najdalej od takich niespodzianek. Filtry sprawy nie załatwią. Raz rozpaliłem ognisko blisko czerpni i zapomniałem wyłączyć WM, po kilku minutach w domu było czuć dym.

 

Oj, bardzo mnie tym zalamales... U nas wszyscy sasiedzi potwornie kopca i 'zasysa' nam te smrody do domu... Bylam przekonana, ze filtry zalatwia sprawe... Teraz wylaczamy WM, ale to nie jest wyjscie. A niech to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo mnie tym zalamales... U nas wszyscy sasiedzi potwornie kopca i 'zasysa' nam te smrody do domu... Bylam przekonana, ze filtry zalatwia sprawe... Teraz wylaczamy WM, ale to nie jest wyjscie. A niech to...

 

Dlatego szlag mnie trafia jak widzę kolejny budujący się dom z kominem. Te stare idzie jeszcze zrozumieć ale nowe? XXI wiek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo mnie tym zalamales... U nas wszyscy sasiedzi potwornie kopca i 'zasysa' nam te smrody do domu... Bylam przekonana, ze filtry zalatwia sprawe... Teraz wylaczamy WM, ale to nie jest wyjscie. A niech to...

Filtry załatwią sprawę. Tylko muszą to być odpowiednie filtry.

Zobacz np. tutaj : http://www.smokesolution.pl/jak-dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry załatwią sprawę. Tylko muszą to być odpowiednie filtry.

Zobacz np. tutaj : http://www.smokesolution.pl/jak-dziala .

 

W sumie piszemy nie w temacie ale jak o pompach nie ma co pisać to możemy o wentylacji:)

Ciekawe jakie opory są przy takich filtrach i czy są wersje dla wentylacji domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie opory są przy takich filtrach i czy są wersje dla wentylacji domowych.

Opory nie mogą być zbyt wielkie, jeżeli taka kabina potrzebuje :

# Oczyszczanie 400 m3 powietrza/h: 90 W

# Oczyszczanie 600 m3 powietrza/h: 135 W

Przy 100m3/h powinna sobie z tym poradzić typowa centrala wentylacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka instalacja się ma do sytuacji gdy sąsiedzi palą śmieciuchami. Należy ją wyłączać czy są jakieś filtry ?

Wentylacja grawitacyjna działa najlepiej zimą i wtedy naciągnie ci i tak tego syfu wszelkimi szczelinami - nie ma wyjścia, ot pech w lokalizacji domu. W dodatku jej nie wyłączysz na czas rozpalania pieca przez sąsiada. Przy mechanicznej zawsze możesz zmniejszyć nawiew lub wyłączać w najtrudniejszych momentach, o filtrach nie wspominając. A w pozostałych porach roku to tylko radość i brak komarów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie opory są przy takich filtrach i czy są wersje dla wentylacji domowych.

Znalazłem takie cudo : http://allegro.pl/filtr-weglowy-economy-160-240m3-h-growbox-hps-i1461257476.html

Używają tego jako filtra antyodorowego przy uprawach (podobno papryczek chili, ale coś mi to dziwnie wygląda ;) ).

Myślę, w układzie wentylacji też by był skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy: czy zdecydowaliście się na pompy jedno- czy trójfazowe i dlaczego?

Planuję zamontowanie PC P-W i obecność grzałek 6 kW może "zburzyć" moje warunki przyłączenia prądu (zamówiona moc to 13 kW - przy takiej grzałce może być niewystarczająca :-( ). Zabezpieczenie 25A.

Każda uwaga będzie cenna.

Pozdrawiam,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy: czy zdecydowaliście się na pompy jedno- czy trójfazowe i dlaczego?

Planuję zamontowanie PC P-W i obecność grzałek 6 kW może "zburzyć" moje warunki przyłączenia prądu (zamówiona moc to 13 kW - przy takiej grzałce może być niewystarczająca :-( ). Zabezpieczenie 25A.

Każda uwaga będzie cenna.

Pozdrawiam,

Tom

 

mam PC P-W 11,2kW- grzalki 6kW - jednofazowa, min zabezpieczenie 32A

zalecam 3fazowa(380V) - nie jestem pewien ale 25A powinno Ci wystarczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zwiększyć zabezpieczenie i warunki przyłączenia. 13 kW może być przymało. Chyba, że instalacja już zrobiona, kable zakopane...
Kable jeszcze nie są zakopane. Instalacji jeszcze nie ma.

Jeden błąd już zrobiłem: mam komin. Kolejnych wielkich wpadek chciałbym uniknąć. Wiem, optymista ze mnie :-) .

 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i rzeczowe podpowiedzi. Jest się nad czym zastanawiać.

Pozdrawiam,

Tom

Edytowane przez Tom OP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden błąd już zrobiłem: mam komin.

Komin, oczywiście jeżeli już jest wybudowany, może przydać się na etapie suszenia budynku.

Podłączona do niego "koza" zapewnia bardzo dobre przewentylowanie budynku dostarczając sporą ilość ciepła.

Oczywiście można do tego celu wykorzystać pompę ciepła, ale często budynek jest jeszcze nie do końca zaizolowany i mamy wtedy taryfę budowlaną, więc można wykorzystać nieopatrznie wybudowany komin. Przynajmniej częściowo zwrócą się jego koszty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...