Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamiast PCi o mocy 7kW (4900zł, chociaż można ją kupić jeszcze taniej, np. http://allegro.pl/pompa-ciepla-7kw-panasonic-powietrze-woda-i1507278440.html ; przy okazji zobaczcie, kto tą pompę ciepła za taką cenę kupił - nikt inny tylko j...j ;) )

 

Pamiętam jak po jakiejś naszej kłótni na forum, wkleił sobie na dole by mi dokopać a podlizać się mpoplawowi jego cytat:

 

""...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

 

Okazuje się że życie szybko weryfikuje założenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli to oczywiście ten j-j - bo znamy tylko 1 i ostatnia literę nicka...

No chociaż jeden nie dał się nabrać ;). W końcu dzisiaj prima aprilis :).

Arturo72 z tego co pisał to zamierza podłogówkę wodną robić...ten będzie mieć już łatwiej...tylko długo czekać będzie aż ceny PC spadną do poziomu lodówki (mam na myśli taką za 1,5tys)

Arturo na pewno pójdzie na całość i będzie czekał, aż ceny spadną PCi do takiego poziomu : http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Flodowko-zamrazarka-beko-a-energy-wys-185cm-biala-i1537387845.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na etapie projektowania małego 80 - 90m2 domu. Zastanawiam się nad ogrzewaniem PC. Jaką pompę najlepiej wybrać na taki mały dom?

 

Np grzanie klimatyzatorem kanałowym .Ogrzewanie cwu tanią pompą typu split CHIGO.

Albo ogrzewanie podłogowe i pc p-w altantic Alfea 8S (z dużym zapasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pochwalę, a co. Za okres 01/10/2010 - 31/03/2011 wyszło mi 1110zl za samo ogrzewanie bez cwu. 93% w taryfie nocnej. Temperatura zimą mniej więcej dół 21-22, góra 20-21. 196m2 po połodze. Zdeydowanie najgorszy był grudzień, ciut lepszy styczeń. Jestem bardo zadowolony z wyniku, choć jest minimalnie wyzszy niz rok temu, ale cóż prąd nie chciał stanieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie.

 

Dlatego zadałem to pytanie, jak czytam każdy ma większe domy dlatego nie wiem czy się opłaca inwestować w PC przy tak małej powierzchni domu. Stąd moje pytanie.

 

Oczywiście, że się opłaca, ale w przypadku tak niedużego domu, do tego dobrze ocieplonego, wystarczy fajna pompa powietrze-woda, jak pisał hydrauli połączona z podłogówką w całym domu oraz zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową. Chyba, że fundusze nie są problemem - małą pompę glikol-woda i np. dwa odwierty, które przy małej mocy pompie nie powinny kosztować majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwxw - a ile za ten okres wyniósł cię koszt CWU ?

Trudno mi powiedzieć, bo cwu grzeję gazem - gaz miałem wcześniej i tak zostało. Na gazie też gotuję, a nie mam podlicznika ;-) Ostatni rachunek za gaz od 7II do 29III wyszedł 20m3 i zapłaciłem 50zł razem z abonamentem, ale chyba już mi zaczęły nieco pomagać solary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pytanie mam, nie dotyczy PC bezpośrednio ale zadam tutaj bo myślę że otrzymam konkretną odpowiedź :D

w każdym razie zastanawiam się czy wyłaz dachowy może być dużym mostkiem termicznym? u mnie będzie poddasze nieużywane na poczatku, ale docelowo chcemy coś tam zrobić, w każdym razie dach będzie ocieplony (wełna poziomo i w poprzek jakieś rozsądne grubości) na stropie też wełna 20cm, i ogólnie dom dobrze zaizolowany (20cm styro ściany, 15 posadzka, 20 fundament, okna < 1.0, ogrzewany PC), jak zaczęłam czytać o tym wyłazie - np fakro to one raczej nie są produkowane z myślą o izolacji termicznej, znalazłam jedne takie http://www.oknadachowe.net/sklep,7,2,257,wylazy-dachowe,roto,0.html droższe od fakro o 800 zł i teraz pytanie, czy jest sens zawracac sobie tym głowe? bo to jednak b.mały otwór jest i czy takie cos moze być znaczącym mostkiem, macie jakieś specjalne wyłazy? czy tez macie dobre okna połaciowe i wtedy nie potrzeba już wyłazu? może lepiej po prostu zrobić okno? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wyłaz na dach, ponieważ mam komin spalinowy od kominka.

 

Grzeję pierwszy sezon tj od 20 listopada 2010 pompą Thermogolv Zirius M-2 5kW 115 m2 powierzchni użytkowej (bez garażu, który nie jest ogrzewany). Dom w trakcie wykańczania, jeszcze bardzo nieszczelny tzn. prowizoryczne progi, zatkane watą wloty i wyloty powietrza od wentylacji mechanicznej, bo brak jeszcze rekuperatora, sporo wilgoci z gładzi gipsowych wykonywanych w styczniu. Regulowałam ręcznie pompę zadawaną temperaturą na podłogówkę. W zależności od potrzeb temeratura na podłogówce ustawiana była podtrzymująco 21 st ( około 14 st. w pokojach) nawet do 35 st. gdy potrzebowałam wygrzać podłogę przed położeniem kafli (temp. wewnątrz 23 st.) Zużycie na dzień 26.03.2011 to 2882 kW wraz z CWU .

Rachunku jeszcze nie płaciłam, więc nie wiem ile to uczyni.

Szczerze mówiąc liczyłam, że pobór będzie mniejszy. Serwisant uspokaja, że to tak dramatycznie w pierwszym sezonie wygląda.

Jakie macie zdanie doświadczeni użytkownicy PC?

Nie miałam dotychczas okazji podziękować osobom, które pomogły mi w decyzji o zakupie pompy. Dziekuję szczególnie HenoK, Agduś i panda.

Cały wątek ten i jeszcze inny o pompach okazał się być niezwykle pożyteczny.

Tak więc kochani piszmy szczerze, bo wiele dobra z tego płynie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...