Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też mam wyłaz na dach, ponieważ mam komin spalinowy od kominka.

Zużycie na dzień 26.03.2011 to 2882 kW wraz z CWU .

Rachunku jeszcze nie płaciłam, więc nie wiem ile to uczyni.

Szczerze mówiąc liczyłam, że pobór będzie mniejszy.

 

2882 kWh średnio po 0,4 zł/kWh to daje 1150 PLN faktycznie idzie się zastrzelić jak na pierwszy sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj,

 

mam zamiar zamontować pompę ciepła do domu 100 m2. Czy możesz podac blizsze dane na temat swojej pompy.

- jaki producent

- jakie dolne źródło

- jakie koszty zainstalowania

- jaki system ogrzewania wewnatrz domu

będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

mam zamiar zamontować pompę ciepła do domu 100 m2. Czy możesz podac blizsze dane na temat swojej pompy.

- jaki producent

- jakie dolne źródło

- jakie koszty zainstalowania

- jaki system ogrzewania wewnatrz domu

będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

pozdrawiam

 

Pompę mam firmy http://ppcpompy.eu/page15.php Zgadnij gdzie je robią?:)

Mam odwierty ale jeżeli masz miejsce zrób kolektor poziomy, wyjdzie taniej. W całym domu mam podłogówkę, a o kosztach możemy porozmawiać jak będziesz wiedział jakie DZ będziesz robił. Na poziomy kolektor "na oko" potrzebujesz około 300m2

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz.

Ciągle niestety mam wątpliwości czy na tak małą powierzchnię zamontować pompę ciepła

czy ogrzewanie elektryczne podłogowe. Instalator pompy ciepła sama pompę ciepła wycenił na ca. 10 -14 000 zł.

Oczywicie trzeba doliczyc DZ i podłogówkę.

Jaką masz pow. domu i jaki był koszt systemu grzewczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 25-26tyś powinieneś bez problemu się zamknąć, plus oczywiście podłogówka jakieś 3tyś.

Zrób przede wszystkim podłogówkę wodną a nad prądem czy PC będziesz miał czas się zastanowić. Może prąd, może PC glikolowa a może powietrzna. Przy prądzie musisz być absolutnie pewien co budujesz. Dodatkowe ocieplenie też kosztuje. Przy PC tak duża staranność nie jest już musem. Oczywiście najlepiej zrobić wszystko staranie ale ewentualne błędy zostaną nieco wybaczone;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób przede wszystkim podłogówkę wodną a nad prądem czy PC będziesz miał czas się zastanowić.

Popieram. Pod podlogowke wodna mozna podpiac wszystko - prad, dowolna PC, piec na smieci, gaz z butli. W przypadku elektrycznej jestes na nia skazany na prad az .... do zerwania podlog i wylewki. Kto to wie, ile bedzie prad kosztowal za 10 czy 15 lat. Podlogowka wodna, daje Ci wiele mozliwosci.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim:)

mam pytanie do państwa co doradzacie mi,jaki system wybrać do ogrzewania itd.

dom 146m : http://www.z500.pl ;"z29" czyli 2 piętra ocieplony 15cm styropian,oraz strop ocieplony, pustak max,podłogówka tylko łazienki i kuchnia i "sień" .

jest już w sumie komin przygotowany pod co i gaz,plus wentylacja grawitacyjna.

Ale zastanawiam się nad pompą ,jakie koszty?również bralem pod uwage tylko pompe powietrzna firmy ochsner do ogrzania wody,

i tak sobie licze :piec z podajnikiem -7000zł,gaz kondesacyjny 5000,cwu ochsner 8000.zastanawiam się nad pompą która to ogarnie wszystko i jaki koszt instalacji?dodam dom bez kominka.

oraz koszty za prąd za okres grzewczy jak sie przedstawia.

dziekuje za wszelkie pomysly i opinie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz podłogówki na grubo ponad 50% powierzchni, to z pc sobie głowy nie zawracaj.

 

Dlaczego? Ja też mam 15 cm styro i też podłogówkę tylko w kuchni, łazienkach i w przedsionku. No jeszcze kawałek przy dzwiach na taras. Przy pompie ciepła ważne jest niskotemperaturowe źródło ciepła dla domu. Ale przecież to nie tylko podłogówka. Owszem ta ma dodatkowo potężną akumulacyjność co jest w tym przypadku korzystne, choć dla niektórych nie do przyjęcia ze względu na powolne reakcje na sterowanie. Jeżeli nie ma jeszcze tynków to polecam system taki jak u mnie: podłogówka tam gdzie już jest, a na pozostałej powierzchni ogrzewanie ścienne. Odczucie ciepła bardzo przyjemne. Ciepła ściana to jak kobieta - można się do niej przytulić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Kobieta ma jednak więcej wypukłości niż gładź, nawet spartolona :D

Wedel nic nie wspomina o przewymiarowanych grzejnikach, więc de facto ciężko wyczuć czy PCi całkowicie odrzucić, czy jednak jest wstanie na niskich temperaturach pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Budujemy domek 130m i jesteśmy zdecydowani na PC. Wątek "męczę" od paru miesięcy, niestety całego nie ogarnęłam :p. Jesteśmy na etapie poszukiwania instalatorów PC w obrębie Dolnego Śląska. Rozważamy na razie dwie oferty firm instalujących PC Viessmanna oraz Nibe. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Państwa pomoc. Chętnie podzielę się proponowanym nam wycenami. W poszukiwaniach na razie ograniczamy się do firm, które instalują PC na naszych terenach, z polecenia itp. Zastanawiamy się także nad wentylacją mech. z rekuperatorem. Niby pięknie ładnie, jedno pobiera ciepło z ziemi drugie odzyskuje, ale boję się co będzie jak to wszystko zacznie ciągnąć prąd...może sobie odpuścić i skupić się tylko na PC??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...