Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

od 1.10 do dzis

temp w domu 22-21,5stC

3 osoby do cwu

rachunek za prad 2240zł :)

 

ja od 7.10.2011 mam 5270 kwh temperatura 23, 5 osób cwu, wale non stop na taryfie g11 czyli po 0,55 zł za kwh, czyli nawaliłem już 2900 zł, i do grudnia wybieram się do energetyki żeby zmienić na g12g ale mi nie po drodze chyba wygonie żonę jutro żeby to załatwiła:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja PCi zuzyla na cele co + cwu (2 os.) 3 762 kWh od 01/10/2010 - 12/05/2011 (224 dni).

Srednio 30% w I taryfie i 70% w II taryfie.

Zuzycie energii z gruntu w tym okresie wynosi 9 852 kWh.

Lacznie energii na co+cwu zuzylem (elektryczna i odnawialna) = 13 614 kWh.

Srednia temperatura w domu to 22*C.

Koszt za zuzycie mojej PCi na dzien dzisiejszy to ok. 1 480 zl.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzadam obawiam się, że aby zejść z kosztami za c.o. i c.w.u. do 2000 pln rocznie i tak musiałbyś już mieć te wszystkie rzeczy typu xps,pianki, okna :)

 

Jestem dobrej myśli. Zobacz wyniki Liwko albo Piwopijcy - w okolicach 1500 zł rocznie, a wodotrysków u siebie też nie mają typu styro grafit 25 cm i dwa metry wełny w dachu :) Po prostu porządnie ocieplone domy, ale nie przesadnie.

Za moje przyszłe około 150 m2 po podłodze (22 st.C) plus garaż leciutko dogrzewany i piwnicę ok. 15 st.C + 5 osób do CWU chciałbym się zmieścić w max. 2500 zł, a najlepiej 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dobrej myśli. Zobacz wyniki Liwko albo Piwopijcy - w okolicach 1500 zł rocznie, a wodotrysków u siebie też nie mają typu styro grafit 25 cm i dwa metry wełny w dachu :) Po prostu porządnie ocieplone domy, ale nie przesadnie.

Za moje przyszłe około 150 m2 po podłodze (22 st.C) plus garaż leciutko dogrzewany i piwnicę ok. 15 st.C + 5 osób do CWU chciałbym się zmieścić w max. 2500 zł, a najlepiej 2000.

 

Nie bądź takim pesymistą. Jak nic nie spitolisz to spokojnie zejdziesz poniżej 2000;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak pisze Liwko z pacem w d... powinieneś zejść poniżej, oczywiście jak uda ci się zrobić szybki odbiór i podpisać umowę na II taryfe, ważne tez jest pilnowanie ekip, i pozbycie się mostów termicznych takich jak posadzka pod drzwiami, pod schodami lanymi, drzwi tarasowe... Napiszcie proszę jak u was ze zużyciem prądu latem, opłaca mi się przechodzić na II taryfę latem?, czy może poczekać do końca września, trochę się boje konieczności mieszczenia się w godzinach, ze zużyciem wody, pranie, gotowanie, za bardzo spontaniczny jestem:D, teraz CWU mam ustawioną na 55C, to jeśli będę miał II taryfą to trzeba będzie grzać mocniej żeby do tej 13.00 styknęło, a na wieczór to w sumie tylko dzieci się kąpią, napiszcie jak u was z tą II taryfa jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 stopni?? Ja grzeję trzydzieści minut przed I taryfą i 30 minut po do 45oC. W pozostałym okresie do 40 co spokojnie wystarcza na kąpiel pod prysznicem.

Latem średnia dla całości domu wyszła mi 44gr, więc warto. Jedynie zmywarka i pralka programowana jest na II taryfę. Pozostałe zużycie zupełnie normalnie. Mam G12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moj wynik w postaci niecalych 7000kWh jest niezly :)

chocby ze wzgledu na to ze na poczatku sezonu nie mialem jeszcze drzwi wejsciowych (atrapa)

ocieplenie poddasza i karton gipsy kladzone do kwietnia

okna 1,1

sciana 15cm styro

poddasze 30cm - 40cm welny

posadzka 5+5 cm styro

na calosci podlogowka

170m2 + niogrzewane poddasze

1 sezon

pompa powietrze -woda 11kW

Trudno powiedzieć ile będzie w przyszłości .Pewne ,że mniej.Bo bez drzwi ,izolacji,i w czasie budowy .Kompletnie nie miarodajne i jeszcze pierwszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy co wy na to:

Wykonana z dwóch rur PE SDR13,6 fi 40mm. Grubość ścianek 3,0mm. Sonda o głębokości do 50mb. Na życzenie klienta wykonujemy sondy głębsze nawet do 150mb - wtedy cena końcowa całego wymiennika może być niższa. Uwaga! sondy głębsze niż 50mb są mniej trwałe i narażone na szybsze zużycie z uwagi na zachodzące wewnątrz niekorzystne zjawiska hydrauliczne. W przypadku sond głębszych niż 50mb dajemy gwarancję tylko 2 lata.

 

 

Ja ma zamiar 2x 100mb pradwa ze slabsze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy co wy na to:

Wykonana z dwóch rur PE SDR13,6 fi 40mm. Grubość ścianek 3,0mm. Sonda o głębokości do 50mb. Na życzenie klienta wykonujemy sondy głębsze nawet do 150mb - wtedy cena końcowa całego wymiennika może być niższa. Uwaga! sondy głębsze niż 50mb są mniej trwałe i narażone na szybsze zużycie z uwagi na zachodzące wewnątrz niekorzystne zjawiska hydrauliczne. W przypadku sond głębszych niż 50mb dajemy gwarancję tylko 2 lata.

 

 

Ja ma zamiar 2x 100mb pradwa ze slabsze???

 

ja mialem do pompy gruntowej (w koncowym efekcie zalozylem Pc P-W) na 250m2 pow uzytkowej policzone 270 mb odwiertow - 3x 90mb

wiec uwazam ze Cie sciemniaja, albo nie maja odpowiedniego sprzetu na odwierty.

 

p.s. a ktos daje dluzsza gwarancje na odwierty? czy to glebsze, czy plytsze?

to takie pytani ogolne, bo poza pompka co moze sie zepsuc lub miec wplyw na zepsucie sie glebiej wierconych i dobrze wykonanych sond?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jak u was ze zużyciem prądu latem, opłaca mi się przechodzić na II taryfę latem?, czy może poczekać do końca września, trochę się boje konieczności mieszczenia się w godzinach, ze zużyciem wody, pranie, gotowanie, za bardzo spontaniczny jestem:D,
Policz. U mnie oplaca sie miec prad II taryfowy jesli w nocnej taryfie zuzywam tylko 20-kilka procent. Wiec mi sie oplaca bez specjalnego kombinowania. CWU grzeje w taniej, non-stop chodzi wentylacja (kilkadziesiat wat), lamp UV do wody, lodowka chodzi w nocy, zmywarke bez kombinowania puszczam w nocy, itd, itp. Spokojnie wyrabiam 20% w taniej taryfie.

Po drugie. Przynajmniej w moim skorumpowanym zakladzie energetyczny to nie bylo takie proste zmienic taryfy :-) Zeby to bylo zrobione "sprawnie" trza bylo posmarowac. Jak w starych dobrych czasach. Bez smarowania, nie ma licznika na stanie i trzeba czekac 2 miesiace :-/

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zmianą operatora,sprawdzałem na eprad.pl

 

 

Na tej stronie jest porównanie cen dla klientów poprzedzielanych z urzędu.Przy próbie zmiany sprzedawcy istotna jest oferta indywidualna nigdzie nie ujęta dla każdego przypadku osobno negocjowana.Gdyby nawet Enea dała Tobie cenę jaką mam ja od nich, to przy Twoim rocznym rozłożeniu zużycia byłoby:

50% X 27 gr - 0,135PLN

50%X63 gr- 0,3165 PLN

Razem 0,4515 PLN/Kwh

 

U Ciebie średnia wychodzi 0,425 PLN

 

Warto też zerknąć jakie godz. wchodzą w grę w taryfie taniej.Bo PGE G12NN nie jest tak atrakcyjna godzinowo, a jednak u mnie wychodzi wg tej strony jako najciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taką ofertę ?

http://allegro.onet.pl/oferta-specjalna-pompa-ciepla-glikol-woda-woda13kw-i1609855903.html

Jeszcze odwierty niech spadną do 30zł/mb i luksus :)

 

"Wysoki COP powyżej 5 w W15/W40" - niezłe jaja, tylko skąd wziąć +15 st.C na wejściu, bo na pewno nie z gruntu i to w zimę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleję - obiecuję.

Miałem na oku PGE,Enea,Energa,Tauron. Energa - na stronie pisze że chwilowo oferta spoza obszaru jest niedostepna, posłałem do PGE i Enea,mam zamiar jeszcze za chwilę wysłać zapytanie do Tauron(Tauron wygląda ciekawie ze względu na większą ilość godzin w 2T, co może być ciekawe, nawet jak cena dystrybucji będzie większa...)

 

Niestety nie jest tak różowo. Powiedziałbym że jest beznadziejnie z tymi zmianami dostawcy energii. Otóż zmieniając dostawcę nie zmieniają się godziny obowiązywania taryf. Godziny pozostają takie jak u miejscowego operatora.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...