Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie w PGE zaoferowano w G12

Energia czynna:

I- 0,3010 netto,0,37023 brutto

II-0,2105 netto,0,2589 brutto

Do tego opłata za dystrybucje energi czynnej wg stawek mojego dystrybutora,sprawdziłem i mam:

I- 0,207 brutto

II- 0,077brutto

 

adiqq

Masz bardzo niską stawkę za dystrybucję

 

Zliczam razem i mam:

I- 0,5777 PLN

II - 0,3359 PLN

 

Aktualnie w Enea jest:

 

I - 0,633 PLN

II -0,,271 PLN

 

Przy moim rozłożeniu zużycia 67% w II,33% w I, jednak Enea

Edytowane przez wit74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zaprzągłem pompę do pracy.

Przy parametrach:

- dz: 7,8/3,8C

- gz: 34/21C

- Pe: 2,4 kW

- Pgz: 10,99 kW

 

Wychodzi na to, że dla +8C(dz)/+35C(gz) COP jest w okolicy 4,6. Jak ktoś ma podmokły teren to uzyskuje jeszcze lepszy COP - u mnie dz jakoś niezbyt skore do dojenia, ale i tak się kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zaprzągłem pompę do pracy.

Przy parametrach:

- dz: 7,8/3,8C

- gz: 34/21C

- Pe: 2,4 kW

- Pgz: 10,99 kW

 

Wychodzi na to, że dla +8C(dz)/+35C(gz) COP jest w okolicy 4,6. Jak ktoś ma podmokły teren to uzyskuje jeszcze lepszy COP - u mnie dz jakoś niezbyt skore do dojenia, ale i tak się kalkuluje.

 

Jak wyszło to 4,6???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę,rydzadam neguje PCi gruntową ;) Czyżby dla Ciebie jest ona za tania ? Nie będzie się czym pochwalić wśród znajomych ?

 

Neguję nie pompy (nie wiem, w którym miejscu to zauważyłeś ?), ale sprzedawcy się czepiam, bo albo się nie zna, albo na maxa naciąga parametry, podając COP i moc dla źródła +15 st.C, jednocześnie już w tytule pisząc o glikolu, a dalej - wyraźnie o tym, że gruntowa. Trochę uczciwości się spodziewam, a taka firma odpada dla mnie na starcie. Norma dla glikolu to B0/W35, czyli temp. źródełka 0 st.C i dla takich parametrów podaje się COP, natomiast dla układu woda-woda W10/W35. Znajdź mi w zimę wodę o temp. 15 st.C, chyba, że zrzut z elektrowni. Widocznie w Chinach (skąd to ustrojstwo pochodzi) jest inaczej :) Poza tym w danych technicznych jest taki bałagan, że ciężko się połapać. Jak przyjdzie do wyboru pompy, wolę zapłacić ok. 4 tys. więcej i mieć przynajmniej jako taką pewność, że mam serwis w pobliżu, a przy takiej - czekaj "60 dni", aż przypłyną w kontenerze części zamienne albo licz na złotą rączkę rodzimego chłodnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę,rydzadam neguje PCi gruntową ;) Czyżby dla Ciebie jest ona za tania ? Nie będzie się czym pochwalić wśród znajomych ?

 

A co do znajomych, to zrobię tak: kupię Ecopola lub Ecopowera, wydrukuję sobie naklejki np. Buderusa, albo Viessmann-a i zapodam na obudowę, żeby nie podpadło i jeszcze z boku przykleję cenę powiedzmy 43.000 zł, co tam, niech widzą... A, i jeszcze na moje stare Volvo przyczepie sobie znaczki Mercedesa, może się znajomi nie połapią. Jeśli faktycznie oceniasz ludzi w takich kategoriach, to gratuluję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzadam musisz to jeszcze w salonie zamontować obok tv z właściwym logiem :) inaczej nikt nie zauważy :) Z tego co zauważyłem po reakcjach oglądających to raczej patrzą z pożałowaniem na pompę ciepła, ani to wygląda ani zbytnio nie widać jak działa :( krokusy w ogrodzie robią większe wrażenie :)

Niedowiarek jak długo pracuje pompa ? pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused: Od montażu, czy w ostatnim cyklu?

 

Może i tak, i tak. Pompa zamontawana 18 stycznia br. Temperatury i moce z ostatniego postu podałem po kilkunastu minutach pracy. Przydławiłem gz, coby szybciej osiągnęło temperaturę w okolicy +35. Szkoda, że nie mam dojścia do dz o temp. +15. Skoro dla +8 COP wyszedł ponad 4,5 to ciekawe ile by było przy +15. Mogłoby się okazać, że nie ponad 5 tylko ponad 6. Pamiętam, że na dzień dobry przez krótką chwilę miałem taki!!!!!! Radość jednak trwała zbyt krótko. Takie rzeczy to tylko w Erze:cool:. Jak dz było dopiero co napełnione, a gz wychłodzone to i COP powalał na kolana:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz pomiary ? pozdr adam

 

Pomiar gz mam na ciepłomierzu ultradźwiękowym z demobilu. Cholera wie jakie toto jest dokładne, ale wyniki analizowałem swego czasu i uznałem jako wielce wiarygodne. Poza tym niesamowity komfort. Jest wszystko podane jak na talerzu. Pomiar na zasilaniu - podlicznik en.el. niestety tradycyjny - pomiar mocy wymaga mania stopera, ale spoko :). Jak się będę nudził to zapodam cęgi na kabelki i sprawdzę dodatkowo moc na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing jest wielki.

Realnie moja PCi osiagala cop dla calego systemu co + cwu (bez cyrkulacji) od 3,2 (grudzien 2010) -> 4,02 (styczen 2011).

W grudniu bawilem sie troche ustawieniami -testowalem rozne warianty i stad tak niekorzystny "wynik".

Nie wiem ile cop wychodzi dla samego co a ile dla samej cwu.

W sklad wchodza, oczywiscie oprocz samej PCi obydwie pompki tj. DZ i GZ i sterowanie z czujnikami temp. etc.

Teoretycznie moja PCi powinna miec jakies wieksze cop poniewaz zapotrzebowanie na en. elektryczna pompy (5,9kW) dla warunkow 0*C/35*C wynosi ok. 1,4 kWh wraz z pompkami.

Niestety, wartosci te sa dla ciaglej pracy PCi

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...