Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ktoś napisał,że :woda ze studni posiada 7000 mgr/l Żelaza jest to taka ilość że po paru latach zatka rury w podłogówce

 

Nawiasem mówiąc i nie w temacie ,ja cały czas nie rozumiem tych studni.Studnia to głeboki odwiert,a to mówienie o studniach na poziomie kilku metrów to woda podskórna do ogródka raczej chyba

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3tys l to masakra, muszę to policzyć wyciągniecie tej wody ze studni do stacji to też prad potem zmieszanie z CWU by uzyskać temp gwarantująca brak zraszania

Przesadzasz. Zakładałem w tym roku trochę trawnika. Na jego podlewanie przez miesiąc poszło kilkanaście m3 wody.

Nie ma potrzeby niczego podgrzewać, ani mieszać z CWU. Wystarczy proste sterowanie polegające na pomiarze temperatury posadzki. Wcale nie tak łatwo doprowadzić posadzkę do roszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3tys l to masakra, muszę to policzyć wyciągniecie tej wody ze studni do stacji to też prad

 

U mnie to 1,5h pracy pompy czyli jakieś 65 gr- tylko tej wody żal :(. Gdybym chciał podlewać trawnik tą wodą przy układzie zraszaczy spadek ciśnienia mógłby troszkę skopać wydajność instalacji.

Nie wyobrażam sobie z wężem latać za każdym razem gdy chcę chłodzić chałupę. I pora podlewania chyba też nie najszczęśliwsza gdyż w największe upały raczej się nie podlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Zakładałem w tym roku trochę trawnika. Na jego podlewanie przez miesiąc poszło kilkanaście m3 wody.

Nie ma potrzeby niczego podgrzewać, ani mieszać z CWU. Wystarczy proste sterowanie polegające na pomiarze temperatury posadzki. Wcale nie tak łatwo doprowadzić posadzkę do roszenia.

 

twoim zdaniem mogę walić bezpośrednio wodę w podłogówkę 8C+, temperatura posadzki to 23+/-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze nie cierpiałem zimnych posadzek:(

 

A ja nie cierpię upałów na poddaszu. Ogólnie sypiam na łóżku chyba że się nawalę to mogę wylądować na posadzce ;). U mnie na piętrze płytki, zamierzam chłodzić tylko piętro które praktycznie latem służy do spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdze ze to niemozliwe, ze masz 6850mg Fe w litrze wody. 6850 mili-gramów (6,85g).

Norma dla wody pitnej to ... 0,2mg. Mialbys 30.tys razy przekroczona norme ;-) To nie woda tylko sciek.

 

marcin

 

hehe bo to jest woda z kurzawy, to jest parametr przed uzdatnianiem, po uzdatnieniu jest jak jedwab:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bo to jest woda z kurzawy, to jest parametr przed uzdatnianiem, po uzdatnieniu jest jak jedwab:D
Zjadlem zeby na usunieciu zelaza ze swojej wody. Nie 7000mg, ale ... 3,5mg. Nie jestes w domowych warunkach usunac takiej ilsoci. Kurzawa nie ma raczej nic do zawartosci zelaza. To rodzaj drobnego piasku jest. Ba, labolatoria nie sa w stanie oznaczyc takiej ilosci!!

 

Pomyliles jednostki, spojrz jeszcze raz w wyniki badan. Nie mili, tylko mikro.

 

Najgorsze studnie glebinowe eksploatowane przez wodociagu w kraju to jakies 30mg.

Wiekszosc kolumn filtracyjnych do zastosowan domowych ma podane graniczne zawartosci rzedu 10-15mg.

Taniej by Ci bylo zatrudnic murzyna ktory przelewalby bi Ci butelkowana do instalacji ;-)

 

Ale to nie ten temat. Jesli chcesz odezwij sie na priv.

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj uruchomili mi pompę. Nastawili temperaturę na 30 stopni aby pochodziła z dzień. Dzisiaj rano już ja wyłączyłem. Od wczoraj od godziny 13 do dzisiaj godz 8 temperatura podniosła się z 19 do 22,5 st. Chyba mocno wychłodziło się dolne źródło bo z rozdzielacza kapała woda, skraplało się powietrze. Niestety nie mogę znaleźć w menu temperatur. Wczoraj serwisant pokazywał mi wszystko a dziś nie mogę znaleźć. Jest jakiś użytkownik VITOCAL 222-G??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:)!

Skraplanie to normalka, dobrze je zaizoluj.

 

No będę musiał zaizolować tylko nie bardzo jest jak bo są dosyć nieregularne średnice ale kupie chyba te otuliny na rurki o większych średnicach i taśma izolacyjna owinę, będą musiały się trzymać.

Ktoś tu miał taka pompę tylko nie pamiętam kto...może sam przeczyta i powie jak z tymi temperaturami, a konkretnie gdzie tego szukać, bo wydaje mi się ze już wszędzie zaglądałem i nic. A serwisant pokazywał mi to na 100% no chyba ze jest to dostępne tylko z poziomu serwisowego, gdzie ja np mogę niemieć dostępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...