Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nie znajdziesz, to kup za parę zł termometry z czujnikiem zewnętrznym.

 

to jest wyjście ale gdzie je wpiąć??

A mam jeszcze pytanie na temat podłogówki. Wiadomo ze na początku jest wygrzewanie aby wilgoć wyparowała. U mnie posadzki były robione już rok temu...Wydaje mi się że co miało wyparować to już wyparowało...czy może się mylę??

I jeszcze odnośnie II taryfy. Serwisant mówił że znacznych zysków z jej zastosowania nie będzie...ale chyba zmienię dla własnego spokoju. Trzeba będzie tylko pracę pompy nastawić w sterowniku tygodniowym. Bo na razie to ma ustawienie że ma grzać tak aby uzyskać temperaturę i koniec nie ważne w jakich godzinach

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jego firma montowała u mnie rekuperator, widzieli też ocieplenie tzn, 30 cm wełny, na elewacji jeszcze nie mam ale będzie 20 cm grafit. Do tego okna z pakietem 3 szybowym. Ścianki kolankowej, która jest wciągnięta w środek budynku pewnie nikt nie ma tak ocieplonej jak moja :)

oto fotka

http://img16.imageshack.us/img16/347/aaamz.png

więc raczej jak to ująłeś szparami nie wyleci ciepło.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego znając zapotrzebowanie domu na ciepło,moc PCi,temp.zasilania, powinieneś sobie sam odpowiedzieć czy Twoja PCi da radę grzać tylko w II taryfie :)

No ale jeśli ufasz serwisantowi i handlowcom pomp ciepła(oni zawsze dobrze radzą) to...

...powiem więcej,przy takim zapotrzebowaniu jakie możesz mieć PCi nie ma ekonomicznego uzasadnienia ale spokojnie w II taryfie można grzać ;)

Wiesz co skończ juz te swoje wywody na temat opłacalności pompy ciepła. Zamontuj sobie ten prąd a resztę wpłać na lokatę i bedziesz uhahany od uch do ucha. A mnie i innym pozwól robić to na co mamy sami ochotę mimo iż według Ciebie nie jest to uzasadnione ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak prawda człowieku już Ci kiedyś pisałem. Sam zbudowałem swój dom i za zaoszcządzone w ten sposób pieniądze przeznaczyłem na pompę ciepła. A Ty sam nie potrafisz więc zapłacisz ekipie. Suma sumarum wyjdzie ta sama kwota, bo zrobisz tansze ogrzewanie prądem. Ale będziesz miał wyższe rachunki. Więc kto zrobił lepszy interes? Powtarzam skończ już temat opłacalności bo my nie o tym. Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zbudowałem swój dom i za zaoszcządzone w ten sposób pieniądze przeznaczyłem na pompę ciepła.

 

No nawreszcie bratnia dusza. A już myślałem, że jestem osamotniony w wyznawaniu tej filozofii:). Kiedyś napotkałem teoryję, że wszystkie ludki budujące wydają forsę na początku na "fahofcuff", bo mury to muszą kosztować, no bo to widać ile urosło. No to i musiało być ciężkie do zrobienia, no i truuuudne pewnie też. A pod koniec inwestycji jak braknie funduszów to kużden jeden bierze się do wykończeniówki.

No tom se podumał, co cegłówki jedna na drugą postawić to się może udać przy odrobinie staranności. A pod koniec to i mniej tynków ( bo mury równiejksze niż po robocie "fahofcuff"), i płytki na gołe mury można dać (bo o dziwo równe podłoże) i robocizna do zapłaty dopiero tera, jak trza mieć specyjalistyczne maszynki.... . A i na pompkę można się szarpnąć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ucza ale powiedzial mi ze sam musze to ocieplic...ok koszt nie wielki raptem kilkanascie zl. A rozdzielacz mam w kotlowni, niema zadnej studzienki

Można i tak, ale ja bym się zwyczajnie wstydził oddać takie coś klientowi. Niby drobiazg, ale niesmak pozostaje.

Zresztą co tam jakiś rozdzielacz, widziałeś parownik w pompie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jego firma montowała u mnie rekuperator, widzieli też ocieplenie tzn, 30 cm wełny, na elewacji jeszcze nie mam ale będzie 20 cm grafit. Do tego okna z pakietem 3 szybowym. Ścianki kolankowej, która jest wciągnięta w środek budynku pewnie nikt nie ma tak ocieplonej jak moja :)

Z rysunku widze, ze ocieplenie poddasza to ok 50cm, czy, jesli posiadasz okna polaciowe, po ich obrobce nie wygladaja jak wlazy w Rudym102 albo jak swiatelka na koncu dlugiego tunelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego wszystkiego trza mieć czas ;)

Nie każdy jest bezrobotny lub nie każdy buduje po kilka lat :)

Większość budujących jednak zarabia na tych fachowców.

Wykończeniówkę można robić na spokojnie w trakcie "dojrzewania" SSO...

 

Ja tam wolę jak mi dojrtzewa wino :). Nie każdy jest bezrobotny, to fakt, ale też nie każdy może zlecić całość pod klucz. A łatwiej i taniej wykonać samemu proste czynności podstawowymi narzędziami, a do takich zaliczam układanie klocków na kleju. Nie jest to takie trudne i wbrew pozorom nie takie czasochłonne. Ekipa "pakę" wystawi za 2, góra 3 dniówki. Nawet jak samemu trza 2x tyle czasu to i tak się kalkuluje. No chyba, że zarabiasz więcej niż połowa brygady murarskiej - wtedy tylko założyć krawat i obserwować ja chałupa rośnie. No i oczywiście brać PCi z najwyższej półki cenowej, albo grzać prądem. A CO?????!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie dzisiaj skończyli mi dolne źródło - wyszło 2 x 103 metry. Pierwsze 30 metrów w każdym otworze była glina, później mokry piach do około 70 metra a na końcu mokry wapień. Myślicie, że takie źródło da radę dostarczyć wystarczającą ilość ciepełka do mojej pompy? Domek około 200 m2, całość w podłogówce, pompa ciepła Stiebel Eltron 10 KW.

Instalator twierdzi, że źródło przewymiarowane a wiertnik odwrotnie, że na styk. Co o tym sądzicie?

pdzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawreszcie bratnia dusza. A już myślałem, że jestem osamotniony w wyznawaniu tej filozofii:). Kiedyś napotkałem teoryję, że wszystkie ludki budujące wydają forsę na początku na "fahofcuff", bo mury to muszą kosztować, no bo to widać ile urosło. No to i musiało być ciężkie do zrobienia, no i truuuudne pewnie też. A pod koniec inwestycji jak braknie funduszów to kużden jeden bierze się do wykończeniówki.

No tom se podumał, co cegłówki jedna na drugą postawić to się może udać przy odrobinie staranności. A pod koniec to i mniej tynków ( bo mury równiejksze niż po robocie "fahofcuff"), i płytki na gołe mury można dać (bo o dziwo równe podłoże) i robocizna do zapłaty dopiero tera, jak trza mieć specyjalistyczne maszynki.... . A i na pompkę można się szarpnąć.....

 

heh no mi pomagali moi dwaj bracie takze nie tylko moje zaslugi w tym. Ale zaprzyjazniony wykonawca wycenil budowe mojego domu na okolo 35 tys.

Dla mnie to kupa kasy, a ze mialem mozliwosci to czemu nie budowac samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego wszystkiego trza mieć czas ;)

Nie każdy jest bezrobotny lub nie każdy buduje po kilka lat :)

Większość budujących jednak zarabia na tych fachowców.

Wykończeniówkę można robić na spokojnie w trakcie "dojrzewania" SSO...

 

no nie kazdy. Ja pracuje do 17 a po 17 buduje. zaczalem we wrzesniu 2009 roku. Do konca listopada miale gotowa piwnice, ze stropami, czyli stan 0. A od kwietnia 2010 do czerwca mialem juz zrobiony dach. I to wszystko po godzinach w pol roku. Takze nie latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...