Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zadziwiasz mnie,budowanie przy sztucznym świetle...

No są różne hobby ;)

 

to ty mnie zadziwiasz...jesli twoja wiedza o budowie i instalacjach jest na takim samym poziomie co znajomosc czasu polskiego i zachodow slonca w sezonie wiosenno letnim to gratuluje i zycze powodzenia w bezblednej budowie domu...

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze przyznam ze mocno sie nie przygladalem...zobaczylem tylko napis na sprezarce copeland :)

To się przyjrzyj, może teraz coś zmienili ale ze swoją starą filozofią w ogóle nie izolowali parownika!!!, tylko niektóre fragmenty rury ssawnej sprężarki (m.in. czujnik TZR -oczywiście)... Oczywiście czymś to wytłumaczyli, na plus dla siebie "of kors". A że kapie po trochu i po latach rdzewieje konstrukcja, to już nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest naganne ale dziwne,dlatego podziwiam :)

Dziwne dla tego,że skoro oszczędzamy to można było mieć 60tys.zł w kieszeni i 1tys.zł rocznie więcej płacić za ogrzewanie(niech będzie i 1,5tys.zł) :)

 

arturo jakie bedziesz robil pokrycie dachu q swoim domu?? Z jakiego materialu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szacun kolego...ale mozna byloby zrobic koramica lub robena za 30 zl...o blasze nie wspomne. No ale mozna miec rozne hobby i przeplacac za pokrycie, ale mozna tez miec te 20 tys w kieszeni i dodatkowo placic mniej za ogrzewanie :)

 

ok koncze te wywody bo sam sie smieje jak czytam co ja tu wypisuje...nie chce mi sie tlumaczyc tobi moich prywatnych decyzji i koniec kropka...

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest naganne ale dziwne,dlatego podziwiam :)

Dziwne dla tego,że skoro oszczędzamy to można było mieć 60tys.zł w kieszeni i 1tys.zł rocznie więcej płacić za ogrzewanie(niech będzie i 1,5tys.zł) :)

 

A ja z uporem maniaka będę obstawał, że koszty inwestycyjne są mniej znaczące od kosztów eksploatacyjnych. Tego mię nauczyli kiedyś i tego się trzymię... i jak to tej pory jakoś mi się to kalkuluje. A jak mam ochotę na fanaberie nooooooo to z ułańską fantazją. A co tam... W Polskę idziemy...... Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka ceramiczna Tondach Stodo12 za 38zł/m2 lub Nelskam Nibra R-10 za 41zł/m2:)

 

A co powiesz na Euronit za połowę (po negocjacjach) tej ceny? Mnie przeżyje, a i pewnie moje potomstwo. Różne są preferencje, nieprawdaż? Jeden woli róże, drugi piwo... (duże) :)

Edytowane przez niedowiarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widziałeś kolego,Tondach i Nelskamp to jedne z tańszych dachówek ceramicznych na rynku,o koramicu i blasze nie wspomnę ;)

Ale dzięki za szacun :)

 

No i właśnie,tak się złożyło,że nie będę ocieplał dachu,także te kilka tys.zł będzie w kieszeni :)

Na 18tys.zł mam wycenę na cały dach ;)

 

ja mysle ze to bardzo dobry pomysl przy twojej koncepcji ogrzewania pradem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na Euronit za połowę (po negocjacjach) tej ceny? Mnie przeżyje, a i pewnie moje potomstwo. Różne są preferencje, nieprawdaż? Jeden woli róże, drugi piwo... (duże) :)

 

nie pisz takich rzeczy bo arturo palpitacji dostanie. Jak to mozliwe ze najwiekszy kalkulator :p na tym forum tyle przeplaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ocieplał dachu ale za to strop będzie mocno opatulony...buduję parterówkę bez poddasza użytkowego ;)

(jakby nie było to mniej m2 do ocieplenia niż dach)

 

Też mi się tak marzyło. Ale taniej jest z poddaszem mieszkalnym. Niestety...... Jak ja Ci zazdroszczę! Podziwiam decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ocieplał dachu ale za to strop będzie mocno opatulony...buduję parterówkę bez poddasza użytkowego(sześcian obudowany styropianem) ;)

(jakby nie było to mniej m2 do ocieplenia niż dach)

 

na razie ty nawet dolka nie wykopales wiec slowo buduje jest tu mocnym naduzyciem :)

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,tutaj bym się kłócił i to ostro,za same schody 10tys.zł mamy wyrównane różnice w dachu i fundamentach a gdzie strop,gdzie druga łazienka do wykończenia,gdzie instalacje ?

 

Fundamenty 2x większe, powierzchnia dachu podobnie. Schody na minus dla mnie. I to podwójny! Na starość lepiej się nie wspinać! Ale im bryła budynku bardziej zwarta, tym tańsza w eksploatacji. Kłania się sztuka kompromisu.:) Każde rozwiązanie ma swoje zady i walety. Nieprawdaż? Trochę się nam robi off-topic. Przestajemy śmiecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o bryłę. Parterówka ogrzewana prądem - będziesz się musiał mocno sprężać żeby sprzedać. A co do windy to już ją mam - wziąłem na kredyt i policz kiedy mi się zwróci.

Mam piętrówkę gdyż na parterze nie sypiam komfortowo - czuje się jakbym spał na polu namiotowym.

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie szacun jeszcz większy ;)

Zaoszczędziłeś 35tys.zł na to żeby wywalić 35tys.zł po to żeby oszczędzić 1tys.zł rocznie przy zapotrzebowaniu 40-50kWh/m2 :)

to prawie 100 zł mniej na miesiąc. Stówka tu, stówka tam, i kto potem ma lepiej? Potem, czyli w czasie gdy kasa budowlana się skończy? Masz pewność co do koniunktury w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...