Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słysząc z Twoich ust,że wm z reku służy głównie do odzysku ciepła a w dalszej kolejności do wentylacji to tak samo jakbym usłyszał z ust TB,że termoizolacja od zewnątrz jest poprawna a dom z zapotrzebowaniem 60-70kWh/m2 jest energooszczędny ;)

 

 

Zaśmiecę trochę :offtopic:– wszak podpis w stopce zobowiązuje :) .

 

Rekuperacja w WM służy tylko i wyłącznie do odzysku „ciepła wentylacyjnego” – pomijając poczucie (odczucie) komfortu.

Rekuperacja nie wentyluje pomieszczeń – jest tylko dodatkiem do WM, oszczędzającym energię, potrzebną do ogrzania powietrza wentylacyjnego.

WM może być bez rekuperatora (w dowolnej konfiguracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, no. I wszystko co się w tych kanałach przez pewien okres gromadziło zaiwania nam do środka domu:)

 

na "cofki" mam gadżet pomimo iż mam wysokie piony, Pan który chciał mi sprzedać reku mówił mi że co 5 lat jest konieczne serwisowanie przewodów reku dlatego w innym przypadku zaczyna śmierdzieć, dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe miejsce do takiej agitacji ;)

Tutaj nikt nie myśli o energooszczędności,tutaj ludzie budują "normowo" i nie dociera do niektórych,że PCi jest nie opłacalna ;)

Tutaj PCi jest brana pod uwagę jako "lans"...

 

Witaj Arturo 72!

To jest miejsce gdzie zainteresowani PCi chcą wymienić doświadczenia i uzyskać więcej informacji do lepszego doboru PCi do swoich nowo budowanych domów i nie tylko czasami do modernizacji starych!?. Ja osobiście rozważałem różne ogrzewania i w starym modernizowanym wybrałem piec na gaz ziemny atmosferyczny - niski koszt inwestycji! Ale teraz rozpoczynam budowę nowego domu- początkowo PCi to było za drogo inwestycyjne i zbyt długi okres amortyzacji. przy obliczeniach glikolowego GWC doszedłem do wniosku że może jednak PCi z własnoręcznie wykonanym DZ poziomym -już zakopałem 600m PE 40 na głębokość 2,2 m koszt około 8 tyś PLN.

Kilka faktów z Europy - Szwecja ponad 80% PCi w nowo budowanych domach!!!, Szwajcaria ponad 66% PCi>

To daje do myślenia?!

Pozdrawiam Kazjan :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Marcina potrzebuje do ogrzewania zaledwie 3700 kWh energii/rok.

 

Jak dadzą mi gwarancję, że dopłacą za każdy kWh ponad te 3.700 w tym (tak zbudowanym) domu - wchodzę w to. Ale nie dadzą.

Natomiast tak ocieplony dom, przy PCi może spalić mniej i to z CWU dla 4 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem,że to nie jest miejsce do propagowania domów energooszczędnych,bo użytkownicy i przyszli użytkownicy PCi nie są zainteresowani tym tematem lub nie mogą przyswoić tego do siebie,że PCi może być nieopłacalna ;)

 

No chyba,że masz dotację takie same jak w Szwecji czy Szwajcarii ;)

Daje to trochę do myślenia...ludziom myślącym ;)

 

No widzisz,za 8 klocków masz pełny system grzewczy a Ty dopiero zrobiłeś DZ,a gdzie tam PCi a gdzie tam GZ ? :)

 

Arturo72!,

Nie siej propagandy, jak chcesz porównać tylko wg kryterium ekonomicznego to musisz wziąć koszy eksploatacji w 10 letnim cyklu użytkowania z uwzględnieniem kosztów napraw - co jest prawie niewykonalne jakie będzie wzrost cen poszczególnych nośników energii np. gazu energii elektr. ekogroszku itd...?

Kumpel 7 lat temu zamontował kocioł na olej, dzisiaj to jedno z najdroższych ogrzewań!

Podchodź do tematu kompleksowo i z kosztami eksploatacji,nie twierdzę, że PCi to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania domu, a na pewno nie pod względem inwestycyjnym!

Kazjan :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo robisz dom ? Dla nich czy dla siebie ? Komu dom będzie pochłaniał mniej energii ? Im czy Tobie ? Komu zależy na mniejszym zużyciu energii ? Im czy Tobie ?

 

To prawda, że buduję dla siebie a nie dla nich, ale prawdą jest też to, że to ja będę płacił rachunki.

Stan mojej wiedzy (być może zbyt mały aby to stwierdzić) sugeruje mi, że te zaproponowane, w tym domu rozwiązania, nie zapewniają tych obiecanych 3.700kWh (tylko na ogrzewanie)

Aspekt ekonomiczny ? Przecież budowa samego domu jest nieopłacalna – z takiego punktu widzenia.

A wentylacja mechaniczna z rekuperacją, biorąc pod uwagę koszty eksploatacyjne i zyski z rekuperacji - jest w miarę „opłacalna” tylko przy ogrzewaniu prądem i gazem z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie opłacalna jak opłacalna ?

M4 warte jest ok.230-250tys.zł

Za 250tys.zł zamierzam wybudować dom,

 

No wreszcie coś załapujesz – Tobie się opłaca i to jest z Twojego punktu widzenia. A na drugiej stronie są ci, którzy nie mają mieszkania ani gotówki i muszą budować na kreskę.

Są jeszcze tacy co mają mieszkania komunalne, ze „śmiesznym” czynszem, lokalna kotłownię z kotłem na paliwo stałe w której sami palą, ……….

 

I jeszcze jedna sprawa. Wybudowanie energooszczędnego domu za kwotę 250.000zł o powierzchni większej niż 100m2 + do tego koszt zakupu (wartość) działki, w stanie do zamieszkania, jest raczej niemożliwe.

Pierwsze zderzenie z brutalną rzeczywistością, czeka Cię (niestety) przy sprzedaży mieszkania – najprawdopodobniej sprzedasz za dużo niższą kwotę i przy długim oczekiwaniu na kupca (zmieniły się zasady kredytu dla rodziny na swoim).

 

Co do "opłacalności" rekuperacji - sam sobie wylicz, a doznasz oświecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam stareńką chałupkę na wsi, tak około 100m2. Bez ocieplenia, budowana na 2 cegły, bez fundamentów. Mieszkają tam moi krewni i za ogrzewanie (z CWU) tego zabytku nie płacą nic.

Niemożliwe? Możliwe, mają własny las, a z niego drewno – pocięte, ułożone pod „ręką”, przez kogoś komu zapłacili drewnem.

Czy z tego należy wysnuć wniosek, że wszyscy mają ogrzewanie za darmo?

 

Ps. Wszystkich pozostałych przepraszam, za to moje „trollowanie” – już nie będę zaśmiecał tematu. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...