Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie sieję propagandy a rozpatrujemy tylko jedno źródło jakim jest prąd wszak PCi też jest na prąd.

Idąc Twoim tokiem liczenia za 8tys.zł zrobiłeś DZ,za taką kasę miałbyć pełny system grzewczy oparty na prądzie.Ile pozostaje Ci do zainwestowania w pełny system grzewczy ? Nie pomylę się,że ok.30-50tys.zł.Dalej rachunek pozostawiam Tobie,podpowiem tylko,że do zmniejszenia zapotrzebowania Twijego domu x3(COP3) potrzebujesz ok.10-15tys.zł(przed zmniejszeniem ok.12tys.kWh po zmniejszeniu ok.4tys.kWh)

O obsłudze kredytu za PCi nie wspomnę.

Dziwie się niektórym wyliczeniom...

 

A może zbuduje PCi sobie sam systemem garażowym za 10 -12 tyś i to tyle kosztów ... GZ muszą mieć wszyscy, chyba że masz wentylację mechaniczną (ja będę budował) i ogrzewasz dom ciepłym powietrzem z PCi, ale to inny komfort termiczny.

Przy ogrzewaniu podłogowym jest jeszcze aspekt zdrowotny pole EM emitowane przez kable w podłodze...

Skażenie EM środowiska w którym żyjemy jest coraz większe, stacje wzmacniakowe GSM, telefony komórkowe, sieci przesyłowe elektryczne szczególnie wysokonapięciowe ...itd

Pozdrawiam Kazjan :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inwestycyjnie pompa jest w wielu przypadkach tańsza niż dodatkowe ocieplenie by zejść do podobnych rachunków. Płacę za rok około 1600-1700zł. Załóżmy, że na CWU idzie około 300. Gdybym grzał ją zwyczajnie prądem zapłacił bym 900(COP 3). Czyli na ogrzewanie domu zostało by mi 700-800zł. Życzę powodzenia w ocieplaniu większości domów by zejść do tego poziomu. Jeżeli ktoś chce mieszkać w bunkrze jego sprawa, ja wybrałem projekt jaki mi się podobał i płacę niskie rachunki. I chyba o to chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje kompletna instalacja z pompą ciepła ?

 

W moim przypadku z GZ kosztowała około 34tyś. Różnica wychodzi w tym momencie niewielka. Przy postępującym wzroście cen czas zwrotu wyjdzie około 10 lat. Ale to tylko przy twoich założeniach, bo by zmniejszyć zapotrzebowanie na samą stolarkę wydałbym powyżej 10tyś. więcej. Do tego trzeba dodać, że wszystkim nam chodzi o to by zmniejszyć rachunki. Mówisz 2000zł za CO i 900 za CWU. Dolicz do tego wszelkie inne rachunki i wychodzi kwota często trudna do zaakceptowania. Kto wie co czeka nas jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno cieplejsze okno dachowe kosztuje 1tyś więcej, mam 4. Do tego mam duże przeszklenia z każdej strony+ wielki drzwi od północy bez wiatrołapu. Mam mostek ciepła w postaci kominka i cieszę się niskimi rachunkami na poziomie domu pasywnego. Nic nie musiałem kombinować z wyborem jak i samym projektem. Wybrałem dom jaki mi się podobał. Każdy dom nadaje się by ogrzewać go PC, natomiast nie w każdym sprawdzi się ogrzewanie prądem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie jak zastosowanie styropianu zamiast pustki powietrznej postrzegane było jako fanaberia? Tyle, że ci, którzy nie przejmowali się kpiarskimi spojrzeniami większości dzisiaj nie rwą włosówz głowy jak przychodzi zima. Podobnie jest i dzisiaj. Jednym z przykładów jest PCi. Ja ją traktuję jako inwestycję w przyszłość. Jak zaczynałem budowę dałem więcej ocieplenia niż wszyscy wokoło też jako inwestycję w przyszłość i nie żałuję, bo teraz mam standard. Podobnie będzie tanimi w eksploatacji systemami grzewczymi. Arturo przypominasz mi mojego kolegę, który był zaciekłym przeciwnikiem kotłów kondensacyjnych. Przy każdej możliwej okazji udowadniał wszystkim, że to jest rozwiązanie, które się nigdy nie zwróci. W pewnym momencie nastąpiła zmiana obiektu krytyki na kolektory słoneczne. Zastanowiło mnie todlaczego. Po jakimś czasie okazało się, że zainstalował u siebi kondensat i nie było na świecie lepszego systemu! A kolektory? TO SIĘ NIGDY NIE ZWRÓCI. LEPIEJ NA LOKATĘ. Zgadnijcie: co założył tej wiosny na dachu????? :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę,że za cieplejszą stolarkę zapłaciłbyś 10tys.zł więcej,nie ma takiej opcji,no chyba,że masz 100 okien ;)

 

Potwierdzam, chciałam właśnie to napisać gdy podałeś cenę 10-15 tys. za dodatkową termoizolację. Za ciepłe porządne okna musiałabym zapłacić 10 tys. więcej i nie mam 100 metrów okien. Można teoretyzować do czasu gdy się nie ma w ręku konkretnych ofert, które potrafią sprowadzić na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak chce się budować pałace...

 

A dlaczego nie? Masz coś przeciwko pałacom, dworkom, halom produkcyjnym i magazynowym? Czy wszyscy mają budować domy w okolicach 100m2, nie mieć grubych dywanów by podłogówka dobrze działała, Mieć koniecznie okna od południa a nie od północy, nie mieć balkonów i wykuszy itd, itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach za kilka lat mam budowę niewielkiego basenu przy domu. Pewnie będę brał na niego kredyt. Nigdy mi się pewnie nie zwróci, bo taniej od czasu do czasu kupić zwyczajnie bilet. Planuję też ogrzewać go od wczesnej wiosny do jesieni PC tylko w taryfie nocnej. Nikt z moich znajomych nawet by o tym nie pomyślał. Ale będę szpanował:D

No ale Arturo72 dla ciebie to już zbyt duży zbytek by był, o ogrzewaniu nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo za przeproszeniem pie..... głupoty.

Nie odpowiadasz na pytanie. To ty jesteś uzależniony od konstrukcji domu nie wolno tego i tamtego a najlepiej jabyś z domy wychodził przez teleportację ale na to musisz jeszcze poczekać.

 

Ale gdybyś zszedł do zapotrzebowania na ciepło rzędu 40-50kWh/m2 to nie widzę problemu,?
Przepraszam jak mam to zrobić?

Teleportacja? Zlikwidować balkon i okna? Przepraszam ale ja tego nie chcę.

Moje zapotrzebowanie to około 100kWh/m2

Edytowane przez rume
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72, imienniku mój.

Mam do Ciebie prośbę - zrób sobie na wszelki wypadek przepust do kotłowni. Bo a nuż Ci się odwidzi, może wygrasz w Totka, może dostaniesz spadek i jednak zamontujesz PC.

Za wszelką cenę przekonujesz wszystkich że grzanie prądem jest tanie. Guzik prawda. Dla dokładnie tego samego domu, położonego w dokładnie tym samym miejscu grzanie prądem nigdy nie będzie tańsze od PC. To zwykła fizyka, którą Ty lekceważysz i mieszasz narodowi w głowie.

 

Mój dom zużył 4369kWh energii elektrycznej potrzebne do pracy PC w okresie 30 sierpnia 2010 do 31 maja 2011. Przyjmując COP=3 zużyłbym 13107 kWh czystej energii elektrycznej. Koszt ogrzewania przy PC to 1835PLN (0,42pln/kWh) i 5504,9 przy czystym prądzie. Jak widać różnica w rachunkach wynosi: 3670. Jak pisałem, jest to dla mojego domu, który wygląda tak jak ja chciałem, ma tyle okien ile ja chciałem. Pewnie, mogłem posadzkę lepiej ocieplić i dać 15cm styro a nie 10. Mogłem dać 20cm na ściany a nie 15cm. Mogłem dać w dach 40, albo 50 cm wełny a nie 30.

 

I teraz clue programu. Ja nie neguję tego, że prądem można grzać tanio (mały dom, bez zbyt dużej ilości okien, prosty konstrukcyjnie.). Neguję tylko Twoje stwierdzenie, że można tak samo tanio jak PC. Bo nie można, fizyka na to nie pozwala! Tak więc nawet dla Twojego energooszczędnego domu, grzanie przez PC zawsze będzie tańsze od ogrzewania przy pomocy czystego prądu.

 

I proszę, zrób przepust - być może kiedyś Ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę, no może jak euro spadnie to i ceny trochę spadną. Ale jak spadną to pewnie 20-30% max i to pewnie nie szybciej jak za 5-10 lat. I teraz najśmieszniejsze jest to, że Arturo72 będzie płacił wyższe rachunki i czekał jak te ceny spadną. Suma sumarum zapłaci więcej niż gdyby od razu zainwestował w PC. Dziwny koleś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci PC za 40tyś dla domu z tak małym zapotrzebowaniem? Wydałeś już przecież dużo kasy by do niego zejść więc kup sobie PC powietrze-woda i po problemie. Masz projekt, który się do tego nadaje no to rób i nie trój nam dupy bo nie każdy chce mieć bunkier zamiast domu!!! Koniec dyskusji. Nie wysilaj się, nie odpiszę na twoje zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...