Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dołączyłem prosty arkusz do wyliczenia zapotrzebowania na ciepło "OZC dla laika" - za to liczy przyzwoicie, jak na razie dla domu w prostej bryle stodoły z kątem pochylenia dachu 45st - tylko proszę wstawiać dane w szarych polach - inne zawierają formuły, wystarczy wstawić tylko podstawowe dane a na dole odczytać wynik, od razu szybko liczy jak zmienia się zapotrzebowanie w zależności od ustawienia WM, sprawności reku, czy temperatury w domu i na zewnątrz - zapraszam do testowania, jest w arkuszu 34 i 35

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=32

UWAGA, WSTAWIAĆ DANE W SZARE POLA, CYFRY DZIESIĘTNE ODDZIELAĆ KROPKĄ

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a koszty eksploatacyjne? co ile wymiana klastrów i ile kosztują czy ktoś je w ogóle robi, po za tym nie wyobrażam sobie urządzenia w domu w którym zachodzą reakcje przy temperaturze 500C i takim ciśnieniu.

 

Absurd! To chyba nie ta bajka...

Jak chcecie coś zrobić to bądźcie do bólu konkretni... popychanie pierdół to może gdzieś indziej?1?

Kazjan:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Chciałbym się dowiedzieć o koszty eksploatacji pomp ciepła i nie chodzi mi o koszt ogrzewania. Krąży opinia, że aby obowiązywała gwarancja konieczne są coroczne serwisy, które kosztują do kilku tyś. zł... chciałbym zweryfikować tą plotkę wśród użytkowników.

Oczywiście przed ostatecznym wyborem, zweryfikuję to również u firm zakładających PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomnóż koszty o których piszą różni naganiacze minimum dwukrotnie i będziesz blisko prawdy.

Np dom parterowy wszędzie podłogówka 24cm plus 15styro dobre okna wentylacja tradycyjna powierzchnia 170m ,w stropie 30cm wełny pompa z kolektorem poziomym 5tys prąd do pompy za cały okres grzewczy.Wczoraj byłem u gościa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Stasiu nie naganiaj.Jakby to było takie proste i tanie jak lodówka to można by tak powiedzieć ,że pompa to super urządzenie.Ale ona nie kosztuje 1tys tylko 50 razy tyle.50 razy.A jak zapłacisz za tą wiedzę ,która nie musi być wcale taka wielka ta wiedza , o czym przekonasz się dopiero pózniej (choć wybierałeś jak najlepiej) i rachunek jest 10tys za sezon pompą ciepła powietrze/woda (jutro mam od kolegi mieć telefon do "zadowolonego" użytkownika takiej pompy)to dopiero jest fajnie.Za wiedzę trzeba płacić nie ma bata.ALe nie taka prosta to instalacja i tych z wiedzą brakuje.

Sam byłem napalony na powietrzną pompę ,ale zaczynam wietrzyć w tym marketingowy spisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na zimne piwo z pompy ciepła. :)

właśnie w którymś temacie proponowałem taką "pompę ciepła" zaizolować i zainstalować z rekuperatorem, w takich warunkach miałaby stabilny wysoki cop a zamrażarka, która pobiera 400W dawałaby 2kW do wentylowanego powietrza, przy ciągłej pracy byłoby to 24kWh/dobę przy zużyciu niespełna 5-ciu. Byłoby coś takiego

http://allegro.pl/rekuperator-z-pompa-ciepla-restor-p3-najlepszy-i1799495541.html

ale za zupełnie inną kasę, po zmianie ciągu - byłaby latem tania klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunek jest 10tys za sezon pompą ciepła powietrze/woda (jutro mam od kolegi mieć telefon do "zadowolonego" użytkownika takiej pompy)to dopiero jest fajnie.Za wiedzę trzeba płacić nie ma bata.ALe nie taka prosta to instalacja i tych z wiedzą brakuje.

Sam byłem napalony na powietrzną pompę ,ale zaczynam wietrzyć w tym marketingowy spisek

 

Ja jestem zadowolony z powietrznej pompy, w zeszłym sezonie zużyłem 1650 kw/h na podliczniku pompy oraz 4-5 m3 drzewa iglastego. dom 136m2 raczej standardowo ocieplony. A od 1 czerwca 570kw/h na działanie klimy z wentylacją. w domu zimą 22,5 st w dzień 20 w nocy, latem 24 w dzień 23 w nocy. Jak chcesz przyjedź to zobaczysz na własne oczy jak to działa, ile pradu bierze itd

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie w kwh- ostatni odczyt 3.09

1T=1768 kwh

2T=2799

suma=4567 kwh

wg moich cen pradu =1789zł

gdybym miał taryfę całodobową, to zapłaciłbym około 2070(czyli różnica mniejsza trochę nawet niż wcześniej pisałem)

popatrz co piszesz

"suma, wg moich cen, zapłaciłbym"

dlaczego po prostu nie podasz wg faktur zużyłem "tyle", zapłaciłem "tyle" - przecież tego nikt nie podważy

nie żebym się czepiał, ale podajesz przy takim zużyciu absurdalne ceny: mianowicie dla G-11 wypada 0,4533zł/kWh, a przy G-12 podajesz 0,3917zł/kWh, i to przy tak marnym zużyciu w tańszej taryfie - dodaj który dostawca sprzedaje Ci prąd w takich stawkach, może masz jakieś "wynegocjowane" w umowie stawki?? Chyba, że podajesz tylko wybrane ceny z faktury, a może pozostałych nie płacisz?

w porównaniu do typowej instalacji z piecem na ekogroszek, to zapłaciłem więcej o około 12tys(PC+DZ=19tys, piec na ekogroszek=7tys)

wyjaśnij proszę, dlaczego w swojej kalkulacji porównujesz najtańszą pc (z najniższej półki) z jednym z droższych systemów na paliwa stałe - czy w tym czasie nie było tańszych (również z niższej półki) kotłów na paliwa stałe??

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka PC to pikus

Zimna fuzja to jest dopiero wynik cieplny

80W na wejsciu 12kW na wyjściu to jest wynik

tu patent

http://lenr-canr.org/acrobat/PiantelliSmethodforp.pdf

mozna ogrzac i sasiada gratis.

Od ładnych paru miesięcy śledziłem ten temat :).

Do niedawna była w necie strona internetowa poświęcona tzw. zimnej fuzji, w której omawiano zagadnienia związane z niskoenergetycznymi reakcjami jądrowymi.

Strona ta powstała po ogłoszeniu w lutym br. przez naukowców i przedsiębiorców z Włoch informacji o działającym modelu tzw. katalizatora energii, zwanego e-cat.

W kolejnych miesiącach naukowcom tym udało się uzyskać patent na swoje urządzenie, więc zaczęli ujawniać więcej szczegółów na ten temat, pokazując m.in. konstrukcje urządzenia i jego założenia techniczne. Tajemnicą nadal pozostawał katalizator, który umożliwiał efektywne działanie urządzenia. Naukowcy nawiązali współpracę z grecką firmą i ogłosili, że w październiku br. zaprezentują działającą elektrownię o mocy 1MW, złożoną z kilkuset modułów o małej mocy, a także uruchomią seryjną produkcję urządzeń.

W sierpniu br. ogłoszono, że zerwano współpracę z grecką firmą a całe przedsięwzięcie przeniesiono do Stanów Zjednoczonych (nadal podtrzymując termin prezentacji urządzenia na październik br.).

Październik już blisko, więc niedługo przekonamy się ile w tym wszystkim prawdy ;).

 

Z udostępnionych wcześniej planów produkcji i dystrybucji tego typu urządzeń wynikało, że daleko im do darmowej energii (przynajmniej z punktu widzenia cen w Polsce). Koszt reaktora domowego o mocy do 20kWh to około 3000 do 3500 euro (produkcja ciepła i energii elektrycznej) byłby do przełknięcia - le już koszt rocznego wkładu paliwowego to około 1300 euro, czyli ~5500zł rocznie. U mnie roczny koszt energii nie przekracza 3500zł, więc dla mnie nie byłaby to atrakcyjna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszty eksploatacyjne? co ile wymiana klastrów i ile kosztują czy ktoś je w ogóle robi, po za tym nie wyobrażam sobie urządzenia w domu w którym zachodzą reakcje przy temperaturze 500C i takim ciśnieniu.

Nie przesadzaj z tą temperaturą i ciśnieniem.

Znacznie wyższe temperatury występują np. w kominku, a pompie ciepła także ciśnienie nie jest małe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłać za czyjąś wiedzę, czas, pracę i elementy niezbędne do uruchomienia całego systemu.

Jak chcesz taniej, naucz się i wykonaj sam, zapłać jedynie za niezbędne klocki.

Nie chcesz ryzykować ?? Nie płać. !!!

 

Ale sama PC to super urządzenie.

 

Żem się napisał. Idę na zimne piwo z pompy ciepła. :)

Mogę się pod tym w pełni podpisać :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Stasiu nie naganiaj.Jakby to było takie proste i tanie jak lodówka to można by tak powiedzieć ,że pompa to super urządzenie.Ale ona nie kosztuje 1tys tylko 50 razy tyle.50 razy.

Dlaczego porównujesz najtańszą lodówkę z drogą pompą ciepła?

Dlaczego nie weźmiesz pod uwagę np. takiej lodówki : http://www.rtvpixelagd.pl/product.php?productid=21868

Pod względem standardów jakościowych można ja porównać do pomp ciepła producentów na V, Z, czy D .

Mimo wszystko instalacja z pompą ciepła zawsze będzie droższa od instalacji lodówki, bo : ma większą moc, trzeba ją połączyć z instalacją budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w którymś temacie proponowałem taką "pompę ciepła" zaizolować i zainstalować z rekuperatorem, w takich warunkach miałaby stabilny wysoki cop a zamrażarka, która pobiera 400W dawałaby 2kW do wentylowanego powietrza, przy ciągłej pracy byłoby to 24kWh/dobę przy zużyciu niespełna 5-ciu. Byłoby coś takiego

http://allegro.pl/rekuperator-z-pompa-ciepla-restor-p3-najlepszy-i1799495541.html

ale za zupełnie inną kasę, po zmianie ciągu - byłaby latem tania klima.

Gdyby to było takie proste, to ... byłoby już powszechnie stosowane. Początkowo też chciałem skonstruować własną tania pompę ciepła (jak przeszukasz ten i inne wątki na tym Forum, to znajdziesz moja drogę do tej PCi). Owszem udało mi się wykonać i uruchomić pompę ciepła, która kosztowała mnie nie więcej jak 5000zł (zakup pompy ciepła powietrze-powietrze, przeróbka jej na pompę powietrze-woda lub glikol-woda, podłączenie i uruchomienie).

Taka pompa ciepła pracowała u mnie przez jeden sezon grzewczy. Trudno mi powiedzieć, gdzie dokładnie popełniłem błąd, ale COP tej pompy ciepła przy pracy w układzie glikol-woda nie przekraczało 2,0. Po zakończeniu sezonu stwierdziłem, że nie stać mnie na kolejne eksperymenty i zamówiłem tanią, ale profesjonalnie wykonaną pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro DZ i GZ są wydolne to tylko, kiedyś - oby jak najpóźniej - przyjdzie naprawić lub wymienić lodówkę... o pardonsik.... pompę ciepła :)
Niekoniecznie zaraz całą pompę ciepła. Być może trzeba będzie wymienić sprężarkę, być może wymiennik płytowy czy zawór rozprężny.

Z taką naprawą powinien sobie poradzić przeciętnie zdolny chłodnik :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...