Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla upodobań, wyglądu, estetyki, sprawności, sterowników, własnych widzi mi się, jedni kupują diesla drudzy benzynę, dla zbiornika z CWU przepływową, dla braku konieczności serwisowania, dla braku konieczności wymiany anody magnezowej, dla gwarancji pięcioletniej, dla wielu rzeczy które okazały się być lepsze jak się przyjrzałem z bliska odwiedzając szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła, to że ktoś powiedział że serwisant zjawił się na drugi dzień po tym jak presostat wywalił, niby pierdoły a tak się uzbiera, czytamy na tym forum nie raz "co mam zrobić wywaliło mi błąd taki a taki - bo się ktoś odbił od serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla upodobań, wyglądu, estetyki, sprawności, sterowników, własnych widzi mi się, jedni kupują diesla drudzy benzynę, dla zbiornika z CWU przepływową, dla braku konieczności serwisowania, dla braku konieczności wymiany anody magnezowej, dla gwarancji pięcioletniej, dla wielu rzeczy które okazały się być lepsze jak się przyjrzałem z bliska odwiedzając szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła, to że ktoś powiedział że serwisant zjawił się na drugi dzień po tym jak presostat wywalił, niby pierdoły a tak się uzbiera, czytamy na tym forum nie raz "co mam zrobić wywaliło mi błąd taki a taki - bo się ktoś odbił od serwisu.

 

Czy grzejesz tanią czy drogą PC, czy grzejesz gazem lub węglem, czy grzejesz prądem czy drewnem, ciepło się niczym nie różni. Z wielu doświadczeń wiem, że im droższy wyrób, tym droższy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam komentarze odnośnie pompy ciepła w stylu: ''kiedy mi się to zwróci?'' , zawsze zastanawiam się, czy dane osoby, wszystko przeliczają w ten sposób. Np: kupno auta, zainstalowanie dobrej jakości pieca co, czy instalacji gazowej. Zauważyłam, ze tylko w przypadku pompy ciepła, padają argumenty w stylu : eeeeee nie opłaca się bo drogi gips, kiedy mi się to zwróci?'' a przecież wszystko kosztuje. Generalnie rzecz biorąc, wolę wydać raz większą sumę a potem płacić mniejsze rachunki, niż zaoszczędzić na instalacji pompy a solić za gaz rachunki w czasie sezonu grzewczego po 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z innej beczki

 

A mianowicie - posiadam w domu poddasze użytkowe, którego nie zamierzam użytkować,

mylę o tym cały czas, czy ogrzewać je, czy też nie

1. jeżelibym ogrzewał to powinienem mieć wieksze zużycie prądu, ale może niekoniecznie - dlaczego? - bo mniej ciepła uciekałoby na poddasze, co powodowaloby zatrzymaniem większej ilości ciepła na parterze

2. jeżeli nie ogrzewałbym poddasza rachunki za prąd powinny być niższe, ale może niekoniecznie - bo więcej ciepła przenika na poddasze, na którym w tamtym roku miałem całą zimę ok. 10-11stC ogrzewając tylko parter

Może ktoś już przerabiał taką sytuację?

A może ktoś potrafi fachowo coś o tym napisać

Dziekuję za podpowiedzi

 

P.S. Poddasz ocieplone, PCi powietrze- woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie bardzo :)

Jeśli miesięcznie płaci się ok.700zł czynszu+media to za nie dużo większą kasę można mieszkać we własnym domu a nie w blokowisku i nie sądzę,że za c.o+cwu+prąd zapłacę więcej niż 10800zł rocznie :)

Także inwestycja jak najbardziej opłacalna,tym bardziej,że M4 można za niezła kasę wynająć :)

obiecalem sobie ze nie bede odpisywal na twoje posty, ale musze zlamac ta obiecanke - wiesz nie kazdy placi 700zł czynszu i mysle ze kazdy z forum ma inne przeslanki zeby zamieszkac w domu jednorodzinnym - dales sie zlapac w czynsz 700zl + media to twoja sprawa

znam ludzi dla ktorych 1000 + liczniki to nic strasznego i wola blokowisko bo tak wygodniej dla nich - mysle ze trzeba to uszanowac

to bylo tak ogolnie

ja mieszkalem w mieszkaniu 120m2 i placilem 70zl/m-c + liczniki(ok. 300zł/m-c zima) - zdziwiony - tak tez mozna- tylko trza myslec

w obecnych czasach wynajecie takiego mieszkania graniczy z cudem

sprzedaz - niewykonalna

moja przeslanka zeby sie po raz 2gi budowac- mam corke 8lat i dla niej wszystko, a powietrza i ruchu nigdy nie za malo

jak bedziesz grzal to wklej rachunki za prad ;)

 

p.s. - jak czegos nie wiesz to po prostu zapytaj - a nie wkrecaj ludzi w dyskusje

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

154m2, coś koło 400m3

jak coś to pisz w dzienniku:)

no i to jest caly widz - dla domow powyzej 600m3 kubatury sam prad jest nieoplacalny

moze od tego trzeba zaczac - a nie toczyc dyskusje - ze dla kazdego albo prad, albo PCi jest najlepszym rozwiazaniem

moim zdaniem - male kubatury powinny isc w prad , a wieksze szukac innych rozwiazan, bo maja wieksze straty ciepla

pozdrawiam

 

p.s. co nie neguje instlacji PCi w mniejszych domach, bo nawet COP = 2 powoduje 1/2 rachunku za prad

przy takim samym ociepleniu moze nawet 1/4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku idiotyzmem by było wydanie 40 czy 50 tys.zł na pompę ciepła tylko dlatego,żeby mieć trzy razy niższe rachunki za ogrzewanie :)

 

A jak jesteśmy przy kredycie to PCi kupiona na kredyt nie jest za bardzo opłacalna ;)

 

Idąc tym tokiem myślenia idiotyzmem jest w ogóle budowa, bo przecież kredyt spłaci się dopiero na stare lata a jak nie dożyjemy w razie czego, to długi dzieciom zostawiamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam komentarze odnośnie pompy ciepła w stylu: ''kiedy mi się to zwróci?'' , zawsze zastanawiam się, czy dane osoby, wszystko przeliczają w ten sposób. Np: kupno auta, zainstalowanie dobrej jakości pieca co, czy instalacji gazowej. Zauważyłam, ze tylko w przypadku pompy ciepła, padają argumenty w stylu : eeeeee nie opłaca się bo drogi gips, kiedy mi się to zwróci?'' a przecież wszystko kosztuje. Generalnie rzecz biorąc, wolę wydać raz większą sumę a potem płacić mniejsze rachunki, niż zaoszczędzić na instalacji pompy a solić za gaz rachunki w czasie sezonu grzewczego po 500 zł.

 

Podpisuje sie pod całością, podczas budowy wydać 10 tyś więcej czy mniej i biorąc na to kredyt na 30 lat to już jest naprawde niewielka róznica w ratach miesięcznym może to będzie z 20-30 zł na miesiąc, a płacą mniejsze rachunki o 100-200 zł miesięcznie a zimą nawet i więcej to jest już różnica, a jak pisłam w tku o polskich pomach do pompy (w naszym przpadku) wcale tak wiele nie "dopłacimy" bo:

Eliminując:

- komin do kominka ( wliczając obróbki komina, jakies wykończenie i te ujstrojstwa na gorze)z -5 tyś,

- kominek z płaszczem, solary, piec kondensacyjny - 26 tyś

- instalację tego wszystkiego - z 4-5 tyś.

- instalację gazową, podłączenie do gazu sama gazownia chce 2 tyś + instalacja 1 tyś.

no to ja juz sobie naliczyłam 38-39 tyś.

Kosztów podłogówki nie liczę bo i tak planujemy ja w całym domu niezależnie od wyboru sposobu grzania.

Tak że inwestując w pompę wydaje się że albo zmieścimy się w tych samych kosztach.

Bo przeciez jak ktoś robi pompe to wielu rzeczy nie robi, ale o tym wiele osób zapomina przeliczając opłacalność inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę ze wszyscy muszą myśleć podobnie jak ja, wręcz przeciwnie, pokazałam mój punkt widzenia i moje kalkulacje, każdy ma prawo wyboru i tak jak można kupić baterię do umywalki za 80 zł tak można kupic za 400 lub więcej -rzecz tak samo działającą , kwestia wyboru a działanie identyczne. W NASZYM PRZYPADKU zamiast planowanej kotłowni gazowej planujemy w tych samych planowanych pieniądzach zrobić pompę ciepła i nam się to kalkuluje. Tak samo jak nie wierzę, że ogrzewanie elektryczne będzie tańsze od ogrzewania pompą ciepła - ale w wolnym kraju mieszkam i wolno mi nie wierzyć.

Jednakże jeśli to się sprawdzi to będzie oznaczało że zaoszczędziłeś 30 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...