Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Startowała. Nie wiedziałem co jest grane, że tak często się włączała. Przyczyna? CCWU!

 

Noooo.. To jest lekki bol, ja poki co grzeje CWU pradem i CCWU chodzi mi 24/h, jak podepne pompe ciepla to jednak wepne jakis programator czy czujki zeby cyrkulacje w jakis "inteligentny" sposob ograniczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Noooo.. To jest lekki bol, ja poki co grzeje CWU pradem i CCWU chodzi mi 24/h, jak podepne pompe ciepla to jednak wepne jakis programator czy czujki zeby cyrkulacje w jakis "inteligentny" sposob ograniczyc :)

 

Zastanawiałem się nad czujnikiem ruchu, ale moja potrafi w łazience przebywać około 2h, więc nie był by to dobry pomysł:D.

Latem wyłączyłem zupełnie i jak na razie nikt u mnie nie marudzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pompa wyłączy się np na 5 minut.....będzie to bardzo szkodliwe ?

Może zależy to od sprężarki (mam tłokową). U mnie jest parametr określający ile czasu po wyłączeniu sprężarka musi odpoczywać. Domyślnie jest to 20 czy 30 min i w instrukcji nie zalecają skracać tego parametru. Przy okazji ogranicza to ilość możliwych włączeń na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie wlasnie tez nie mozna...jest fabrycznie ustawione. Wiem ze jest bo jak zmienialem kiedys jakies ustawienia i wylączalem pompe, bo akurat chodzila, to pozniej trzeba bylo poczekac jakis czas zanim ponownie zacznie grzac.

A odnosnie tego czestego zalaczania sie....u mnie to sam nie wiem jak to jest...tzn na razie za dlugo nie pracuje i ciezko mi to okreslic ale zauwazylem ze szybko osiaga zadana temp na zasilaniu i sie wylacza. obiegowki ganiaja wode, ona oczywiscie sie wychladza i po jakims czasie pompa znowu startuje. Tak sobie to tlumacze ze na razie pompa bardzo szybko osiaga temp bo podlogowka nie musi jej tak szybko oddawac, gdyz w domu jest jeszcze w miare cieplo. w zime podloga pewnie bedzie szybciej oddawac temp i pompa nie bedzie sie tak szybko wylaczac...jak uwazacie??

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...