Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A na ten temat się wypowiecie?? może trzeba cos ustawić??

 

no u mnie wlasnie tez nie mozna...jest fabrycznie ustawione. Wiem ze jest bo jak zmienialem kiedys jakies ustawienia i wylączalem pompe, bo akurat chodzila, to pozniej trzeba bylo poczekac jakis czas zanim ponownie zacznie grzac.

A odnosnie tego czestego zalaczania sie....u mnie to sam nie wiem jak to jest...tzn na razie za dlugo nie pracuje i ciezko mi to okreslic ale zauwazylem ze szybko osiaga zadana temp na zasilaniu i sie wylacza. obiegowki ganiaja wode, ona oczywiscie sie wychladza i po jakims czasie pompa znowu startuje. Tak sobie to tlumacze ze na razie pompa bardzo szybko osiaga temp bo podlogowka nie musi jej tak szybko oddawac, gdyz w domu jest jeszcze w miare cieplo. w zime podloga pewnie bedzie szybciej oddawac temp i pompa nie bedzie sie tak szybko wylaczac...jak uwazacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie nie mam. Ale ja ja wlaczylem wczoraj na caly dzien i noc. Dzis przyjechalem sprawdzic co i jak i zauwazylem ze wlasnie pracuje w ten sposob. Tzn tepm na zasilaniu spada powiedzmy do 25 i pompa ponownie sie zalacza. Ale ze ona dziala z pogodowka i wedlug krzywej ma podgrzac wode do 33 st aby w domu byla temp 21 stopni. Temp 33 st osiaga bardzo szybko po czym sie wylacza...sam nie wiem co z tym dalej robic...jak zmienie krzywa to to samo co bym podniosl temp na pompie, czyli bedzie grzala wode do wiekszych temperatur. A chyba nie o to chodzi. Ona ma grzac wode tak dlugo az w domu bedzie taka temp jak chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mowisz zeby jej zadac na noc 22 st a na dzien 21 i to wplynie na czestotliwosc jej zalaczen?? No mi sie nie wydaje. Bo jak podniose temp na noc czyli podnise tez temp zasilania. Pompa ja osiagnie i tez sie wylaczy, a wdomu ravcej jeszcze nie bedzie zadanej temp. Moim zfaniem to ona powinna grzac do tych 33 stopni tyle czasu az w domu zostanie osiagnieta temp. Po czym zostana odlaczone obiegowki i pompa tez sie wylaczy. To jest do osiagniecia poprzes sterownik pokojowy a z pogodowka moze byc ciezko, no ale moze wypowie sie ktos kto ma taka instalacje i jak to u niego dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mowisz zeby jej zadac na noc 22 st a na dzien 21 i to wplynie na czestotliwosc jej zalaczen?? No mi sie nie wydaje. Bo jak podniose temp na noc czyli podnise tez temp zasilania. Pompa ja osiagnie i tez sie wylaczy, a wdomu ravcej jeszcze nie bedzie zadanej temp. Moim zfaniem to ona powinna grzac do tych 33 stopni tyle czasu az w domu zostanie osiagnieta temp. Po czym zostana odlaczone obiegowki i pompa tez sie wylaczy. To jest do osiagniecia poprzes sterownik pokojowy a z pogodowka moze byc ciezko, no ale moze wypowie sie ktos kto ma taka instalacje i jak to u niego dziala

jaką masz temp. powrotu z podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...