Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

 

co możecie napisać o ofertach cenowych tych użytkowników:

http://allegro.pl/odwierty-do-pomp-ciepla-pompy-ciepla-studnie-i1846887603.html

http://allegro.pl/odwierty-pionowe-do-pomp-ciepla-pompa-ciepla-i1857140196.html

 

ceny wydają się OK, jednak na pewno czegoś brakuje w tej usłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co możecie napisać o ofertach cenowych tych użytkowników:

http://allegro.pl/odwierty-do-pomp-ciepla-pompy-ciepla-studnie-i1846887603.html

http://allegro.pl/odwierty-pionowe-do-pomp-ciepla-pompa-ciepla-i1857140196.html

 

ceny wydają się OK, jednak na pewno czegoś brakuje w tej usłudze

 

Dlaczego od razu sądzisz że czegoś brakuje ? :) trzeba zadzwonić i zapytać. W pierwszym przypadku nie ma słowa o glikolu więc o to wypadałoby dopytać. W drugiej ofercie jest już on ujęty. Oczywiście są to ceny za odwiert i wprowadzenie sądy, czyli u-rurki, wraz z kosztem tej rurki. oczywiście razem z glikolem co w II ofercie jest napisane. I to wszystko. Studzienka to dodatkowy koszt, czasem zupełnie zbędny, bo dla przeciętnego domu nawet tą krótką wiertnicą czyli do 80 mb to 2 - 3 odwierty to góra. A 6 rurek to spokojnie można wprowadzić do budynku nie robiąc żadnej studzienki.

No 65 zł z glikolem to już naprawdę dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawe: Jeden serwisant stwierdził że temperatura zamarzalności glikolu jest ok -4 w instalacji która ma niecałe trzy lata. Zadzwoniłem więc do wykonawcy odwiertów z pytaniem co mogło sie stać. Przyjechał serwisant wykonawcy odwiertu stwierdził że rzeczywiście jest ok 0 (badał refraktometrem) i wlał 120 ltr substancji i wystawił rachunek 1200 zł netto. Zainteresowałem sie bliżej tym co zostało wlane i okazuje sie że to co było jest klarowne i ma temperaturę zamarzania ok -4 a to co zostało wlane jest bardzo mętne i.... badając aerometrem (nie wiem czy to sie dokładnie tak nazywa) bańka którą zanurzam wyskalowana dla glikolu etylowego zupełnie sie topi. Nie wiem co mam o tym myśleć i co dalej zrobić jeśli ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawe: Jeden serwisant stwierdził że temperatura zamarzalności glikolu jest ok -4 w instalacji która ma niecałe trzy lata. Zadzwoniłem więc do wykonawcy odwiertów z pytaniem co mogło sie stać. Przyjechał serwisant wykonawcy odwiertu stwierdził że rzeczywiście jest ok 0 (badał refraktometrem) i wlał 120 ltr substancji i wystawił rachunek 1200 zł netto. Zainteresowałem sie bliżej tym co zostało wlane i okazuje sie że to co było jest klarowne i ma temperaturę zamarzania ok -4 a to co zostało wlane jest bardzo mętne i.... badając aerometrem (nie wiem czy to sie dokładnie tak nazywa) bańka którą zanurzam wyskalowana dla glikolu etylowego zupełnie sie topi. Nie wiem co mam o tym myśleć i co dalej zrobić jeśli ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć. pozdrawiam

 

Nie patrzyles / nie spytales co wlewal ??

Wez kawalek i wsadz do zamrazalnika to sie przekonasz, czy zamarznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kasę to było jechać do Tesco po płyn do chłodnic. Ktoś tu opisywał taki manewr, poza tym miałbyś wymieniony cały płyn.

 

dla tego właśnie ma takie obawy przed pionowymi odwiertami. Jak coś się walnie to koszta są duże. :(

Te wszystkie ceny to jest jedno wielkie nieporozumienie. Zrobiłby to pierwszy lepszy hydraulik z pompa kaciajka aby lekkie ciśnienie wytworzyć.

I nie ma tu różnicy czy jest to pionowy czy poziomy kolektor. Zwykła pompa ogrodowa jest w stanie opróżnić ten kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby tu http://ekochem-tech.pl/badania_plynow.html. Jak poszukasz to znajdziesz dużo więcej

 

A tak dla wszystkich cytat:

"Po montażu, a przed napełnieniem należy bezwzględnie wyczyścić instalację z resztek pozostawionych tam cieczy oraz zanieczyszczeń. W przypadku przygotowania instalacji zalanej poprzednio wodą, należy usunąć znajdujące się wewnątrz produkty korozji. Jest to bardzo istotne, bo znajdująca się w układzie rdza może związać do 20 % inhibitorów znajdujących się w Ergolidzie. To samo dotyczy układu napełnionego dotychczas solanką. Niedostateczne wymycie spowoduje, że pozostawione tam chlorki ”zużyją” pakiet inhibitorów."

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj photos, że moja pompa kosztowała 10tyś. i jej sterownik nie posiada takich wodotrysków. Owszem, to jest fajne ale można się bez tego obyć. Po kilku latach zrozumiesz o czym mówię;)

 

Też jest sterowanie krzywą i nawet można sobie którąś wybrać po numerze. A wodotryski są na papierze w de-te-erce. Cała rodzina charakterystyk do wyboru. Wiem, bo jeszcze niedawno nabyłem pompę, a Liwko pewnie już zapomniał o omiataniu pająków z wyświetlacza:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Liwko pewnie już zapomniał o omiataniu pająków z wyświetlacza:cool:.

 

Nie śmiej się. Wczoraj autentycznie go musiałem przetrzeć by coś zobaczyć:D Ustawiałem CCWU. Latem bez cyrkulacji da się obejść, woda w rurach nagrzewa się od domu, a po za tym przyjemniejsza jest chłodniejsza. Ale ewidentnie nadszedł czas to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...