Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie

 

Mam pytanie - może głupie, ale...

Odpaliłem moja pompę do drugiego sezonu grzania i zauważyłem, że chyba non stop chodzą pompki obiegowe CO.

Nie pamiętam, czy w ubiegłym sezonie było tak samo czy nie.

 

Jak to jest u Was?

 

dzieki

pozdrawiam

k

 

 

U mnie też tak jest. Nie przejmuj się tym. Obliczyłem, że zużycie prądu w tym wypadku zwiększa się o jakieś 30-40zł w całym sezonie, ale raczej pozytywnie to wpływa na trwałość pompki. W dodatku, przy takich słonecznych dniach, podłoga w pomieszczeniach nasłonecznionych odbiera ciepło i równomiernie rozprowadza je na resztę domu. Gdyby w tym czasie pompka stała tego byś nie miał. Suma summarum, myślę, że wychodzi gdzieś na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. Nie przejmuj się tym. Obliczyłem, że zużycie prądu w tym wypadku zwiększa się o jakieś 30-40zł w całym sezonie, ale raczej pozytywnie to wpływa na trwałość pompki. W dodatku, przy takich słonecznych dniach, podłoga w pomieszczeniach nasłonecznionych odbiera ciepło i równomiernie rozprowadza je na resztę domu. Gdyby w tym czasie pompka stała tego byś nie miał. Suma summarum, myślę, że wychodzi gdzieś na zero.

Mniej więcej tak to sobie tłumaczyłem.

Problem (?) w tym, ze dziennie nakręca mi to około 2kW/h w pierwszej taryfie, co daje około 43 PLN ale miesięcznie.

Pompki są dwie - około 73 W każda.

Zastanawia mnie jak jest realizowane sterowanie prędkościami działania tych pompek.

Dzwonie do serwisu producenta, ale jakoś mają wyłączony tel. ;))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną 45W. 45Wx15h=0,675kWh. Jako, że mam G12W, to mnożę to razy 22 dni w miesiącu, co się równa niecałe 15kWh. A to daje koszt 10zł miesięcznie w drogiej taryfie. Tutaj też jest błąd, bo pompa pracuje mi około 10% też w drogiej taryfie, więc tak, czy siak ona by pracowała. Reasumując, w drogiej taryfie nadpłacam 9zł miesięcznie x 6miesięcy=54zł za sezon. W taniej taryfie dojdzie jeszcze kilkanaście złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną 45W. 45Wx15h=0,675kWh. Jako, że mam G12W, to mnożę to razy 22 dni w miesiącu, co się równa niecałe 15kWh. A to daje koszt 10zł miesięcznie w drogiej taryfie. Tutaj też jest błąd, bo pompa pracuje mi około 10% też w drogiej taryfie, więc tak, czy siak ona by pracowała. Reasumując, w drogiej taryfie nadpłacam 9zł miesięcznie x 6miesięcy=54zł za sezon. W taniej taryfie dojdzie jeszcze kilkanaście złotych.

 

mam dwie - jedna na gorę druga na dół.

73W to maksymalne zużycie. zapewne nie chodzi max cały czas, ale jakoś tak nakręca te 2 kW/h w pierwszej na 24h działania.

zadzwonię jeszcze do serwisu, ale pewnie ta musi być.

może jeszcze poczekam, bo odpaliłem PC przed pięcioma dniami, wiec może jeszcze sie musi ułożyć na ten sezon. ;)

 

Aha - a dlaczego * 22 dni mnożysz? Miesiąc to raczej ma 30-31....

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to krucho u mnie z miejscem na poziomy. Zaczynam skłaniać się w stronę PPC.

 

Niektorzy dopuszczaja 0,8m. Wszystko zalezy od gruntu.. Im bardziej gliniasy tym wiecej energii ma w sobie. Lepiej jednak dac te bezpieczne 1m, czyli na kazdy metr dlugosci kolektora potrzebujesz metra kwadratowego dzialki. 500mb = 500m2 zajetej dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

Krótko o mnie.

 

Wybudowałem Opałka 2G odbicie lustrzane, po małych przeróbkach. Powierzchnia użytkowa 130, kubatury bedzie okolo 550-600 metrów. Od pażdziernika 2010 roku działa u mnie pompa ciepła nibe 1145 PC 8 KW. Od 7 stycznia 2011 roku mam zainstalowany podlicznik, stan na dzis 2652 KW.

 

Miałem jedna usterkę. W elektronice jedna ścieżka zaśniedziała i trzeba było zrobic obejscie. Po zatym ok. W przyszłości mam zamiar inastalować reku, instalacja juz zrobiona.

 

Proszę o pomoc w optymalnym ustawieniu pompy. Miałem restart ustawień i niestety wszyskie poszły w łeb. Bede wdzieczny za pomoc w razie pytan gg 4289322

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

Krótko o mnie.

 

Wybudowałem Opałka 2G odbicie lustrzane, po małych przeróbkach. Powierzchnia użytkowa 130, kubatury bedzie okolo 550-600 metrów. Od pażdziernika 2010 roku działa u mnie pompa ciepła nibe 1145 PC 8 KW. Od 7 stycznia 2011 roku mam zainstalowany podlicznik, stan na dzis 2652 KW.

 

Miałem jedna usterkę. W elektronice jedna ścieżka zaśniedziała i trzeba było zrobic obejscie. Po zatym ok. W przyszłości mam zamiar inastalować reku, instalacja juz zrobiona.

 

Proszę o pomoc w optymalnym ustawieniu pompy. Miałem restart ustawień i niestety wszyskie poszły w łeb. Bede wdzieczny za pomoc w razie pytan gg 4289322

 

pozdrawiam

Naprawdę nie pojmuje takich postów, przecież krasnoludki nie zamontowały pompy NIBE, tylko jakiś instalator, PC jest na gwarancji, więc pierwsze co to dzwonisz do instalatora lub serwisanta, no chyba że ja sam zamontowałeś, ale to pierwsze co robisz korzystasz z instrukcja obsługi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja też nie rozumiem takich odpowiedzi jak Twoje, bo nic nie wnoszą do tematu.

 

Instrukcje czytałem 3 razy. No sorry ale nie dociera ona do mnie. Chciałem prosic o radę. Moze faktycznie pytanie pytanie za ogólne, ale cała ta krzywa grzewcza to jakaś magia. Chciałbym ustawić pompę tak aby uruchamiała sie w taryfie nocnej. Więc co do prośby. Jeszcze raz prosze o pomoc w ustawieniach.

 

Co do instalatora to pewnie znasz życie. Ma dużo pracy jest daleko i moze być za tydzień, a ja chce zrozumioeć i nabrać umiejętności ustawiania pompy, bo jestem jej właśicielem.

 

Dziekuję i pozdrawiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Co do instalatora to pewnie znasz życie. Ma dużo pracy jest daleko i moze być za tydzień, a ja chce zrozumioeć i nabrać umiejętności ustawiania pompy, bo jestem jej właśicielem.

 

Chcesz byc swiadomym uzytkownikiem i to sie chwali :) Puzondm co tak odrazu naskakujesz na goscia - denerwuje Cie ze ma Nibe a nie Ziriusa czy co? ;) Chce sie czegos dowiedziec to niech sie dowie - przeciez od tego jest ten watek ja mysle ? :) Ja akurat nibe ni cholery nie znam - ale moze opisz tombzd74 dokladnie jaki tam masz sterownik? Jezeli jest tam krzywa grzewcza to pewnie pogodowy. Ale moze masz dodatkowo jakies sterowanie pokojowe ?

Edytowane przez Daga&Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Dziek za odpowiedz.

 

 

Sterowanie jest na pompie, brak staerowania pokojowego, "bo po co - powiedział instalator", wiec go posłuchałem. Proble w tym że nie do konca rozumiem.

 

1. Jaka powinna być minimalan temperatura zailania i maxymalna tem. zasilania. Rozumiem że jak mam tylko podłogówke, tojest odpowiedni przedział ale ile on wynosi.

 

2. Wiem że pisałem, że nie rozumiem krzywej grzewczej, ale nie do konca tak jest. Wydaje mi sie że krzywa ta jakby proponuję temperaturę zailania w zależności od temp zewnętrzenej, ale w takim razie po co czujnik temp wewnetrzny? No i co to jest przesunięcie krzywej grzewczej? Może ktoś wyjasni na przykładzie, bo nie wiem "o co comone".

 

3.kompletnie nie rozumiem ustawienia czujnika pokojowego, tam jest taki współczynnik i nie mam pojęcia jaki on ma wpływ.

 

Na początek tyle.

 

Mogę podesłać instrukcję instalatora i użytkownika http://www.biawar.com.pl/index.php/pompy-ciepla/nibe-f1145-pc/menu-id-514.html.

 

Pozdrawiam

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...