Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pompa odpalona na CO 10 dni temu. Co jakiś czas palę w kominku i to też chyba nie pomaga, bo jak w jedno popołudnie zapalę to pompa na co włączy sie dopiero wieczorem dnia następnego. Różnicę pomiędzy tanią, a drogą mam 1oC. Krzywą zwiększe- tylko po to tą moją chałupę tak opatulałem, żeby grzać niską temp. a teraz mam ją podwyższać:(. Muszę zajrzeć na którym biegu mam tą pompkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam cyrkulację, ustawilem sobie chyba nieźle. Łapie mi tanie taryfy i pompa ma jeszcze szanse nagrzać tanio wodę jeśli spłynie zimna z rurek. Cwu najczęściej chodzi w tanie, czasem jak żona sie kąpie w dzień to się włączy w drogiej.

 

Martwi mnie ta częstotliwość załączeń na CO. Ty masz krzywą na 0 i sprężarka potrafi długo pracować? U mnie jak by pochodziła z 10 minut to podłogówkę by podgrzała do temperatury CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś "zalewasz" Liwko :)

Przeca Frisko ma to właśnie odwrotnie: komfortowa to ta w drogiej taryfie, a ekonomiczna w taniej...

Nie gadaj, że grzejesz więcej w drogiej taryfie.

 

Gdzież bym śmiał:) Ja mam taryfę G11W, więc nie ma u mnie potrzeby "oszukiwania" sterownika;) Co innego jak się ma G12 i te dodatkowe dwie godziny w dzień, ale o tym już pisałem w wątku o PPC Ecopower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie.

 

dzis wylewaja mi schody i musze ustalic wysokosc.

 

Ile powina miec grubosci wylewka pod podłogówkę przy Pompie ciepła. Jakie jest min. jakie max.

Przyjałem załozenie 7 cm ( w tym rurki 1,6) czy to jest ok. czy z punktu widzenie uzytkowania pompy jest to optymalne rozwiazanie?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...