Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi mi wyłącznie o zmniejszenie ilości start-stopów.

 

Jezeli tylko o to - to IMHO nie ma sensu kupowac klocka za blisko 2k pln - nie zwroci sie raczej :) Ale jak zoptymalizujesz prace PC pod katem posiadania tego bufora po to zeby grzac wiecej w taniej taryfie to kto wie hm... :) Ja juz tego klocka mam bo dwa sezony grzalem pradem + wspomagalem sie kominkiem (z marnym skutkiem przez brak suchego drewna;) wiec grzechem byloby go nie uzyc. Szczegolnie ze tym sposobem rozwiazuje z automatu dwa problemy -> polaczenie tych wszystkich zrodel ciepla do kupy i automatyczne wylaczanie PC jak sobie odpale w niedziele kominek i ten nagrzeje mi wystarczajaco bufor :)

 

Mam zamiar troszke opomiarowac, owykresowac i to wszystko real-time udostepniac w sieci - nie wiem czy dam rade z wszystkim na ten sezon ale moze juz jakies wnioski z tego bedzie mozna wyciagnac :) Tak czy inaczej bede sie dzielil uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja PC pracuje około 90% w taniej taryfie. Z tych pozostałych 10% kilka to CWU. Myślę, że niewiele bym już zyskał. Gdybym zamiast 90% miał 95, to rachunki spadły by mi o około 90zł. Niby dla samych rachunków nie ma to sensu, ale wydłuży się zapewne żywotność sprężarki. Muszę się przejechać na złomowisko:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetne sie lekko w temat.

Panowie zaczynam co nieco rozumiec moja instalacje i mam kilka pytan. Otoż moja pompa dziala z czujnikiem pogodowym. Na obu kondygnacjach jest osobna pompa obiegowa, ktora steruje euroster. Na eurosterze ustawiam jaka chce temp na danej kondygnacji. Jezeli zadana temp zostanie osiagnieta to euroster rozlacza obiegowke danej kondygnacji. Jezeli na obu zostanie osiagnieta wiadomo obie obiegowki przestaja pompowac. No ale jest jeszcze obiegowka w pompie ciepla, ktora u mnie przy pogodowce dziala caly czas. No i zeby byl obieg zamontowali mi w piwnicy przy pompie maly grzejnik. Jak instalacja nie chodzila wydalalo mi sie to w miare dobrym pomyslem. Teraz widze ze tak nie jest. Otoz jak juz glowni odbiorcy czyli obie kondygnacje osiagna temp, zamkna sie ich obiegi i zostaje tylko ten maly obieg z grzejnikiem na dole. Wiadomo ze taki obieg pompa nagrzewa blyskawicznie po czym sie wylacza, niestety ten obieg z racji grzejnika w "nieogrzewanej" piwnicy szybko traci temperature i pompa ponownie sie uruchamia, po czym znowu szybko nagrzewa i wylacza sie. I tak w kolko. Pompa uruchamia sie multum razy tylko na potrzeby tego grzejnika, ktory tak naprawde nie jest mi do niczego potrzebny...

Potrzebuje rady, jak maja to rozwiazane uzytkownicy z pogodowka, bo z tego co wiem przy pogodowce obiegowka w pompie chodzi caly czas, wiec jakis obieg musi miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w dni słoneczne, działająca podłogówka wodna, transportuje mi ciepło do pomieszczeń nienasłonecznionych (samoregulacja).

liczyłeś ile tego ciepła wpadnie do domu , ile przyjmie podłoga i ile przetransportuje?

"samoregulacja"... pięknie brzmi, pewnie dla tego mamy ciepło wszędzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wowczas bedzie ciagle chodzila woda w rurkach, a ten pomysl wydaje mmi sie dobry. Osiagnieta temp wylacza sie obiegowka i woda nie traci nadaremnie temperatury. Poza tym jest latwiejsze sterowanie kondygnacjami, jak gora nagrzeje mi sie szybciej a narazie tak jest, odlacza sie obiegowka i jest okej. Nie musze nic sterowac. Tak mysle czy aby zamiast tego grzejnika wstawic rurke. Zwyczajnie aby zrobic obieg, ale w samej rurce w dodatku ocieplonej temp szybko nie spadnie, wowczas pompa nie bedzie sie zalaczala tak szybko...moze jakis instalator sie wypowie czy to jest poprawnie technicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wowczas bedzie ciagle chodzila woda w rurkach, a ten pomysl wydaje mmi sie dobry. Osiagnieta temp wylacza sie obiegowka i woda nie traci nadaremnie temperatury. Poza tym jest latwiejsze sterowanie kondygnacjami, jak gora nagrzeje mi sie szybciej a narazie tak jest, odlacza sie obiegowka i jest okej. Nie musze nic sterowac.

 

To jest tylko komplikowanie systemu. Podłogówkę wodną powinieneś wyregulować imbusem za parę złotych w pierwszych tygodniach grzania i na wieki o tej regulacji zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej grzejnik wywalic nie problem, problem juz wybwbeszac obiegowki. Wolalbym zostawic to tak jak jest bo odpowiada mi to sterowanie kazda kondygnacja z osobna. Wiem ze mozna wyregulowac i zapomniec jak pisze Liwko. Ale wowczas musialbym zdlawiac gore, wiaza sie z tym wieksze opory, dluzszy czas nagrzewania itd. Tym soposobem ktory jest u mnie nic nie musze dlawic. Jest temp, wowczas sterownik odlacza gore i cala moc idzie na dol, szybciej wowczas nagrzeje dol...chcialbym to zostawic...chcialbym zrobic cos z tym dolnym obiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no okej grzejnik wywalic nie problem, problem juz wybwbeszac obiegowki. Wolalbym zostawic to tak jak jest bo odpowiada mi to sterowanie kazda kondygnacja z osobna. Wiem ze mozna wyregulowac i zapomniec jak pisze Liwko. Ale wowczas musialbym zdlawiac gore, wiaza sie z tym wieksze opory, dluzszy czas nagrzewania itd. Tym soposobem ktory jest u mnie nic nie musze dlawic. Jest temp, wowczas sterownik odlacza gore i cala moc idzie na dol, szybciej wowczas nagrzeje dol...chcialbym to zostawic...chcialbym zrobic cos z tym dolnym obiegiem.

zrób tak że dół krąży cały czas, a góra się włącza kiedy jest taka potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...