Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziwne, bo ja mam właśnie pogodówkę i 90% pracy PC jest właśnie w taniej taryfie, co jest wynikiem bardzo dobrym. Te 10% to momenty w których PC wyjeżdża poza tanią taryfę a nie że tak ot sobie się załącza w drogiej.

 

bo to taka pogodówka...

sterownik pokojowy jak masz ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz zrobić, tyle że nie jest to dobre moim zdaniem.

 

Ale nie jest to dobre bo mozna prosciej?. Zgadza sie jak ktomus robia nowa instalacje to mozna zrobic prosciej. Natomiast u mnie juz to jest wiec to jest najmniejsza ingerencja w poprawienie dzialania systemu

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly obieg jest potrzebny po to ze przy pogodowce caly czas chodzi obiegowka w pompie ciepla. Jezeli sterowniki na kondygnacjach wylacza obiegowki to nie bedzie obiegu w instalacji a to usmierciloby pracujaca caly czas obiegowke w pompie. Stad potrzeba tego malego obiegu

 

Ja Cie tez nie rozumiem! To do czego jest podlaczona ta obiegowka w pompie ciepla ? I do czego sa podlaczone te dwie dodatkowe obiegowki z parteru i pietra ?

 

Przeciez jak jedna i druga pompka (z parteru i poddasza) sie wylacza to i PC musi sie wylaczyc. Bo po co ma grzac i chodzic jakas dodatkowa obiegowka jak nie ma takiej potrzeby ? Masz wszedzie cieplo i chcesz sztucznie podtrzymywac PC na jakims dodatkowym malym obiegu ? :) Nie rozumiem. Masz tam bufor lub jakies niewielkie sprzeglo hydrauliczne od ktorego odchodza te dwa obiegi (dwie pompki), a krotki obieg to ten miedzy sprzeglem / buforem, a sama PC ?

 

No i dalej nie wiem czy masz pogodowke czy pokojowke. Z opisu wynika ze mieszane - czyli czujniki na parterze i poddaszu (pokojowe) steruja tylko wlacz/wylacz pompkami obiegowymi, a sama pogodowka ustala tylko temperature jaka ma byc w obiegu.

 

Moim zdaniem racje ma jasiek71 - napisal jak to najprosciej podlaczyc. Wywalic ta niepotrzebna obiegowke z PC (lub podlaczyc na sztywno z PC - tj. kiedy pracuje PC - pracuje tez pompka, kiedy PC sie wylacza - pompka tez). A sama PC ma sie wlaczyc wtedy jak jeden LUB drugi sterownik pokojowy bedzie tego chcial (czyli jak temp. spadnie ponizej ustalonej). Prosciej sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie tez nie rozumiem! To do czego jest podlaczona ta obiegowka w pompie ciepla ? I do czego sa podlaczone te dwie dodatkowe obiegowki z parteru i pietra ?

 

Przeciez jak jedna i druga pompka (z parteru i poddasza) sie wylacza to i PC musi sie wylaczyc. Bo po co ma grzac i chodzic jakas dodatkowa obiegowka jak nie ma takiej potrzeby ? Masz wszedzie cieplo i chcesz sztucznie podtrzymywac PC na jakims dodatkowym malym obiegu ? :) Nie rozumiem. Masz tam bufor lub jakies niewielkie sprzeglo hydrauliczne od ktorego odchodza te dwa obiegi (dwie pompki), a krotki obieg to ten miedzy sprzeglem / buforem, a sama PC ?

 

No i dalej nie wiem czy masz pogodowke czy pokojowke. Z opisu wynika ze mieszane - czyli czujniki na parterze i poddaszu (pokojowe) steruja tylko wlacz/wylacz pompkami obiegowymi, a sama pogodowka ustala tylko temperature jaka ma byc w obiegu.

 

Moim zdaniem racje ma jasiek71 - napisal jak to najprosciej podlaczyc. Wywalic ta niepotrzebna obiegowke z PC (lub podlaczyc na sztywno z PC - tj. kiedy pracuje PC - pracuje tez pompka, kiedy PC sie wylacza - pompka tez). A sama PC ma sie wlaczyc wtedy jak jeden LUB drugi sterownik pokojowy bedzie tego chcial (czyli jak temp. spadnie ponizej ustalonej). Prosciej sie nie da.

 

tak mam i pogodowke i dwa sterowniki pokojowe. Ale te pokojowe nie sa podlaczone do pompy. Jak pisalem wyzej przy pogodowce caly czas chodzi obiegowka w pompie. Wiec jak zamknie sie obieg, a stanie sie tak po odlaczeniu obiegowek na parterze i poddaszu to obiegowka w pompie nie bedzie dzialac w obiegu a to dla niej raczej nie jest zdrowe. Ja bym chcial zostawic sobie te sterowniki bo nie musze sie martwic o przegrzanie czy tez niedogrzanie. Wiec taki maly obieg jest konieczny aby obiegowka w pompie normalnie mogla pracowac. No chyba ze da sie jakos ja wylaczyc.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam i pogodowke i dwa sterowniki pokojowe. Ale te pokojowe nie sa podlaczone do pompy. Jak pisalem wyzej przy pogodowce caly czas chodzi obiegowka w pompie. Wiec jak zamknie sie obieg, a stanie sie tak po odlaczeniu obiegowek na parterze i poddaszu to obiegowka w pompie nie bedzie dzialac w obiegu a to dla niej raczej nie jest zdrowe. Ja bym chcial zostawic sobie te sterowniki bo nie musze sie martwic o przegrzanie czy tez niedogrzanie. Wiec taki maly obieg jest konieczny aby obiegowka w pompie normalnie mogla pracowac. No chyba ze da sie jakas ja wylaczyc.

 

napisz mi skąd i dokąd idą te kable od sterowników...

wyłączając pompy obiegowe wyłącza się także cała PC, co tam ma być takiego szkodliwego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam i pogodowke i dwa sterowniki pokojowe. Ale te pokojowe nie sa podlaczone do pompy.

 

Czekaj, ustalmy najpierw te proste fakty! Nie sa podlaczone do pompy "elektronicznie" jak rozumiem (sterowanie) - a jak sa podlaczone hydraulicznie ?

 

Jak pisalem wyzej przy pogodowce caly czas chodzi obiegowka w pompie. Wiec jak zamknie sie obieg, a stanie sie tak po odlaczeniu obiegowek na parterze i poddaszu to obiegowka w pompie nie bedzie dzialac w obiegu a to dla niej raczej nie jest zdrowe. Ja bym chcial zostawic sobie te sterowniki bo nie musze sie martwic o przegrzanie czy tez niedogrzanie. Wiec taki maly obieg jest konieczny aby obiegowka w pompie normalnie mogla pracowac. No chyba ze da sie jakas ja wylaczyc.

 

Musialbys nam jeszcze napisac jak hydraulicznie to wszystko jest podlaczone. Rurki z ciepla woda ida od PC do ... ? Gdzie wpiete sa te dwie dodatkowe pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi skąd i dokąd idą te kable od sterowników...

wyłączając pompy obiegowe wyłącza się także cała PC, co tam ma być takiego szkodliwego?

 

kable od sterownikow ida tylko do obiegowek.

Kiedy wylacza sie obiegowki bo jest juz zadana temp wylaczy sie tez pompa. Ale niestety obiegowka w pompie pracuje non stop i dlatego musze jej zrobic obieg. Instalator zrobil mi grzejnik ale jak pisalem nie jest to dobry pomysl gdyz przez niego woda strasznie traci temp i pompa ponownie sie uruchamia. Dlatego chce go wyzucic i zrobic petle, mocno ocieplona. Nie tracilaby temp i pompa nie wlaczalaby sie tak czesto. Problemem jest pracujaca w pompie non stop obiegowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...