Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kable od sterownikow ida tylko do obiegowek.

Kiedy wylacza sie obiegowki bo jest juz zadana temp wylaczy sie tez pompa. Ale niestety obiegowka w pompie pracuje non stop i dlatego musze jej zrobic obieg. Instalator zrobil mi grzejnik ale jak pisalem nie jest to dobry pomysl gdyz przez niego woda strasznie traci temp i pompa ponownie sie uruchamia. Dlatego chce go wyzucic i zrobic petle, mocno ocieplona. Nie tracilaby temp i pompa nie wlaczalaby sie tak czesto. Problemem jest pracujaca w pompie non stop obiegowka

to jesteśmy w domu...

wyłącz całkowicie tą pompkę od grzejnika

zasilanie PC daj przez dwa styczniki wysterowane zasilaniem pomp obiegowych na dom

pompy są sterowane przez regulatory pokojowe... więc wszystko gra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ale ja juz mam to zamontowane. Chcialbym aby to dzialalo tak jak jest. Aby miec sterowane oddzielnie poddasze. Chociazby z tego wzgledu ze bedzie ono roznie uzytkowane. Byc moze w jednym roku ktos tam bedzie uzytkowal a w drugim nie.

Ta pompka od grzejnika jest wbudowana w pompe... Jak to rozbiore to bedzie po gwarancji...

Myslisz ze jak wylacze na stale glowna pompe obiegowa w PC to bedzie dobrze?? Ja bym chcial aby ona sie wylaczala po uzyskaniu odpowiedniej temperatury a z tego co wiem przy pogodowce jest to raczej niemozliwe, pracuje non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma dobrze wykonaną podłogówkę, to nie widzę kompletnie takiej potrzeby. Przy okazji płaci za pracę trzech pompek zamiast jednej. Po co komplikować coś co jest bajecznie proste?

jeżeli dom bardzo nie równomiernie traci energię to podzielenie go na strefy ma sens ...

skupmy się na tej trzeciej pompce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ale ja juz mam to zamontowane. Chcialbym aby to dzialalo tak jak jest. Aby miec sterowane oddzielnie poddasze. Chociazby z tego wzgledu ze bedzie ono roznie uzytkowane. Byc moze w jednym roku ktos tam bedzie uzytkowal a w drugim nie.

Ta pompka od grzejnika jest wbudowana w pompe... Jak to rozbiore to bedzie po gwarancji...

Myslisz ze jak wylacze na stale glowna pompe obiegowa w PC to bedzie dobrze?? Ja bym chcial aby ona sie wylaczala po uzyskaniu odpowiedniej temperatury a z tego co wiem przy pogodowce jest to raczej niemozliwe, pracuje non stop

 

Do tego niepotrzebna jest dodatkowa pompka, wystarczy w tych latach co nie będzie użytkowane przykręcić główny zawór na rozdzielaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photos - jak czytam te twoje rozterki, to mam wrażenie, że twoi instalatorzy z Viessmanna nie popisali się - może uderz do nich?!?

kiedyś już pisałeś o tym grzejniku, tylko że to dawno temu było i nie pamiętam szczegółow dlaczego masz to rozwiązane tak a nie inaczej...

nie przez przypadek dlatego, że Viessmany montują z buforem? a oni w ramach oszczędności zamiast bufora wrzucili ci maluuuutki bufor w postaci grzejnika?

 

Wiesz troche to prawda, technicznie to dziala ale nie satysfakcjonuje mnie to do konca...bo za czesto sie pompa uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też ma wieśka z buforem. Zapytałem tych co mu montowali po co ten bufor skoro w całym domu ma podłogówkę? Odpowiedzieli, że po to by się ładował w taniej taryfie. No ale kiedy ma się ładować? Czy jak jest mały mróz czy duży? Jak jest mały mróz to PC nie ma potrzeby pracować zbyt długo, a jak duży to i tak wyjeżdża poza tanią taryfę. Zgłupieli i nie wiedzieli co mi odpowiedzieć. Powiedzieli, że tak ich uczyli i tak robią. Załamka.

Wiesiek to firma niemiecka. U nich PC są podłączone do osobnych liczników z tanią taryfą przez całą dobę. W zamian tego mogą być przez kilka godzin dziennie pozbawione zasilania w szczycie. W takim przypadku ten bufor ma jakiś sens, ale tylko przy słabej akumulacji domu. Przeniesiono to bez zastanowienia na grunt i realia polskie. Czy tam nikt nie myśli samodzielnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photos -> a jezeli pomieszczenie w grzejniku osiagnie juz zadowalajaca temperature i PC sie wylaczy, a sterownik pokojowy np. na pietrze powie "zimno!" i wlacza pompe obiegowa - wlacza sie tez automatycznie sama PC na grzanie ?

 

Jezeli tak to poprostu odlaczasz zasilanie tej pompce obiegowej i finito. Wyglada na to ze pogodowo masz sterowane ogrzewanie tylko tego jednego grzejniczka, a cala reszta juz pokojowo! Troche to niedorzeczne i taka sytuacja musi powodowac ze sama PC bedzie sie czesto wlaczac / wylaczac, tym samym znacznie obnizajac zywotnosc sprezarki w pompie. Musisz doprowadzic do calkowitego wylaczenia tego sterownika pogodowego i wbudowanej w PC pompy obiegowej i przestawic sie wylacznie na proste sterowanie pokojowe (jezeli juz chcesz te dwie pompki zostawic) - to wcale nie taka zla opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...