Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oczywiście podwójna otulina na całej rurce,bojler ocieplony pianką plus zakryty kocami,

przy delcie 12k spadek po na grzaniu 36C do 24C trwa około 57min to dobry wynik zalecane postoje PC 20-30 min, problem to gdy PC uruchomi sie a w domu jest odpowiednia temp, Dogrzanie do tych 36C trwa około 5min w zasadzie pasuje mi to bo jest małe zużycie energi,ale nie wiem czy to dobrze dla PC

kompletnie tego nie rozumie ...

co steruje ta PC?

co ma wspólnego bojler z tymi temperaturami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Photos -> a jezeli pomieszczenie w grzejniku osiagnie juz zadowalajaca temperature i PC sie wylaczy, a sterownik pokojowy np. na pietrze powie "zimno!" i wlacza pompe obiegowa - wlacza sie tez automatycznie sama PC na grzanie ?

 

Jezeli tak to poprostu odlaczasz zasilanie tej pompce obiegowej i finito. Wyglada na to ze pogodowo masz sterowane ogrzewanie tylko tego jednego grzejniczka, a cala reszta juz pokojowo! Troche to niedorzeczne i taka sytuacja musi powodowac ze sama PC bedzie sie czesto wlaczac / wylaczac, tym samym znacznie obnizajac zywotnosc sprezarki w pompie. Musisz doprowadzic do calkowitego wylaczenia tego sterownika pogodowego i wbudowanej w PC pompy obiegowej i przestawic sie wylacznie na proste sterowanie pokojowe (jezeli juz chcesz te dwie pompki zostawic) - to wcale nie taka zla opcja :)

 

Tylko ze piwnica ma okolo 40 m2 i jeden maly grzejniczek. On nie ma szans na dogrzanie tych pomieszczen. Wiec nigdy nie bylo tak ze juz osiagnal temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem inaczej

 

na programatorze w pokoju zadałem wyższa temp niz potrzebuje więc mam cały czas obieg "długi",temp zadana na PC 36C, PC pracowała 23min przy delcie 12k postój trwał 57min. wzrost temp w domu +0.2C.

wniosek

oszczędność dla PC zero oszczędnosci energii

nie wiem jak z tego wybrnąć, myślę że póki mam ciepło wyłącze całkowicie PC na dzień i właże na noc, szczególnie iz mam nocną taryfę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to tak

 

PC ma programator na którym ustawiam żądaną temp glikolu, od pompy wychodzi czujka tepmeraturowa która jest przytknięta do rurki na wyjściu glikolu do PC,

w pokoju mam niezależny programator na którym ustawiam żądaną tepm w pomieszczeniu, nie jest on podłączony do PC tylko do sterownika otwierajacego obieg kaloryfery lub wężownica w bojlerze lub jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpisuje....

Woda oczywiscie idzie na caly uklad jak odlacze grzejnik. Jak pisalem grzejnik jest wpiety trojnikiem w uklad. Ale jak zakrece grzejnik i sterowniki na kondygnacjach odlacza obiegowki to nie bedzie obiegu i znowu ta nieszczesna obiegowka w pompie nie bedzie miala obiegu

 

więc wracamy do tych pompek...

tak jak pisałem wcześniej sterownik pokojowy włącza pompkę obiegową a ta poprzez stycznik załącza zasilanie PC,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to tak

 

PC ma programator na którym ustawiam żądaną temp glikolu, od pompy wychodzi czujka tepmeraturowa która jest przytknięta do rurki na wyjściu glikolu do PC,

w pokoju mam niezależny programator na którym ustawiam żądaną tepm w pomieszczeniu, nie jest on podłączony do PC tylko do sterownika otwierajacego obieg kaloryfery lub wężownica w bojlerze lub jedno i drugie.

ten sterownik/przełącznik ma sterować pompą ciepła, tylko skąd on wie że trzeba np. na wężownicę w bojlerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sterownik/przełącznik ma sterować pompą ciepła, tylko skąd on wie że trzeba np. na wężownicę w bojlerze ?

 

Programator/sterownik daje sygnał do zaworu (to jakas automatyka tak mi powiedział instalator) a ten otwiera obieg bojler/kaloryfery

 

jasiek71 z góry dzieki za zainteresowanie moim problemem.

 

może napisz jak wyglada optymalna praca PC w ciagu dnia, gdy potrzebuje w domu 21C i taka sie utrzymuje +- 0,2C a wody ciepłej nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wracamy do tych pompek...

tak jak pisałem wcześniej sterownik pokojowy włącza pompkę obiegową a ta poprzez stycznik załącza zasilanie PC,

 

Wiesz nie jestem pewny czy poprzez stycznik. Co prawda idzie od obiegowki przewod do pompy ciepla ale chyba jest to prad do zasilania. Moim zdaniem pompe ciepla uruchamia niska temperatura wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak mi spadnie temp w domu a w bojlerze będzie odpowiednio wysoka to PC się nie załączy i zamarzne-;)),

myślę że czujka na powrocie to optymalne miejsce muszę tylko odpowiednio ustawic deltę,a jak mam ciepło w domu i nieuzywam cwu to wyłączyc PC, u mnie wystarczy nacisąc power i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stycznik z obiegówki włącza PC

mogę tez w trybie ręcznym, włączyć same obiegówki

 

No ja tego nie wiem. Po pierwsze nie mialem az takiej wiedzy na ten temat przy montazu, a po drugie u mnie instalator a servis to zupelnie inna bajka. Do uruchomienia przyjezdzal serwis i to z tym gosciem o pracy pompy moge pogadac. Instalator na dobra sprawe tylko podlaczal wedle schematu jaki dostal od vissmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak mi spadnie temp w domu a w bojlerze będzie odpowiednio wysoka to PC się nie załączy i zamarzne-;)),

myślę że czujka na powrocie to optymalne miejsce muszę tylko odpowiednio ustawic deltę,a jak mam ciepło w domu i nieuzywam cwu to wyłączyc PC, u mnie wystarczy nacisąc power i już

jak ci spadnie temp. w domu to sterownik pokojowy ma ci załączyć PC, to samo dotyczy bojlera..., jak za niska w nim temp. to ma włączyć PC i przełączyć odpowiednio zawór...

ten sterownik od tego zaworu ma jakieś wyjścia ,czujniki itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie praca PC wygląda następująco - grzanie CWU-5:15-6, 13-14, 17:45-20(do 48C, delta 5)

CO - jak na którymś ze sterowników pokojowych(parter,piwnica,poddasze) temperatura spadnie poniżej zadanej dla taniej/drogiej taryfy

 

czujka powinna być chyba w bojlerze...

 

czyli np. 6min o godz 5:15 , 13tej 14min dobrze zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde ale ja chcialbym zostawic jednak te sterowniki na kondygnacjach....moze lepiej pogodowke wyrzucic a zamontowac porzadny sterownik pokojowy, ktory rozlaczy pompe....

 

Tak nad tym wszystkimmysle i dochodze do wniosku ze najmniej inwazyjne bedzie zrobienie tej dodatkowej petli zamiast gzrejnika. To w praktyce zalatwi caly problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...