Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko czy się da? W moim przypadku wiązało by się to z wymianą drogiego sterownika w PC, no ale ja nie mam takich fajerwerków jakie ma sterownik Wieśka:)

 

a nie da się go przełączyć na czujnik pokojowy?, nie ma w tym wynalazku miejsca na podpięcie dodatkowego sterownika i odpowiedniego ustawienia programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci spadnie temp. w domu to sterownik pokojowy ma ci załączyć PC, to samo dotyczy bojlera..., jak za niska w nim temp. to ma włączyć PC i przełączyć odpowiednio zawór...

ten sterownik od tego zaworu ma jakieś wyjścia ,czujniki itp.?

 

jam mam dwa sterowniki w zasadzie trzy ten trzeci jest od pieca elektrycznego ,który jest wyłaczony.

jeden sterownik od PC tam ustawiam temp glikolu drugi w pokoju i ten w pokoju nie jest podlączony do PC tylko do jakiegoś zaworu otwierającego obieg na CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da się go przełączyć na czujnik pokojowy?, nie ma w tym wynalazku miejsca na podpięcie dodatkowego sterownika i odpowiedniego ustawienia programu?

 

Nie ma. W nowszej generacji tego sterownika już taka możliwość istnieje, ja jej nie mam ale nie widzę nawet takiej potrzeby. U mnie pogodówka spisuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz musiał w tym momencie doliczyć dodatkowe 100zł do każdego sezonu.

 

To prawda. Ale zachowam te sterowniki.

Dzwonilem do instalatora w sobote ale niestety nie odebral telefonu. Zadzwonie w poniedzialek i dam znac co oni na to, bo na taka prace absolutnie sie nie zgodze. Mam ich jeszcze w reku bo dopiero mam wplacic ostatnia transze naszej umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to bardzo źle dla PC jak załącza sie średnio co godzine na 5 min no chyba że grzeje akurat CO wtedy chodzi przez 30-60min, może muszę wyłączać PC na sterowniku w ciągu dnia gdy w domu utrzymuje sie stała temp. inaczej bedzie pewnie jak przyjdą mrozy,wtedy PC będzie działać dłużej wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to bardzo źle dla PC jak załącza sie średnio co godzine na 5 min no chyba że grzeje akurat CO wtedy chodzi przez 30-60min, może muszę wyłączać PC na sterowniku w ciągu dnia gdy w domu utrzymuje sie stała temp. inaczej bedzie pewnie jak przyjdą mrozy,wtedy PC będzie działać dłużej wiadomo

Częste załączanie pompy nie jest zdrowe dla sprężarki i skraca jej żywotność. Nie jestem pewien czy jak się zrobi zimno pompa będzie pracować dłużej. Z tego co piszesz ma dość dużą moc i kilkuminutowa praca pozwala jej na uzyskiwanie zadanych temperatur. To się niewiele zmieni jak przyjdą mrozy. Raczej tylko szybciej temperatura w obiegu będzie spadać i częściej uruchamiać pompę. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby sterowanie temperaturą powietrza wewnątrz domu, a nie wody w instalacji. Może dopytaj instalatora, czy urządzenie daje takie możliwości? Innym rozwiązaniem może być bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro do nich zadzwonie i przedstawie im sytuacje...czyli ze pompa uruchamia mi sie tylko po ta aby dogrzac ten zbedny grzejnik i zobacze co oni na to powiedza

 

nie jesteś jedyny viesmani zrobili taką wiochę już wielu ludziom, na tym forum o grzejniku w piwnicy pisano już nie raz, brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze poszukać bardziej optymalnego miejsca dla czujki temperaturowej PC, może w bojlerze.

Z Twojego opisu wynika, że ten czujnik temperatury PC to jej zabezpieczenie termiczne (ograniczenie maksymalnej temperatury).

Przy umieszczeniu go przy bojlerze może nie spełniać poprawnie swojej roli.

Jakiej pojemności masz bojler? Jaką moc ma ta PCi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do instalatora, przedstawiłem mu sytuację, powiedział że taka praca jest niedopuszczalna tzn ciągłe uruchamianie się pompy w celu dogrzania grzejnika. Ma zadzwonić do servisanta, który to wszystko podłączał i wyjaśnić sprawę. tak więc czakan na odzew jednocześnie powiedziałem że dziś i tak do niego zadzwonię aby się dowiedzieć co dalej, wiec ma się sprężać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do instalatora, przedstawiłem mu sytuację, powiedział że taka praca jest niedopuszczalna tzn ciągłe uruchamianie się pompy w celu dogrzania grzejnika. Ma zadzwonić do servisanta, który to wszystko podłączał i wyjaśnić sprawę. tak więc czakan na odzew jednocześnie powiedziałem że dziś i tak do niego zadzwonię aby się dowiedzieć co dalej, wiec ma się sprężać.

Rezygnacja z pogodówki wydaje się najprostszym rozwiązaniem, tylko pewnie nikt Ci jej kosztu nie zwróci.

Z tego co pamiętam, to sterownik Twojej PCi powinien mieć możliwość sterowania zewnętrznego, wykorzystywanego normalnie do włączania PCi przez dostawcę energii (przy planach taryfowych stosowanych np. w Niemczech). Wystarczy pod to wejście podłączyć wyjścia sterowników pokojowych oraz ew. prosty termostat w podgrzewaczu CWU (dodatkowo mogą być potrzebne przekaźniki) i masz zachowane obie możliwości : sterowanie pokojowe i pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że ten czujnik temperatury PC to jej zabezpieczenie termiczne (ograniczenie maksymalnej temperatury).

Przy umieszczeniu go przy bojlerze może nie spełniać poprawnie swojej roli.

Jakiej pojemności masz bojler? Jaką moc ma ta PCi?

 

Bojler 120l z wezownica, PC 7KW problem polega na tym,że czujka temp od PC umieszczona jest przy rurce na powrocie do PC, i tam szybko spada temperatura, mimo iż zrobiłem podwójną izolacje i kocami jeszcze owinolem.

Dom pow 65m2

Edytowane przez Karolas78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do instalatora, przedstawiłem mu sytuację, powiedział że taka praca jest niedopuszczalna tzn ciągłe uruchamianie się pompy w celu dogrzania grzejnika. Ma zadzwonić do servisanta, który to wszystko podłączał i wyjaśnić sprawę. tak więc czakan na odzew jednocześnie powiedziałem że dziś i tak do niego zadzwonię aby się dowiedzieć co dalej, wiec ma się sprężać.

 

goń ich na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler 120l z wezownica, PC 7KW problem polega na tym,że czujka temp od PC umieszczona jest przy rurce na powrocie do PC, i tam szybko spada temperatura, mimo iż zrobiłem podwójną izolacje i kocami jeszcze owinolem.

Dom pow 65m2

Problemem jest tu zbyt mała pojemność bojlera w stosunku do mocy pompy ciepła. Dodatkowo pewnie jest to bojler w układzie poziomym z niewielką wężownicą, więc trudno od niego wiele wymagać. Rozwiązaniem byłoby zastosowanie podgrzewacza dwupłaszczowego lub dołożenie drugiego bojlera.

schemat_co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...