Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jezeli widzicie jakies inne wady lub zalety - napiszcie, podyskutujemy :)

 

Po co masz bufor? Czy nie wystarczyłoby akumulować w podłogach? Ja tak robię w mojej instalacji z ogrzewaniem ściennym i mam zamiar olać pogodówkę na rzecz sterowania temperaturą wewnętrzną z podbiciem na taniej taryfie. Wystarcza do tego sterownik od PCi. Mogę mieć trochę małą akumulacyjność instalacji gz, ale sporo forumowiczów, którzy mają podłogówkę nie posiada bufora i sobie chwalą gzranie tylko w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po co masz bufor? Czy nie wystarczyłoby akumulować w podłogach? Ja tak robię w mojej instalacji z ogrzewaniem ściennym i mam zamiar olać pogodówkę na rzecz sterowania temperaturą wewnętrzną z podbiciem na taniej taryfie. Wystarcza do tego sterownik od PCi. Mogę mieć trochę małą akumulacyjność instalacji gz, ale sporo forumowiczów, którzy mają podłogówkę nie posiada bufora i sobie chwalą gzranie tylko w taniej taryfie.

 

Jeżeli już ma ten bufor, to fajnie go można wykorzystać właśnie w okresach przejściowych. Mniejsza ilość start-stopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz bufor? Czy nie wystarczyłoby akumulować w podłogach? Ja tak robię w mojej instalacji z ogrzewaniem ściennym i mam zamiar olać pogodówkę na rzecz sterowania temperaturą wewnętrzną z podbiciem na taniej taryfie. Wystarcza do tego sterownik od PCi. Mogę mieć trochę małą akumulacyjność instalacji gz, ale sporo forumowiczów, którzy mają podłogówkę nie posiada bufora i sobie chwalą gzranie tylko w taniej taryfie.

 

Bufor juz stal wiec zal go bylo niewykorzystac. Do tej pory grzalem kominkiem z PW plus piecykiem elektrycznym :) Gdybym nie mial bufora to na pewno tez poszedlbym w sterowanie pokojowe. Bufor 1000l to odpowiednik okolo 1/3 tego co moge zakumulowac w podlogach, czyli wcale nie tak malo :) Ja tez bede akumulowal w podlogach wiecej w taniej taryfie (podbijanie temperatury), a dodatkowo gromadzil cieplo w buforze. W okresach jesiennych i wiosennych, czy nawet w okresie lekkiej zimy wydluzy to okres niewchodzenia pompy w drozsza taryfe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże skupisko ludzi, to duże skupisko kaloryferów...u mnie było wczoraj 4 osoby więcej niz zwykle, a temperatura skoczyło o 1C, może nawet więcej

nie wiem czy na to ma także wpływ jaki rodzaj alkoholu piją :D

 

pijac alkohol w wiekszych ilosciach podnosi sie temp. ciala , wiec... robi sie cieplejszy kaloryfer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób konkurs ofert wyślij do 20 firm w Polsce po 2 tygodniach będziesz wiedzieć czy to dobra cena, sprawdź wykonawców, odwiedź ze 3 klientów zwycięzcy konkursu, nie będziesz potem cierpieć jak niektórzy co proszą potem tutaj o pomoc, wydaje mi się naturalnym takie działanie kiedy chce się wydać 30 tys.

 

wiem ze tak najlepiej tylko z kilkunastu wysłanych maili odpowiedz dostałam od 2 :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po imprezie u Liwko jakaś cisza nastała chyba wszyscy pompy testują przed sezonem

 

He, he... Właśnie dwie godziny temu wygasło w kominku i włączyłem pompę na tryb z CO. Przeliczyłem, że palenie w kominku przy pompie jest ekonomicznie bez sensu. Jeden grzyb, a roboty więcej. Jutro posprzątam popiół i kominek odstawiam na jakąś chwilową zachciankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adigg wiem wiem, tylko co to za wybór przy 2 ofertach :( na szczescie mam jeszcze troche czasu, wiec szukam, szukam.....

 

Możesz spróbować w firmie, która robi instalację PC u mnie. Jak chcesz to mogę Ci przesłać namiary na nich na priv (żeby nie było, że to reklama). Zobaczysz, co Ci zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli spisujecie podliczniki swoich pomp proszę podajcie jakie macie dzienne zużycie prądu przez ostatnie cztery -pięć dni.

Ważne jaka moc pompy i jaka powierzchnia podłogi i do jakiej temperatury grzejecie.Ile godzin pracuje dziennie łącznie z CWU.Chcę po prostu porównać moje zużycie z waszym ot tak z ciekawości.Pompa 9,5kW samoróbka.Zaczęła się moja druga zima i już widzę sporą różnice w zużyciu energii.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poswiecilem troche czasu mojej pompie. Mam zbyt niskie temperetury dolnego zrodla. Moja pompa to 7,7 a dolne zrodlo to 2x80 m. Otworzylem pompe i zmniejszylem bieg obiegowki DZ. Byla na 3 biegu. Przez okolo pol godziny stalem przy niej i podczs pracy tenmperatura zasilania nie spadla ponizej 4 stopni. Wczesniej bylo okolo 2. Nastepnie zauwazylem ze na rozdzielaczu w jednym z przeplywomierzy ten plastik w srodku na sprezynce mocno skacze do gory. Jest na tym samym poziomie co w drugim czyli przeplyw jest taki sam. Zadzwonilem do instalatora, powiedzial ze jesli skacze ten wskaznik to znaczy ze jest zapowietrzona petla. Jako ze mam zamontowane odpowietrzniki poradzil mi abym przymknal te dobra petle. W ten sposob szybciej odpowietrzy sie ta druga, tak tez zrobilem. Mam nadzieje ze przelozy sie to na temperatury.

 

Odnosnie tego nieszczesnego grzejnika. Serwismen z ktorym dzis rozmawialem przyjedzie do mnie w nastepnym tygodniu. przez telefon powiedzial mi ze zamontuje mi przekazniki ktore po rozlaczeniu obiegowek dadza sygnal do pompy aby tez i ta sie wylaczyla i nie grzala niepotrzebnie grzejnika. Do konca nie dopytalem o ktora pompe chodzi czy cala pompe ciepla czy o obiegowke wbudowana. Ale zasada ma byc taka, wylacza sie obiegowka idzie sygnal do pompy i wylacza sie ona sama, aby nie grzala grzejnika. Uruchamia sie obiegowka, idzie sygnal do uruchomienia pompy. O szczegoly dopytam podczas montazu, wowczas podziele sie wiedza.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...