Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dobrze rozumiem ustawić temp i czekać jak pompa się nie wyrobi to podnieść wartość krzywej?? ma się wyrobic i koniec? Będzie jak piszesz niższy COP

 

Mniej więcej tak. To też jeszcze zależy od GZ i DZ. Jaką pojemność ma twoja podłogówka i jakie temperatury ma twoje DZ. To również zależy od izolacyjności twojego domu jak i liczby osób. Czynników jak widzisz jest zbyt wiele, by podać gotowy przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że już powinienem zacząć ustawiać pracę pompy w drugiej taryfie. Ale skoro tam nie mieszkam to nawet nie zauważe czy jest tak jak chcę czy nie. Więc to musi jeszcze zaczekać. Moge jedynie zrobic w ten sposób ze chcąc mieć w domu powiedzmy 12 stopni na nocna taryfe nastawie 14 a na dzienna powiedzmy 10. Wówczas sprawdzę czy pompa trzyma te 12 podczas pracy tyko w drugiej taryfie i o ile np spadnie do wieczora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że już powinienem zacząć ustawiać pracę pompy w drugiej taryfie. Ale skoro tam nie mieszkam to nawet nie zauważe czy jest tak jak chcę czy nie. Więc to musi jeszcze zaczekać. Moge jedynie zrobic w ten sposób ze chcąc mieć w domu powiedzmy 12 stopni na nocna taryfe nastawie 14 a na dzienna powiedzmy 10. Wówczas sprawdzę czy pompa trzyma te 12 podczas pracy tyko w drugiej taryfie i o ile np spadnie do wieczora

 

Możesz tak spróbować. Masz podlicznik? Jeżeli nie to szybko kupuj, bardzo ci ułatwi ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak. To też jeszcze zależy od GZ i DZ. Jaką pojemność ma twoja podłogówka i jakie temperatury ma twoje DZ. To również zależy od izolacyjności twojego domu jak i liczby osób. Czynników jak widzisz jest zbyt wiele, by podać gotowy przepis.

A no właśnie, po co ma wychładzać DZ. skoro mogę jeszcze podbić temp od 13 do 15. Tak jak piszesz kazdy musi u siebie sam to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, bo ilosci zużytych kwh możesz w przybliżeniu oszacować ile pracowała PC - jesli takich parametrów nie wyswietla ci sterownik
Właśnie wyswietla ale tylko zestawienie tygodniowe. Znaczy uzupełnia na bieżąco czyli np zawsze mogę sprawdzić ile danej doby pracowała ale nie mam chyba możliwości sprawdzenia w których godzinach. W sumie nie ważne, aby w taniej taryfie. A po ustawieniach bedzie musiała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że już powinienem zacząć ustawiać pracę pompy w drugiej taryfie. Ale skoro tam nie mieszkam to nawet nie zauważe czy jest tak jak chcę czy nie. Więc to musi jeszcze zaczekać. Moge jedynie zrobic w ten sposób ze chcąc mieć w domu powiedzmy 12 stopni na nocna taryfe nastawie 14 a na dzienna powiedzmy 10. Wówczas sprawdzę czy pompa trzyma te 12 podczas pracy tyko w drugiej taryfie i o ile np spadnie do wieczora

 

Okres wysokiej taryfy to od 6:00 do 13:00 i od 15:00 do 22:00 czyli po 7 godzin. Dopasuj sobie najpierw taką różnicę temp. zadanych o jaką ci spada w budynku w ciągu tego czasu. A potem będziesz dalej eksperymentował. A po jakimś czasie Ci się znudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się tym zająłem

http://allegro.pl/licznik-pradu-energii-3f-2-taryfowy-10-40a-2l-gwar-i1943873260.html

Kup to przyjadę ci go podłączyć:)

No widzisz a mnie to już takie po 500 zł wyskakiwały a tu proszę za 100 z groszami. Taki tez zakupię. A do mnie będziesz miał trochę daleko z Wielkopolski :)

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres wysokiej taryfy to od 6:00 do 13:00 i od 15:00 do 22:00 czyli po 7 godzin. Dopasuj sobie najpierw taką różnicę temp. zadanych o jaką ci spada w budynku w ciągu tego czasu. A potem będziesz dalej eksperymentował. A po jakimś czasie Ci się znudzi :)

Przy sterowaniu pokojowym można zrobić tak jak piszesz przy pogodowym już gorzej, Jak pisałem praca pompy wówczas jest sterowana tez temp powrotu GZ. Więc pompa może nie pracować tyle ile by mogła. Przykładowo podbijając tylko o 0,5 stopnia bądź o 1 podniosę na zasilaniu o bardzo mała temperaturę. W efekcie czego pompa dosyć szybko na powrocie osiągnie swoja wyliczona temp i się wyłączy. Podbijając wyżej pompa popracuje dłużej.

Kiedy natomiast juz zamieszkam bedę w stanie powiedzieć czy aby te dłuzej jest na pewno potrzebne.

Trochę mi się rozjaśniło

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sterowaniu pokojowym można zrobić tak jak piszesz przy pogodowym już gorzej, Jak pisałem praca pompy wówczas jest sterowana tez temp powrotu GZ. Więc pompa może nie pracować tyle ile by mogła. Przykładowo podbijając tylko o 0,5 stopnia bądź o 1 podniosę na zasilaniu o bardzo mała temperaturę. W efekcie czego pompa dosyć szybko na powrocie osiągnie swoja wyliczona temp i się wyłączy. Podbijając wyżej pompa popracuje dłużej

 

A może masz za wysoką krzywą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz za wysoką krzywą?

No tego jeszcze nie wiem. Wiem że przy tej krzywej nastawiając na pompie 15 stopni w domu miałem 17. Ale pompa w miarę normalnie sie uruchamiała. Jak obniżyłem o dwa stopnie(nie celsjusza, po prostu szczebelki czyli z 0,6 na 0,4) temperatury sie mniej wiecej zgadzały ale pompa się zbyt często uruchamiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...