Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to podaj koszt instalacji markowej pompy ciepla....pewnie niemarkowa gruntowka i cena i sprawnoscia bedzie lapsza

Nie pewno tylko na pewno.

 

WARTOŚĆ NETTO

1. POMPA CIEPŁA PANASONIC ( JAPAN ) SXF

12 kW grzania ( funkcja : grzanie, ciepła woda )

Jednostka zewnętrzna WH - UX12

Jednostka wewnętrzna WH- SXF

STAŁA WYDAJNOŚĆ NIEZALEŻNIE OD TEMP. ZEWNĘTRZNEJ - 22000

2. Zasobnik 300 L KOSPEL ( promocja )

3. Naczynie przeponowe do co 3 bar - 190

4. Naczynie przeponowe do cwu, grupa bezp. 6 bar - 290

5. Pompa cyrkulacyjna do ciepłej wody wraz z instal. - 371

6. Zawór trójdrogowy z siłownikiem SIEMENS VXI46.25/SFA21/18 421

7. Sterownik do pompy SIEMENS REV200 EKRAN DOTYKOWY

Regulator temperatury z własnym zasilaniem

• Łatwy odczyt danych na wyświetlaczu, prosta obsługa przez ekran dotykowy

• Adaptacyjny regulator dwupołożeniowy, zapewniający regulację PID

• Wybór trzech różnych 24-godzinnych trybów pracy i jednego trybu tygodniowego,

zawierającego indywidualne, nastawialne tryby 24-godzinne

Regulator jest dostarczany z aktywnym trybem adaptacyjnym, pozwalającym na automatyczną

adaptację regulatora do obiektu (typ konstrukcji budynku, typ grzejników, wielkość pomieszczeń itp.).

Po upływie czasu adaptacji regulator optymalizuje swoje

parametry i działa w sposób zaadaptowany. 551

8. Armatura, zawory kulowe, filtry, zawory zwrotne itp. 1000

9. Montaż, uruchomienie pompy, przeszkolenie 4000

 

 

Razem 28.netto i to w promocji teraz ponad 30

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pewno tylko na pewno.

 

WARTOŚĆ NETTO

1. POMPA CIEPŁA PANASONIC ( JAPAN ) SXF

12 kW grzania ( funkcja : grzanie, ciepła woda )

Jednostka zewnętrzna WH - UX12

Jednostka wewnętrzna WH- SXF

STAŁA WYDAJNOŚĆ NIEZALEŻNIE OD TEMP. ZEWNĘTRZNEJ - 22000

2. Zasobnik 300 L KOSPEL ( promocja )

 

Jeśli ktoś wymaga 12kW...

A jeśli 6-7kW ?

Jakie zapotrzebowanie ma (bedzie miał) Twój dom z płyta fund., 25cm styropianu na ytongu ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wymaga 12kW...

A jeśli 6-7kW ?

Jakie zapotrzebowanie ma (bedzie miał) Twój dom z płyta fund., 25cm styropianu na ytongu ?

Na dzien dzisiejszy z obliczeń wynika 5,1 plus cwu czyli razem 6. I dlatego z tej oferty raczej nie skorzystam. W tej cenie mam Vaillanta z instalacją nie wspominając o rodzimej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowy mam taką prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc w wybraniu pompy ciepła wraz z kompleksowym wykonaniem ogrzewanie, odwierty itp jaka firmę wybrać system ma być gruntowy z odwiertami pionowymi i ze zbiornikiem na wodę do bieżącego wykożystania minimum 250 litrów powierzchnia domu użytkowa jest przewidziana na 72 m2 proszę o podpowiedz która jest potwierdzona przez użytkowników takiego rozwiązania nie ukrywam moja inwestycja w budowę tego projektu domu http://projektydomow.domiporta.pl/ac_tori_ii.htm ma się dopiero rozpocząć ale muszę sobie to jakoś zaplanować będę wdzięczny użytkownikom za ewentualne podpowiedzi pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy z obliczeń wynika 5,1 plus cwu czyli razem 6. I dlatego z tej oferty raczej nie skorzystam. W tej cenie mam Vaillanta z instalacją nie wspominając o rodzimej produkcji.

 

To mnie nie dziwi.

Ale Panasonic Aquarea Tcap 9kW to 16500 netto, Fujitsu Waterstage 6.5kW 16500, taka sama Alfea 14500.

Uważam, że dla domów o zapotrzebowaniu 5-7kW PC powietrzna jest rozwiązaniem idealnym - niższe rachunki, niż przy COP1, niższe koszty inwestycji od PC gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie,pompa ciepła z odwiertami dla takiego domu ???

Przecież dostaniesz ją w cenie swojego SSO ;)

Jakiś żart ?

Zejdziesz z zapotrzebowaniem do 50-60kWh/m2/rok to za prąd zapłacisz grosze !!

 

Zgadzam sie z Arturo w pelnej rozciaglosci :-) W tak malym domku montaz PC jest kompletnie nieuzasadniony. Do 50-60kWh/m2/rok to specjalnie "schodzic" chyba nie trzeba :-) Prosta bryla, ustawic dobrze wzgledem stron swiata, z dobrych materialow, grubo izolacji i bedzie na pewno tyle lub mniej. 50kWh/m2 * 72 = 3600kWh co nawet przy liczniku jednotaryfowym da kwote 1700 pln / sezon, przy dwoch taryfach mozna zejsc ponizej 1400 pln. Lepiej sie kolego zastanow jak chcesz grzac CWU bo na to bedziesz mial wyzsze zuzycie niz na CO :-) Albo solar na lato a moze jakas mala powietrzna PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dokładnie proponujecie za rozwiązanie a na tych skrótach się nie łapię SSO, CWU, CO dzięki za zainteresowanie.

 

SSO = stan surowy otwarty. CWU = ciepla woda uzytkowa. CO = centralne ogrzewanie.

 

Przy tak malutkim domku jezeli wybudujesz go z sensem - tj. dobrze docieplone sciany, posadowiony najlepiej na plycie fundamentowej, a nie na lawach (bo plyta bedzie malutka wiec nie wyjdzie wiele drozej od law), sensowne okna, wentylacja z rekuperatorem - spokojnie mozesz grzac pradem (inwestycja w instalacje CO jest bardzo niska - wszystko co na prad jest generalnie tanie :) i zmiescisz sie na CO w granicy 1500 pln. Czyli przez caly rok bedziesz wydawal ~130 pln co miesiac na koszty ogrzewania CO :)

 

A gaz masz ? Bo skoro piszesz o pompie ciepla to chyba nie masz, a moze masz? Mimo ze jestem zwolennikiem PC to w takim domku uwazam, ze bedzie nieoplacalna. Poprostu inwestycja bedzie niewspolmiernie droga do zyskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co montować pompę ciepła czy nie bo już zgłupiałem myślałem ze jest to najbardziej komfortowe i tanie w eksploatacji rozwiązanie oczywiści nie uwzględniając kosztów instalacji i czy sprawdzi się pompa ciepła w moim projekcie ?

 

W eksploatacji owszem - bedzie najtansza. Masz duza dzialke zeby zmiescic DZ (dolne zrodlo) poziome? Jezeli nie to licz koszty inwestycji w PC rzedu 30-40k pln (przy odwiertach). Na pradzie kotlownie postawisz za 5k pln. Roznica 25-35k pln wystarczy na 15-20 lat grzania, komfort identyczny - wysoki. Ew. gaz - komfort tez wysoki, choc ja sie tam gazu boje ;)

 

Jezeli dom mialby 150 i wiecej m2 to bezwzglednie najlepsza bylaby pompa ciepla :)

 

Ja bym na Twoim miejscu pomyslal o pompie ciepla powietrze-woda, ktorej uzywalbym do grzania CWU w lato i okresach przejsciowych, dogrzewajac tez nia CO w takich okresach jak np. mamy teraz gdzie w grudniu mamy temperatury 10stC :) Czyli jakas prosta automatyka ktora bedzie uruchamiac ta PC przy temperaturach powyzej 4-5stC, a ponizej - dom ogrzewac bedzie juz prosty i maly kociolek elektryczny. Ale taka powietrzna za maksymalnie 10k pln, nie wiecej. Bedziesz wtedy mial optymalny stosunek kosztow inwestycji do eksploatacji no i pelen komfort uzytkowania :) Ewentualnie solar zamiast tej pompy ale moim zdaniem pompa da wiecej ciepla i jest pewniejszym zrodlem ciepla od solara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy dobrze prawią. Kristof_30, policz sobie opłacalność w wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148452-Pompa-ciep%C5%82a-CZY-elektryka-WEJD%C5%B9-I-POLICZ-SAM!

Tam (nie) zobaczysz na wykresie punkt przełamania, po którym PCi zarabia dla Ciebie po odjęciu wszystkich kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna niewiadoma w tych symulacjach) - cena prądu. Im wyższa będzie (a na razie jest trzymana w ryzach przez URE), tym inwestycja w pompę ciepłą będzie zasadniejsza.

Ja bym poszedł na pewien kompromis - zainstalował wodne ogrzewanie podłogowe i przez pierwszy sezon ogrzewał wodę do podłogówki i cwu prądem. Taki kociołek nie jest drogi. a nawet możesz zastosować zasobnik (bojler) do cwu z dwiema wężownicami. Da da Ci możliwość ogrzewania domu ciepłem wyciągniętym z cwu przez drugą wężownicę (oczywiście przez zawór trójdrogowy, zeby obniżyć jej temperaturę).

Po pierwszym sezonie będziesz widział ile wydałeś na prąd (zamontuj licznik dwutaryfowy energii) i podejmiesz decyzję: pompa gruntowa, powietrzna ... albo tylko prąd.

Pompy tanieją. Prąd drożeje. Za rok może być zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...