Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam działkę 1500 m2 chciałbym się dowiedzieć od użytkowników pomp czy pompy ciepła zdają egzamin co do ogrzewania i do bieżącej wody i czy w moim projekcie domu 72m2 nie będę miał żadnych problemów z ogrzewaniem i ciepłą wodą a co do kosztów poniesionych w czasie instalacji pompy ciepła to liczę się z nimi i jakie koszty ponosiłbym miesięcznie w normalnej eksploatacji pompy ciepła nie chciałbym kombinować przy ogrzewaniu będę stawiał ten dom i liczyłbym na to a żeby pompa ciepła dała mi komfort w codziennej eksploatacji jeżeli można to prosiłbym o jakiś sprawdzonych producentów PC dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym w innym wątku - PC którą 1,5 roku temu montowałem u siebie, dzisiaj jest droższa o 1tys. netto.

więc różnie z tym bywa - na pewno tanieją PC p-w - co do gruntówek to byłbym bardziej ostrożny w osądach

Wystarczy zobaczyć sobie te tzw. Tanie PC - Adam jedną rozebrał i robił fotki - producent żeby zarobić, poniżej pewnego progu nie zejdzie, a skoro materiały podrożały, to i produkt finalny musi podrożeć...Co innego produkty tzw. Markowe - tam to jest z czego schodzić :D

 

No właśnie myślałem o Markowych:) sam używam PW Made in China

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeżeli chodzi o ceny pomp. Od kochni wygląda to tak, ze wszyscy rozliczaja się w euro albo dolarach. Nawet powierzchnia magazynowa w porcie w Gdyni rozliczana jest w USD, co jest oczywiście bez sensu. Polscy producenci kupują komponenty za które cenniki też są w USD. Efekt widać w cenach pomp.

Ale generalnie trend na rynku, ze względu na coraz większą liczbę urządzeń jest spadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę 1500 m2 chciałbym się dowiedzieć od użytkowników pomp czy pompy ciepła zdają egzamin co do ogrzewania i do bieżącej wody i czy w moim projekcie domu 72m2 nie będę miał żadnych problemów z ogrzewaniem i ciepłą wodą a co do kosztów poniesionych w czasie instalacji pompy ciepła to liczę się z nimi i jakie koszty ponosiłbym miesięcznie w normalnej eksploatacji pompy ciepła nie chciałbym kombinować przy ogrzewaniu będę stawiał ten dom i liczyłbym na to a żeby pompa ciepła dała mi komfort w codziennej eksploatacji jeżeli można to prosiłbym o jakiś sprawdzonych producentów PC dziękuje.

Może zacznijmy z drugiej strony. Jakie są dla Ciebie akceptowalne wydatki na ogrzewanie/rok, ile chcesz wydać na pompę ciepła, jakie ocieplenie będzie miał domek, czy planujesz WM z rekuperacją?

Jak odpowiesz na te pytania to coś doradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeżeli chodzi o ceny pomp. Od kochni wygląda to tak, ze wszyscy rozliczaja się w euro albo dolarach. Nawet powierzchnia magazynowa w porcie w Gdyni rozliczana jest w USD, co jest oczywiście bez sensu. Polscy producenci kupują komponenty za które cenniki też są w USD. Efekt widać w cenach pomp.

Ale generalnie trend na rynku, ze względu na coraz większą liczbę urządzeń jest spadkowy.

 

No ja bym się z tym nie zgodził. Jak już zauważył adiqq nawet Ecopol czy Ecopower sa już wyjściowo z cennika droższe niż dwa lata temu. Podobnie pompy znanych firm. Na jakimś forum instalator pisał że już dostał z Nibe info o kilkuprocentowej podwyżce. Jako że ja miałem dobrą oferte na swojego Viessmanna kilka osób poprosiło mnie o kontakt do firmy, która wykonywała u mnie instalacje. Niestety żadna z nich cenowo nie zbliżała sie do mojej.

Wniosek - pompy jednak drożeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - pompy jednak drożeją.

 

Niestety nie tylko pompy. Wszystko drożeje. Jet to spowodowane między innymi kryzysem. Uwierz mi, wiem coś na ten temat.

Zasada jest taka.

Jeżeli mamy spowolnienie, spada konsumpcja. Jeżeli spada popyt, firmy, którym nie spadają w tym momencie koszta, muszą sobie odbić na cenie produktu. Sprzedadzą mniej, ale zysk będzie podobny. Oczywiście tylko do pewnego momentu. Część firm może i zapewne padnie. Najbardziej niestety odczują to te firmy tańsze. One nie mają tak dużych widełek zysku jak i tak rozwiniętego marketingu. Choć z drugiej strony, właśnie takich firm mogą szukać nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się z tym nie zgodził.

Ja również. Ostatnio przy okazji wizyty serwisanta pogawędziłem sobie z nim o cenach i potwierdził mi, że zarówno pompy PPC i Danfossa są dzisiaj droższe. Przynajmniej cennikowo. Jak tylko mają info o podwyżce to kupują "na zapas" aby oferować po niższej cenie przez jakiś czas ale w końcu muszą podnieść cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poczytałam kilkadziesiąt stron Waszych uwag, dużo już się dowiedziałam, ale temat PC jest wciąż przeze mnie słabo opanowany, więc jeśli ktoś może pomóc radą typowo dla mnie to będę bardzo wdzięczna.

 

Zastanawiam się nad montażem PC. Warunki mam takie: dom o powierzchni użytkowej ok 260m2 parter z użytkowym poddaszem w tym 40m2 to garaż w bryle domu. Ocieplenie już doczytałam, że najlepiej 20cm styropianu i tak zrobię. Wełna mineralna jako ocieplenie dachu w firmach montujących PC doradzili mi 40 cm. Działka o powierzchni 3100m2, gleba piaszczysta, woda nisko - kopaliśmy studnię głębinową - wyszła na ponad 40m głęboka. W domu będziemy mieszkać w pięć osób. Ogrzewanie już doczytałam, że najlepiej wszędzie podłogowe na wylewce 20 cm w tym 15 cm styropianu. Okna trzyszybowe.

 

I teraz jaką PC byście doradzili, dodam, że z kasą licho, a spieszymy się trochę, bo bliźniaki w drodze, a mieszkanie strasznie małe :) Dostałam już jedną wycenę - na kwotę 63324 zł netto (w tym podłogówka 26.600 zł z materiałem) na pompę powietrzną Panasonic SXF T-CAP ( JAPAN ) NOWA GENERACJA POMP - 2011 12kW grzania ( funkcja : grzanie, ciepła woda ) Jednostka zewnętrzna WH –UX12DE5 Jednostka wewnętrzna WH-SXF12D6E5 Grzałka elektryczna 6 kW - cena netto 28900 zł (ktoś na str 907 o niej właśnie pisał tyle, że podał niższą cenę).

 

Wysłałam też zapytanie do ekopol-system, czekam na ofertę.

 

Czy możecie coś doradzić. Np jaka PC byłaby dla mnie najwłaściwsza, czytaj nie za droga a w miarę dobra?? Do jakiej firmy jeszcze się zgłosić ??

 

Dzięki bardzo

 

Pozdrawiam z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłos do PPC Ecopower, tą ma Liwko

Ecopol mimo iż ma w miarę tanie pompy to jednak chcą sporo za usługę, czyli odwierty, podłogówka i w szczególności za kotłownie bo nawet koło 9 tys (ktoś podawał kiedyś wycenę)

Wiem że każdy boi się rozdzielać pracę że by później nie było, ale najlepiej jakby wszystko zrobił kto inny:)

Tzn znaleźć samemu wiertacza a można już za 60 zł z mb. Wziąć miejscowego hydraulika do podłogówki, jest szansa że wyrobi się w kwocie 60-65 zł za m2 a nie jak instalatorzy pomp ciepła 100 zł. Kotłownia niczym nie różni się od tradycyjnych, czyli zbio0rnik na ciepłą wodę , naczynka wyrównawcze, dochodzi rozdzielacz dolnego źródła, materiał może kosztować w granicach 3-3,5 tys a robota koło 2. To nie jest nic strasznego, no ale wiem że tym którzy to maja łatwo mówić. No ale chyba lepiej uczyć się na czyichś błędach :)

 

Tak po krotce licząc pompa 11 ecopower 16200 + 8 % = 17500. Myślę że dadzą jakiś rabat ale na razi liczmy detal. Odwierty w granicach 250 m bo myślę ze z 8 kw ma mocy chłodniczej czyli 250 * nawet 65 = 16 250 zł Kotłownia około 5 tys. Razem 39 tys.

Plus podłogówka 260 m2 * 65 zł = 16900

Razem 55900 zł.

Sporo taniej niż wspomniana powietrzna i na pewno stabilniej finansowo w użytkowaniu.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłos do PPC Ecopower, tą ma Liwko

Ecopol mimo iż ma w miarę tanie pompy to jednak chcą sporo za usługę, czyli odwierty, podłogówka i w szczególności za kotłownie bo nawet koło 9 tys (ktoś podawał kiedyś wycenę)

 

Ale wiesz ze w tej kotlowni jest chocby zbiornik CWU za 6 tys pln z nierdzewki ? ;-)

 

Tzn znaleźć samemu wiertacza a można już za 60 zł z mb.

 

Z tymi wiertaczami po 60 pln to jak z Yeti - wszyscy o nich mowia a nikt nie widzial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze w tej kotlowni jest chocby zbiornik CWU za 6 tys pln z nierdzewki ? ;-)

 

 

 

Z tymi wiertaczami po 60 pln to jak z Yeti - wszyscy o nich mowia a nikt nie widzial ;)

 

Na allegro są ogłoszenia i kilka razy były linkowane na to forum...nie polecałbym odwiertów ale skoro woda jest nisko to chyba bedzie jedyne wyjście.

Na pewno nie zrobiłbym za ponad 62 tys netto pompy powietrznej

 

o proszę

http://allegro.pl/odwierty-pompa-pompy-ciepla-gwarancja-50-lat-i1955742406.html

http://allegro.pl/odwierty-pod-pompy-ciepla-dolny-slask-i1970359351.html

 

Odnośnie tego zbiornika być może masz rację, nikt na forum o tym nie wspominał przy podawaniu ceny za kotłownię. Zawsze można wstawic emalię :)

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zrobiłbym za ponad 62 tys netto pompy powietrznej

 

 

:)

 

Trochę przesadziłeś. 62+8% to razem z podłogówką ale i tak chyba drogo.

za 22 brutto można kupić już markową glikolową ze zbiornikiem + kotłownia to jakieś 26-28, odwierty jakieś 15 plus podłogówka za 260m2 około 20. czyli razem coś koło tego co PW ale chyba pewniej

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś. 62+8% to razem z podłogówką ale i tak chyba drogo.

No jak przesadziłem ja piszę o całości Wyliczenia które przedstawiłem tez dotyczą całości. Więc jak to sie ma do 56, które wyliczyłem, dobra niech będzie 60 tys, nie tak kolorowo jak zakładam. Ale to i tak jest mniej za gruntowa która będzie bardziej sprawna od tej bardzo dobrej powietrznej.

Przepraszam tam jest napisane 63300 netto za powietrzną...Ponad 68 tys brutto:jawdrop::jawdrop:

 

No więc powietrzne są przedstawiane w ten sposób:

Płacisz lekko większe rachunki, ale za to instalacja jest sporo tańsza....

Chyba jednak nie....

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlesh

 

Jak masz kiepskie warunki to wez ziriusa M2-11 z dluzszym kolektorem. Oczywiscie ja to propaguje, bo sam mam. Po pierwsze DZ wyjdzie Ci porownywalnie kwotowo do DZ poziomego przy PC glikolowej, ale mniej rycia bedzie i szybciej ulozysz kolektor. Cena PC okolo 30-35 tys razem ze zbiornikiem buforowym 500l, sterowaniem itp. Podłogówkę zrób SAM. To żadna filozofia, a zaoszczędzisz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rachunkami to nie wiem, ale instalacja jest dużo tańsza powiedzmy o połowę.

 

Autorus przeczytaj kilka postow wyzej co zaproponowali glesh...Wyraznie napislala ze pompa powietrzna w komplecie za kwote 63 tys netto...czyli dodajac 8 % wychodzi 68 tys

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...