Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Daga&Adam właśnie o taką podpowiedz mi chodziło ale kolektory to zrobię pionowe żeby działki nie rurować a budowę zacznę na listopad po powrocie z Afganistanu teraz muszę zebrać te wszystkie papiery na pozwolenie na budowę a czas mam do marca a żonie tego nie zostawię i właśnie mi o to chodziło żebym nie musiał się bujać z niczym innym przy ogrzewaniu jeden przycisk i śmiga dzięki a głośna jest ta PC bo już się nasłuchałem opowieści z krypty bo chcę to później wstawić wszystko do jednego pomieszczenia gospodarczego wewnątrz domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Daga&Adam właśnie o taką podpowiedz mi chodziło ale kolektory to zrobię pionowe żeby działki nie rurować a budowę zacznę na listopad po powrocie z Afganistanu teraz muszę zebrać te wszystkie papiery na pozwolenie na budowę a czas mam do marca a żonie tego nie zostawię i właśnie mi o to chodziło żebym nie musiał się bujać z niczym innym przy ogrzewaniu jeden przycisk i śmiga dzięki a głośna jest ta PC bo już się nasłuchałem opowieści z krypty bo chcę to później wstawić wszystko do jednego pomieszczenia gospodarczego wewnątrz domu.

 

Cicha. Porownywalna do zwyklej lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma 42 decybele...troche glosniej od lodowki.

 

Ja swoja najpierw rozbebeszylem z obudowy i ocieplenia/wygluszenia w srodku i przy odpaleniu bylem troche zniesmaczony - harczalo naprawde glosno (sprezarka). Zaskoczony bylem jak wszystko poskladalem do kupy - ecopolowcy stosuja jakis magiczny material wygluszajacy - jakas mata grubosci 1cm w obudowie bo po zlozeniu do kupy przez chwile myslalem ze popsulem urzadzenie bo nagle stalo sie naprawde bardzo cichutkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja najpierw rozbebeszylem z obudowy i ocieplenia/wygluszenia w srodku i przy odpaleniu bylem troche zniesmaczony - harczalo naprawde glosno (sprezarka). Zaskoczony bylem jak wszystko poskladalem do kupy - ecopolowcy stosuja jakis magiczny material wygluszajacy - jakas mata grubosci 1cm w obudowie bo po zlozeniu do kupy przez chwile myslalem ze popsulem urzadzenie bo nagle stalo sie naprawde bardzo cichutkie :)

 

Ale u mnie jest identycznie widocznie wszyscy stosuja ten material. Tak jak piszesz kiedy otworzylem pompe byla bardzo glosna, nie mam drzwi do piwnicy wiec jak sterowalem temperaturami na gorze to slyszalem czy pompa chodzi czy nie...jak zamknalem nastala cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nic nie wiem żadna reklama prze-zemnie nie przemawia chciałem się tylko dowiedzieć czy te pompy ciepła są faktycznie takie dobre do ogrzewania i ciepłej wody a jak już powiedziałem do 50 tyś mógłbym wydać za komplet brutto oczywiście bo co będę budował to na całe życie a nie na parę lat a jak będę miał 60 nie będę zmieniał całego systemu chodziło mi o komfort zrobić raz i dobrze i chciałem się dowiedzieć od kogoś kto użytkuje te PC.

Sam mam pompę, ale wydanie 50tys. na instalację dla domku 72m2 to ekonomiczne nie będzie. Nie wiem jak zamierzasz docieplić dom, ale uzyskanie zużycia na poziomie 50kWh/m2 problemem wielkim nie jest co daje 50kWh x 72m2 = 3600kWh na rok. Dodajmy do tego 3000kWh na ciepłą wodę i wyjdzie 6600kwh. W drugiej taryfie będzie to kosztować ok. 2300zł (191zł miesięcznie). Instalacja wyjdzie ok. 10tys (5tys. podłogówka wodna, 3tys. kocioł elek., 1.2tys. podgrzewacz CWU, robocizna ok. 1tys.). Prz pompie ciepła rachunek byłby ok. 600zł/rok tylko, że przy różnicy inwestycyjnej 40tys. starczy Ci na grzanie czystym prądem na 23 lata (sprężarka w pompie wytrzyma ok. 15 lat). Oczywiście można policzyć różne wariacje, grzanie kablami a nie podłogówką wodną, powietrzna pompa ciepła tylko do CWU za ok. 6tys, pokombinowanie z lepszym dociepleniem domku itp. ale udowodnić opłacalność gruntowej pompy ciepła dla małego 72m2 domu będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie wziąłem pod uwagę a jest bardzo kosztowne ?

 

A chocby sterownik pokojowy za przynajmniej 300, reduktor do wody za 300 (bojler moze miec max 6 bar na wejsciu wiec reduktor jest konieczny), czy zawor termostatyczny za 300 na wyjsciu (chyba ze chcesz zeby z kranu leciala woda 70-80stC bo inaczej nie zmiescisz sie w II taryfie). Te pare rurek i armatura wyjda ze 400 pln, montaz i podlaczenie pare stowek. Dopiero zobaczysz ile to kosztuje jak bedziesz robil, przekonasz sie :D

 

BTW. A do bojlera naczynko przeponowe policzyles? Musi byc niebieskie - to drozsze ;)

Edytowane przez Daga&Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he...

często to powtarzam, te wszystkie bzdety robią drugie tyle kasy

jak sobie coś liczysz to dodaj sobie drugie tyle w tedy się na pewno zmieścisz;)

 

( a teraz zacznie się udowadnianie że się mylę:lol2::p )

 

Ja pracuje w pokryciach dachowych. Czesto klient pyta o cene za m2 jakiegos pokrycia nie interesujac sie reszta. A pozniej zdziwienie bo on ma 200 m2 po 30 zl za metr to powinno wyjsc 6 tys a wychodzi 13, bo nie doliczyl rynien, plaskiej na obrobki, uszczelek, wkretow, gosiarow, membrany, wylaz dachowy, czesto lawy i stopnie kominiarskie o oknach juz nie wspominajac...takie liczenie jak pisze adam o 100% mija sie z rzeczywistoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Vismann policzył ponad 60 tyś za komplet tylko taniej mi powietrzna zaoferował 30 pare tyś ale nie mam przekonania do powietrznej bo czytałem że jak spadnie temperatura poniżej 5 stopni na zewnątrz to kicha z ogrzewaniem.

 

Nie sluchaj Arturo - on to pisal ironicznie ;) Wyslij zapytanie do ecopol-system to zobaczysz za ile mozna miec sensowna pompe gruntowa z montazem. Do takiego domku strzelam ze maksymalnie 40 tys pln za komplet (pompa, dolne zrodlo, baniak CWU, cala kotlownia, podlogowka, montaz, uruchomienie etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytacie co piszecie ?? Do 72m2 polecacie pompę ciepła za 40tys.zł ?

 

Pewnie ze lepiej byloby wyposazyc wszystko na prad za 3 tys - ale czegos takiego nie ma, to tylko i wylacznie Twoje wyimaginowane mysli :)

 

I czytaj ze zrozumieniem - ja pisze o CALOSCI - czyli rowniez podlogowce. No chyba ze u Ciebie za 3 tys masz tez full podlogowke ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał_ ale jeżeli sprawdza się pompa ciepła to chyba dobrze żeby ją montować a koszty muszą niekiedy być poniesione za wygodę trzeba zapłacić.

 

O wlasnie chcemy zyc wygodnie i na widok otwartych drzwi wejsciowych nie dostawac palpitacji musimy za to zaplacic, nie ma nic za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał_ ale jeżeli sprawdza się pompa ciepła to chyba dobrze żeby ją montować a koszty muszą niekiedy być poniesione za wygodę trzeba zapłacić.

 

I tego sie trzymaj :) Wydasz 40k VS 15k ktore bys wydal na kotlownie na "czysty prad" i dzisiaj Ci sie to zwraca w ciagu 15-20 lat, a za 5-10 lat jak prad pojdzie w gore o 100-150% to jeszcze zobaczysz tu posty Arturo z pytaniem jaka pompe kupic bo troche drogo go ogrzewanie zaczyna wychodzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...