Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Będziesz.

 

A jaką pompę zaproponujesz? ile będzie kosztowac bo inni mówią że około 40tyś. ty masz 2x większy dom i twoja PCi to podobno koszt 26tyś? Jak to? skoro wszyscy mówią że to jest zależnośc liniowa tzn że Kristofer_30 za PC zapłaci 13tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie za bardzo da się odpowiedzieć na twoje pytanie dokładnie. Naprawdę trzeba dosyć dokładnie obliczyć zapotrzebowanie i wtedy możemy rozmawiać o doradzaniu.

Oględniej powiem tak - w swoim projekcie wystarczyło że zmieniłem ocieplenie garażu z 6cm na 10cm i nagle zapotrzebowanie zmieniło się z 5,6 na 5,1. a takich przegród masz całe mnóstwo - rodzaj okien, sposób montażu, balkony, sciany zew. dach itp. zmiana ocieplenia dachu o 5 cm daje już kolosalne zmiany. Oblicz sam albo daj komuś kto się na tym zna zapotrzebowanie i potem będziemy radzić. W tej chwili to tylko można powiedzieć że twoje zapotrzebowanie wacha się od 6 do 12KW

Sory nie zauważyłem stopki ale przy takim wypasie 6 spokojnie wystarczy

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mam zainstalowaną pompę Stiebel Eltron WPF 10. Możecie mi poradzić w jaki sposób mogę ustawić sterownik pompy, żeby grzała mi tylko w nocnej taryfie?

Niestety nie mam podłączonego sterownika pokojowego i póki co chodzi na pogodówce. Instalator oględnie tłumaczył mi, żeby ustawić wyższą temperaturę w nocy i niższą w dzień (a było to niestety w czerwcu). Nie bardzo to sobie mogę wyobrazić, bo nie chcę mieć 23 stopnie w nocy a jeśli ustawię wyższą temperaturę powiedzmy gdzieś od 4 do 6 nad ranem, to boję się, że pompa nie dogrzeje. Jak sobie z tym radzicie?

Próbowałem przeszukać wątek, ale jest zbyt obszerny. Gdybym chciał go przeczytać, to pewnie zima by się wcześniej skończyła.

Pomóżcie.

Dodam jeszcze, że mam 200 m2 podłogówki bez automatyki.

Pozdrawiam.

kris_ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mam zainstalowaną pompę Stiebel Eltron WPF 10. Możecie mi poradzić w jaki sposób mogę ustawić sterownik pompy, żeby grzała mi tylko w nocnej taryfie?

Niestety nie mam podłączonego sterownika pokojowego i póki co chodzi na pogodówce. Instalator oględnie tłumaczył mi, żeby ustawić wyższą temperaturę w nocy i niższą w dzień (a było to niestety w czerwcu). Nie bardzo to sobie mogę wyobrazić, bo nie chcę mieć 23 stopnie w nocy a jeśli ustawię wyższą temperaturę powiedzmy gdzieś od 4 do 6 nad ranem, to boję się, że pompa nie dogrzeje. Jak sobie z tym radzicie?

Próbowałem przeszukać wątek, ale jest zbyt obszerny. Gdybym chciał go przeczytać, to pewnie zima by się wcześniej skończyła.

Pomóżcie.

Dodam jeszcze, że mam 200 m2 podłogówki bez automatyki.

Pozdrawiam.

kris_ST

 

najprawdopodobniej bez sterownika pokojowego się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już mi podłączą ten czujnik pokojowy?

 

To na ogół musisz odnaleźć w sterowniku w opcjach ogrzewania (nastawach CO) tryb ekonomiczny i tryb komfortowy,

to się może inaczej nazywać ale generalnie chodzi o regułę podziału na dwa tryby dogrzewania, w komfortowym ustawiasz tryb taniej taryfy np temp 23 a w ekonomicznym 22C, musisz też ustawić też godziny dla trybu komfortowego czyli taniej taryfy. A tak poza tym gdzie jest twój instalator który ci to zakładał i dlaczego ci tego nie tłumaczy za mnie??Skoro kupiłeś od niego PC. Musisz pogrzebać w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tez ! I nikt mi nie doklada co roku 5,8% dotacji do podwyzek pradu :(

Ale statystycznie pensje rosną z roku na rok. Na pewno zarabiasz dziś tyle co 10 lat temu? Nie żebym zaglądał do portfela, ale odpowiedz sobie sam.

 

Poza tym, nie łatwiej ściągnąć sobie arkusz, podstawić co chcesz i przestać bić pianę? 2 razy proponowałem przejście do wątku o PCi vs. prąd, ale bez odzewu.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...