Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cos cienkie macie te cop, tu każda pompa ma powyżej 5 ;)

 

http://pompyciepla24.info/images/tabela1_big.jpg

 

Ze strony

 

http://pompyciepla24.info/pompy_ciepla.html

 

nie patrz na to, firmy sprzedające pc bredzą pisząc takie rzeczy, to jest marketing, sprawa jest prosta, producent sprężarki która chcesz mieć w pc podaje Cop dla konkretnej sprężarki, reszta to zazwyczaj straty, ktoś kto w materiałach reklamowych pisze takie rzeczy dla glikolówki to ma nierówno pod sufitką, dlatego na stronie thermogolva masz COP sprężarek, nie zapominaj że w warunkach laboratoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie kumam jak cwu może być na poziomie 75st?

 

hehe może być nawet do 100C w górnej warstwie zbiornika, jak grunt jest wilgotny i jest dobry uzysk ciepła, jest to wynikiem tego że gaz po sprężeniu ma temperaturę nawet do 120C, gaz przechodząc przez zbiornik akumulacyjny w jego górnej warstwie czyli tam gdzie pierwszy raz przekazuje temp na wodę- woda jest najgorętsza, spływa w wężownicy na sam dół i tam ma już temp 35+, mieszacz wody kotłowej pobiera z góry lub z dołu zbiornika potrzebną temp by wpuścić w obieg odpowiednia wodę CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilka, odnośnie tego ziriusa, przewody są zakopywane na głębokość 0,8m? To nie jest przypadkiem jakaś pomyłką?

 

gaz po rozprężeniu może zmrozić DZ do temp -15, więc jakbyśmy zakopali przewody głębiej to byśmy spowolnili czas regeneracji DZ, nie zapominajmy że te 0,8m to zalecana głębokość dla południowej Szwecji, u nas jak zakopiesz na 0,6 to tez się nic nie stanie, pamiętam jak się o tym dowiedziałem od firmy to spanikowałem i zacząłem sprawdzać w innych firmach co sprzedają PC z BP czy to nie jest jakiś wałek, teraz się z tego śmieję, no ale niewiedza budzi lęk:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo z siebie nie pęknie, poza tym dokładnie ten sam układ jest w glikolówkach tylko że zamiast w zbiorniku to w wymienniku, także myślę że to mała przesada, luty na twardo tylko od pc do zbiornika reszta bez łączeń, zero strachu adaś:D

 

Wiesz, ja mojej wezownicy tez naprawde nie pomoglem ;-) A mimo wszystko pekla :( Woda z CWU (czyli o cisnieniu wodociagowym) przedostala sie (dziurka musiala byc bardzo malutka bo naprawde wolno cisnienie roslo) ze zbiornika CWU, przez wezownice - do ukladu z buforem i podlogowka. Wchodze do "kotlowni" a tam na manometrze przy buforze (1000l!) wskazowka na maksimum (skala do 2,5bar) - myslalem ze zejde na zawal jak to zobaczylem bo mam jeszcze drugi manometr 8bar ;) Dobrze ze mam reduktor na wodociagu ustawiony na 3,5bar (w wodociagu mam 7!) i tylko lekko kapal zawor bezpieczenstwa 3,5bar wlasnie przy buforze. Piszesz, ze dokladnie ten sam uklad jest w glikolowkach - a ja na rysunku widze, ze w tym zbiorniku masz normalna wezownice ? W glikolowce nie ma wezownicy. Sa wymienniki plytowe - owszem, one tez sie moga rozszczelnic ale jednak prawdopodobienstwo uszkodzenia wezownicy z miedzi w buforze jest wieksze.

 

Mysle ze ta moja wezownice mogl dobic nieprawidlowy transport (prawdopodobnie zbiornik mozna transportowac wylacznie pionowo), tym niemniej weozwnica pekla dopiero po dwoch latach uzytkowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQQQ. Pyxis Wasze działania wspierają szarą strefę, nie da się prowadząc legalną firmę z ZUSAMI, Podatkami, i masą innych kosztów kopać za 70 zł (przy ON za 5,60), ani pojechać do klienta i naprawiać lodówkę stosując stawkę roboczogodziny niższą niż 100 zł. To jest działanie nieuzasadnione ekonomicznie. Oczywiście jak podziała się na kradzionej ropie za 3 zł, koparce "pożyczonej" bez wiedzy szefa i w godzinach pracy "na etacie" operatora - to wszystko jest możliwe, ale to działanie krótkowzroczne - bo za rok będziesz psioczył, że jeszcze nie masz kanalizy, że się opierdzielają i wolno idzie robota - a ja się pytam jak ma iść skoro operatorzy zamiast kanalizy robią fuchy u was za 70 zł. Podobnie z naprawą lodówki - pewnie, że można za 50 zł/h, ale potem nie płacz, że nie masz drogi, albo przedszkola dla dziecka - bo skąd masz je mieć, skoro Twój fachowiec nie zapłacił w życiu ani złotówki podatku.

Przepraszam za off-top, ale widzę że jakkolwiek słuszne dążenie do ograniczania kosztów - przybiera u niektórych znamiona chorobowe i to choroby, która ujawni się po wielu latach dojrzewania. W podobny sposób powstały problemy kryzysowe Grecji, Włoch, Hiszpanii. Raz jeszcze przepraszam za offtop i obiecuję poprawę ;-)

 

Dawno nie spotkałem się z czymś takim(może dlatego, że nie oglądam tv), żeby ktoś pouczał innych popisując się jednocześnie kompletną ignorancją w temacie, o którym pisze. Zamiast wypisywać podobne bzdury na publicznym forum, radzę samemu się trochę doedukować. Na początek podstaw podstaw (powtórzenie tego słowa było zamierzone) makroekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mojej wezownicy tez naprawde nie pomoglem ;-) A mimo wszystko pekla :( Woda z CWU (czyli o cisnieniu wodociagowym) przedostala sie (dziurka musiala byc bardzo malutka bo naprawde wolno cisnienie roslo) ze zbiornika CWU, przez wezownice - do ukladu z buforem i podlogowka. Wchodze do "kotlowni" a tam na manometrze przy buforze (1000l!) wskazowka na maksimum (skala do 2,5bar) - myslalem ze zejde na zawal jak to zobaczylem bo mam jeszcze drugi manometr 8bar ;) Dobrze ze mam reduktor na wodociagu ustawiony na 3,5bar (w wodociagu mam 7!) i tylko lekko kapal zawor bezpieczenstwa 3,5bar wlasnie przy buforze. Piszesz, ze dokladnie ten sam uklad jest w glikolowkach - a ja na rysunku widze, ze w tym zbiorniku masz normalna wezownice ? W glikolowce nie ma wezownicy. Sa wymienniki plytowe - owszem, one tez sie moga rozszczelnic ale jednak prawdopodobienstwo uszkodzenia wezownicy z miedzi w buforze jest wieksze.

 

Mysle ze ta moja wezownice mogl dobic nieprawidlowy transport (prawdopodobnie zbiornik mozna transportowac wylacznie pionowo), tym niemniej weozwnica pekla dopiero po dwoch latach uzytkowania!

 

prawdopodobieństwo rozszczelnienia jest takie same jak w każdym układzie chłodniczym nie większe i nie mniejsze, a ludzie używają lodówek, klimatyzacji, pomp ciepła, nawet jak się rozszczelni to koszt czynnika to 80 zł breutto za 1 kg, a wchodzi do mojego układu 3,5kg, to śmieszy koszt w porównując do kosztu glikolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Do wanny wystarczy 45, a wyższe temperatury na zbiorniku to większe straty dobowe. Nie widzę sensu grzania do takich temperatur.

 

w BP jest inaczej z ustawianiem temp CWU, w sumie to jej się nie ustawia, CWU jest "odpadem" grzania wody kotłowej, jak ustawiam grzanie wody CO na 35C, to cwu jako odpad mam na poziomie 75C w górnej warstwie zbiornika, a COP dla sprężarki wtedy jest 4+, więc grzeje wode nie na 75 tylko na 35C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego mozna czynnik odzyskac nie prawdaz panie wihajster ;) - ktory jest tu najdrozszy - bo filterki mocno potanialy ;)

a roboczogodzina nie musi byc na poziomie 100zł - nie umniejszajac - lekko trza pomyslec o obnizce cen za serwis ;)

odpompowanie czynnika 10min,sprawdzenie szczelnosci 10min, plukanie azotem 10min , jeszcze raz szczelnosc 10min , o czym zapomnialem 20min

nie jestem montujacym klimatyzacje czy podobne urzadzenia - NIE CIERPIE NACIAGACZY ;)

ot i rekomentarz

Czynnik się odzyskuje, ale z innych względów. Aby nie wypuszczać do atmosfery.

Do układu zawsze ładuje się NOWY czynnik zwłaszcza przy mieszaninach.

Ale Ty nie masz bladego pojęcia a zabierasz głos...

 

...Więc nawet nie wspomnę ile kosztuje naprawdę wymiana sprężarki wraz z całą "otoczką" bo dostaniesz zawału.

 

PS

O wolnym rynku też chyba nie masz pojęcia. To on reguluje ceny a nie Ty.

Jak dotąd, ceny usług systematycznie ROSNĄ a nie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik się odzyskuje, ale z innych względów. Aby nie wypuszczać do atmosfery.

Do układu zawsze ładuje się NOWY czynnik zwłaszcza przy mieszaninach.

Ale Ty nie masz bladego pojęcia a zabierasz głos...

 

...Więc nawet nie wspomnę ile kosztuje naprawdę wymiana sprężarki wraz z całą "otoczką" bo dostaniesz zawału.

 

PS

O wolnym rynku też chyba nie masz pojęcia. To on reguluje ceny a nie Ty.

Jak dotąd, ceny usług systematycznie ROSNĄ a nie spadają.

 

oki

to ile u Ciebie kosztuje przeglad okresowy PCi P-W?

 

i tak z ciekawosci ile kosztuje u Ciebie wymiana problemowej sprezarki? - nie obawiaj sie zazylem medykament ;)

Edytowane przez QQQQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to na gruntowej "nie ma sianka" bo nie ma potrzebnych przeglądów.

Na serwisach p-w dobrze się zarabia bo trzeba regularnie dbać o te urządzenia aby służyły.

Ja nie zajmuję się pompami powietrznymi z innych względów.

 

no oki

ale ile kosztuje wymiana sprezarki w gruntowce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...